جمعه, 29 ارديبهشت 1396 ساعت 18:05

نهاوندیان:امنیت ایران مثال زدنی است/باید با دیپلماسی فعال به امنیت منطقه کمک کنیم

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

رئیس دفتر رئیس جمهوری، امنیت جمهوری اسلامی ایران را مثال زدنی و از نعمت های بزرگ خداوند دانست و گفت: باید بتوانیم با دیپلماسی فعال، به امنیت منطقه کمک کنیم.
محمد نهاوندیان روز شنبه پس از حضور در مدرسه دخترانه امید زندگی واقع در چهارراه ولیعصر و ریختن رای به صندوق های انتخاباتی درگفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: خوشبختانه مسیری که دولت یازدهم طی سه سال و نیم گذشته در حوزه های اقتصاد و روابط بین الملل پیموده است، قابل قبول است.
وی ادامه داد: باید در چهار سال پیش رو نیز در همین راستا اما با سرعت بیشتر حرکت کنیم.
نهاوندیان با بیان اینکه شرایط امنیت منطقه ای درمخاطره قرار گرفته است، اظهار کرد: جامعه ایران در میانه این منطقه جغرافیایی قرار گرفته است که از امنیت مثال زدنی برخوردار است واین از نعمات بزرگ خداست و باید بتوانیم این امنیت را حراست کنیم و با یک دیپلماسی فعال بتوانیم به امنیت منطقه کمک کنیم .
سرپرست نهاد ریاست جمهوری ادامه داد: نکته دیگری که باید مورد توجه قرار گیرد ارتباط امنیت و توسعه است که ارتباطی دو سویه با هم دارند. با پیشرفت اقتصادی و تامین شغل برای جوانان، جامعه خودش نگهبان امنیت می شود.
نهاوندیان علاوه بر پراهمیت برشمردن مبحث اشتغال و تولید در کشور، موضوع توسعه منطقه را هم مورد تاکید قرار داد و گفت: این موضوع از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که اگر کشورهای پیرامون، مشکلات اقتصادی داشته باشند این مشکلات به بقیه کشورها نیز سرازیر می شود.
وی درباره مشارکت مردم در صحنه انتخابات نیز اظهار کرد: براساس آنچه از صبح شاهد آن هستم و گزارش هایی هم که بدست مان رسیده؛ ازدقایق اولیه امروز، شاهد حضور چشمگیر و مشتاقانه مردم در انتخابات هستیم .امید است در طول روز بر این شور و حضور افزوده شود.
رئیس دفتر رئیس جمهوری ادامه داد: آنچه شاهد هستیم در مقایسه با انتخابات دوره های قبل، میزان حضور و مشارکت مردم بیشتر است.
«انتخابات از دقایق اولیه امروز 29 اردیبهشت با حضور پرشور مردم در سراسر کشور در حال برگزاری است.»

منبع : ایرنا

خواندن 2502 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395