چهارشنبه, 17 خرداد 1396 ساعت 10:39

فروش و خدمات پس از فروش تلفن همراه باید در اختیار اتحادیه دستگاه های مخابراتی باشد

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
رئیس اتحادیه دستگاه های مخابراتی گفت: تداخل صنفی اتحادیه دستگاههای مخابراتی و اتحادیه صوت و تصویر برای فروش و ارائه خدمات تلفن همراه باعث نابسامانی های زیادی شده است.

به گزارش اتاق اصناف، غلامحسین کریمی اظهار داشت: اتحادیه دستگاه های مخابراتی ۱۰ رسته دارد که یکی از این رسته ها، تعمیر و خدمات پس از فروش تلفن همراه است در حالی که اکنون فروش تلفن همراه در اختیار اتحادیه صوت و تصویر است و هر مغازه ای که تلفن همراه می فروشد، کار خدمات هم انجام می دهد که این مساله موجبات تداخلی صنفی را فراهم آورده و نابسامانی ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه در تمام دنیا  فروش وخدمات هر دو با هم هستند، تصریح کرد: زمانی که کالایی به فروش می رسد، بحث خدمات هم در کنار آن انجام می گیرد ؛ با توجه به اینکه تلفن همراه یک دستگاه مخابراتی است و مصوب شده که  فروش آن نیز در اختیار اتحادیه دستگاههای مخابراتی باشد اما روسای این اتحادیه از انجام این کار سرباز می زنند .

کریمی گفت: اتحادیه دستگاههای مخابراتی زمانی که مستقل شد، قرار بر این بود که تمام رسته های همگن تجمیع شوند و تمام اتحادیه های مرتبط رسته های مربوطه را برای ما ارسال کردند و این کار انجام شد؛ تنها اتحادیه صوت و تصویر بود که مقرر شده بود تا پرونده اعضایی که فروش تلفن همراه را انجام می دهند ارسال کند که تاکنون از انجام این کار سرباز زده  و به نوعی برای انجام کاری که قانونی است، مقاومت می کند که این مسئله  منجر به نابسامانی در این حوزه شده است.

وی افزود: به این ترتیب تاکنون فروش تلفن همراه در اتحادیه صوت و تصویر مانده و تعمیر و خدمات پس از فروش در اتحادیه مخابرات که باعث موازی کاری و تداخل صنفی و نارضایتی اعضای صنف از برآورده نشدن خواسته هایشان شده است.

کریمی تصریح کرد: در حال حاضر فروش انواع تلفن های معمولی در اتحادیه مخابرات است و فروش تلفن همراه با وجود اینکه یک دستگاه مخابراتی است و طبق قانون باید در فهرست رسته های این صنف باشد، هنوز  به این صنف نپیوسته است.

رئیس اتحادیه دستگاههای مخابراتی اظهار کرد: صنعت مخابرات قدم به قدم پیشرفت کرده و اول  به صورت مکانیال ، بعدالکترو مکانیکال ، الکترونیک، آنالوگ و دیجتال و امروز در بستر ای پی ویس  قرار گرفته اند که و همه دستگاههای مخابراتی هستند که هیچ ربطی به صوت وتصویر ندارند.

وی افزود: اگر بخواهیم مجموع ارتباطات را در نظر بگیریم شاید ۱۰ درصد دستگاه تلفن همراه است و ۹۰ درصد آن زیرساخت شبکه ها و سوئیچینگ و زیرساخت های مخابراتی است.

کریمی تاکید کرد: مشکل اصلی ما تداخل صنفی بوده و همه خدمات باید برای ساماندهی و ارائه خدمات بهتر برای عرضه به مشتری باشد.

 

خواندن 834 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395