یکشنبه, 22 مرداد 1396 ساعت 03:48

دو نوع غم در عالم وجود دارد؛ غم سبز و سیاه!

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
معصومه آقاپور علیشاهی/ نماینده مجلس شورای اسلامی

آنان که غم سبز می خورند اغلب یا همیشه بانشاط اند و برای دیگران، برای درد کشیده ها، درمان و الهام بخش و روحیه آفرین اند
آنان که غم سیاه می خورند اغلب یا همیشه مضطرب و ناراضی اند از شرایط روزگار و به جای مرهم، در انتظار مرهم اند و غُرآفرین اند.
دسته اول، تاثیرگذارند!
دسته دوم، تاثیرپذیر!
دسته اول در حال رشد و بهتر شدن هستند ولي دسته دوم، غالبا مظلوم و مثل آبی که مدت هاست راکد است. مهمترین تفاوت دسته اول و دوم این هست که اولی ها اهل خواستن اند.. خواسته های بزرگ که باعث رشد است ولی دومی ها ، می خواهند، ولی کوچک و صرفا برای رفع نیازهای اولیه...
در باب كابينه انتخابي دكتر روحاني نيز ما غم سبز ميخوريم، نه سياه. گرچه براي انتخابات از جان مايه گذاشتيم و نتايج حوزه استحفاظي ام بيانگر همه واقعيات و زحمات صورت گرفته در كل منطقه و استان است ولي چه سود كه حداقل انتظارات موجود از دكتر روحاني با توجه به خيل عظيم راي دهندگان به او را با اين چينش كابينه از سوي ايشان، برآورده نكرده است.
جناب آقاي دكتر روحاني اگر چندين بار به عقب برگرديم باز هم همان تلاش ها و خون دل خوردن ها را براي راي آوري شما خواهم داشت چرا كه به راه و هدفمان اعتقاد و باور داريم نه وسيله هاي آن! نه منفعت هاي گذراي شخصي!ولي ايكاش دوباره به سبد ٢٤ ميليوني خود مي نگريستيد؛ ٥٢٪‏ بانوان، برادران اهل سنت، اقليت هاي مذهبي، كردها، بلوچ ها و نميتوانم از حماسه مردم آذربايجان و ترك زبانان غيور نگويم كه عليرغم بي توجهي ها برايتان سنگ تمام گذاشته اند!
آقاي روحاني! ما بفرموده رهبرمان "پاي كاريم" حتي اگر ديده نشويم! ولي اهل جا زدن و قهر نيستيم غم ما غم سبز زينب است و راه ما راه سرخ حسين! با ما از آباد ساختن وطن بگوئيد نه از كنار كشيدن! ما زن هستيم همان زناني كه دوشادوش مردان انقلاب كردند، جنگيدند و حماسه ها آفريدند! از قبل از٥٧كه حجاب را به زور ميخواستند از سرمان بردارند چه در امروز كه يك زن را هم شايسته تصدي يك وزارتخانه نمي دانند!
از خدا می خواهم همه غم هايمان را تنها برای خودش سبز نگهدارد...
آمین یا اله العاصین
خواندن 1293 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395