یکشنبه, 22 مرداد 1396 ساعت 10:04

نیمی از ارزش مبادلات فرابورس در اختیار بازارهای اول ودوم

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

عصراقتصاد: نخستین روز معاملاتی هفته جاری با دادوستد بیش از 182 میلیون ورقه بهادار به ارزش افزون بر 778 میلیارد ریال همراه بود که این حجم از مبادلات در بیش از 30 هزار نوبت دادوستدی صورت گرفت.

روزگذشته با نقل‌و انتقال بیش از 125 میلیون سهم به ارزش بالغ بر 363 میلیارد ریال در بازارهای اول و دوم، نزدیک به 70 درصد از حجم و 45 درصد از ارزش کل مبادلات صورت‌گرفته در بازارهای فرابورس ایران به این دو بازار اختصاص یافت که نمادهای «ارفع» و «ذوب» بیشترین حجم و ارزش مبادلاتی را در این میان در اختیار گرفتند.

بدین ترتیب سهامداران سهامی ذوب آهن اصفهان بیش از 42 میلیون سهم به ارزش افزون بر 34 میلیارد ریال را دست به دست کردند و در نماد «ارفع» نیز شاهد نقل‌وانتقال بالغ بر 17 میلیون سهم به ارزش نزدیک به 59 میلیارد ریال بودیم.

در تابلوهای مبادلاتی بازار پایه نیز افزون بر 49 میلیون سهم به ارزش بیش از 97 میلیارد ریال دست به دست شد که نمادهای «لکما» و «واحیا» به ترتیب بیشترین حجم و ارزش مبادلاتی را در بین تابلوهای الف، ب و ج بازار پایه به دست آوردند.

 در جریان بازار، نمادهای معاملاتی «دهدشت»، «نشار»، «هرمز» و «فافزا» پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه بازگشایی شدند.

در همین حال نمادهای معاملاتی اوراق مرابحه شرکت واسط مالی تیر سوم در نمادهای معاملاتی «سلامت11»، «سلامت21»، «سلامت31»، «سلامت»41 و «سلامت51» و همچنین نمادهای معاملاتی اوراق اجاره شرکت واسط مالی شهریور سوم در نمادهای معاملاتی «اجاد211»، «اجاد221»، «اجاد231»، «اجاد241»، «اجاد251»، «اجاد261» و «اجاد271»، پس از پرداخت اقساط شش ماهه اوراق، روزگذشته بازگشایی شدند.

بیشترین افزایش قیمت نیز متعلق به نمادهای «شراز»، «اوان» و «شلیا» بود و نمادهای «حسیر»، «کمرجان» و «حریل» نیز متحمل بیشترین کاهش قیمت شدند.

نماد «مارون» نیز با اهرم منفی بیش از 5 واحدی در افت شاخص کل فرابورس بیشترین نقش را داشت و نماد «شراز» نیز با بیش از 2 واحد اثر مثبت مانع از افت بیشتر آیفکس شد تا بدین ترتیب این نماگر در ارتفاع 919 واحدی قرار گیرد.

اوراق تسهیلات مسکن فروردین‌ماه 96 با جابه‌جایی بیش از 46 هزار ورقه به ارزش بالغ بر 35 میلیارد ریال در میان تسه‌ها بیشترین حجم و ارزش را به دست آورد و در مجموع در تابلو تسهیلات مسکن بیش از 101 هزار ورقه به ارزش نزدیک به 80 میلیارد ریال خریدوفروش شد.

در نهایت سهامداران بالغ بر 174 هزار ورقه را به ارزش افزون بر 170 میلیارد ریال در تابلو اوراق با درآمد ثابت دست به دست کردند که اسناد خزانه اسلامی مرحله یازدهم به لحاظ حجم و ارزش مبادلاتی در صدر این تابلو ایستادند.

 

 

 

خواندن 520 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395