یکشنبه, 22 مرداد 1396 ساعت 12:20

بازاریابی روسیه برای صنایع دستی ایران

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصراقتصاد: پس از برجام که ارتباطات بین المللی ایران افزایش یافت و از حالت رکود خارج شد بحث گردشگری و توسعه آن از موضوعات اصلی در برنامه ریزی های دستگاه های دولتی قرار گرفت.

به گزارش عصراقتصاد، گردشگری در ایران به مرور به زمینه‌ای مهم و تعیین‌کننده‌ برای همکاری‌های بین‌المللی بدل شده است و افزایش تعداد گردشگران خارجی که در سال‌های اخیر راهی ایران شده‌اند، گواهی بر این مدعا هستند .

در همین راستا نشست ها و همایش های مختلفی با فعالان حوزه گردشگری در کشورهای دیگر بخصوص همسایه های ایران برگزار شد و پس از ابراز تمایل آنها برای سرمایه گذاری در بخش های مختلف گردشگری ایران توافقاتی صورت گرفت. یکی از این کشورها روسیه بود که فعالان حوزه گردشگری روس علاقه مندی خود را برای توسعه مشارکت ها در این زمینه اعلام کردند.

در حال حاضر در میان کشورهای همسایه ایران، روسیه از جمله کشورهایی است که به دلیل روابط تاریخی و راهبردی با ایران از ظرفیت‌های زیاد و متنوعی برای توسعه روابط فرهنگی برخوردار است و دو کشور اراده لازم را برای گسترش این روابط فرهنگی و گردشگری و استفاده از ظرفیت های موجود را دارند.

برهمین اساس توافق نامه ای میان روسیه و ایران صورت گرفت که در آن شرایط همکاری ، سرمایه گذاری و موانع پیش روی سرمایه گذاران روسیه در ایران بررسی و تدابیری برای آن اتخاذ شد. برنامه توافق شده ایران و روسیه برای گسترش همکاری های گردشگری در سند نهایی دوازدهمین نشست کمیسیون مشترک همکاری های دو کشور گنجانده شد.

در همین خصوص البین بانک روسیه طی تفاهم نامه ای برای ساخت شهرک گردشگری در ایران اعلام آمادگی کرد.

همچنین البین بانک روسیه افزون بر توافق سرمایه گذاری 100 میلیون دلاری در ساخت شهرک گردشگری «تایسیز سبلان» بین سرعین و اردبیل، در صادرات - واردات، بازاریابی و آموزش تولید صنایع دستی در جمهوری داغستان با طرف های ایرانی همکاری می کند.

توافق اولیه سه جانبه در این حوزه در مذاکرات عبدالله عمروف مدیرعامل البین بانک، یوسف اوماوو وزیر صنعت و تجارت جمهوری داغستان فدراسیون روسیه و علی لطفی بنیادگذار موسسه خیریه پرتو 12 بهمن زیر پوشش سازمان بهزیستی در شهر مسکو به دست آمد.

برپایه این توافق که شامگاه پنجشنبه حاصل شد، بانک روسی و شرکت های ایرانی طرف همکاری، فعالانه در حوزه واردات و صادرات فعالیت خواهند کرد تا از مزیت های تولیدی در هر دو کشور برای افزایش سطح مبادلات بهره بگیرند.

با توجه به نزدیکی دو کشور و همچنین راههای گوناگون دسترسی ترکیبی زمینی، هوایی و دریایی از خزر به ویژه با داغستان در ساحل شمال غربی این دریا، البین بانک برای افزایش فعالیت ایران در این جمهوری کمک خواهد کرد.

فروش دستافرینه ها و تولیدات جامعه و کارگاههای تحت پوشش سازمان بهزیستی از جمله صنایع غذایی، برگزاری دوره های آموزشی در جمهوری داغستان با محور صنایع دستی ایرانی و همکاری در عرصه آبزی پروری و فرآوری محصولات دریایی از جمله بندهای این توافق است.

برپایه مذاکرات انجام شده، شرکت های ایرانی به داغستان که سالانه حدود 40 هزار تن صید دریایی دارد، برای راه اندازی صنایع فرآوری و کنسروی در این بخش همکاری می کنند.

همچنین در چارچوب توافق امضا شده روز چهارشنبه، یک نمایشگاه ویژه صنایع دستی ایرانی در ساختمان مرکزی البین بانک راه اندازی می شود و طرف روسی گشایش یک شعبه برای انجام امور مالی و کارهای بانکی در ایران را نیز در نظر گرفته است.

مدت اجرای توافق فروش صنایع دستی جامعه تحت پوشش بهزیستی در منطقه قفقاز روسیه سه ساله است و بانک روسی خرید، توزیع و فروش زنجیره ای مانند فرش، تابلو فرش، گلیم، بافته ها و انواع دیگر دستافرینه ها و همچنین تولیدات غذایی را در شهرهای مختلف این منطقه انجام خواهد داد.

 

خواندن 955 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395