دوشنبه, 23 مرداد 1396 ساعت 11:27

اطلاعات تکميلي

  • رئیس اتحادیه تولیدکنندگان پوشاک مطرح کرد:

جلوگیری از فعالیت غیرمجاز شوهای خانگی پوشاک ضروری است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مهنوش نعیمی

عصراقتصاد: رئیس اتحادیه تولیدکنندگان پوشاک  در مراسم تقدیر از خبرنگاران با اشاره به ضرورت برخورد با واردات پوشاک غیرمجاز و غیرقانونی گفت: کمک وزرای دولت در بخش خدمات این است که از فعالیت غیرمجاز شوهای خانگی جلوگیری کند.

ابوالقاسم شیرازی در این مراسم خواستار ترویج فرهنگ استفاده از پوشاک ایرانی شد و با اشاره به کمپین حمایت از تولید پوشاک ایرانی اظهار داشت: باید با دانش و بدون دستپاچگی موضوع تولید در صنایع مختلف از جمله صنعت پوشاک مدیریت شود.

شیرازی افزود: بهبود این شرایط در کشور زمان­بَر است اما به طور قطع شدنی و پیوند صنعت و دانشگاه نیز به این مقوله کمک خواهد کرد.

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان پوشاک با اشاره به ضرورت برخورد با واردات پوشاک غیرمجاز و غیرقانونی در کشور عنوان کرد: کمک بزرگ دولت در بخش خدمات این است که از فعالیت های غیرمجاز شوی خانگی پوشاک جلوگیری کند. چرا که این واحدها علاوه بر پرداخت نکردن مالیات و عوارض پوشاک غیرقانونی را از مسیرهای غیرقابل کنترل در جامعه توزیع می کنند.

شیرازی تصریح کرد: در تلاش هستیم تا تولید در بخش پوشاک کشور دانش بنیان شود. بنابراین وقتی می خواهیم تولید باکیفیت انجام دهیم طبیعی است دسترسی به مواد اولیه تولید باکیفیت باید فراهم باشد و اگر کمک های لازم انجام شود کالای کیفی و مزیت دار در کشور تولید خواهد شد.

وی با اشاره به عواملی که موجب افزایش قیمت تمام شده کالا از جمله پوشاک در کشور می شود گفت: مالیات درامد شغلی، ارزش افزوده، عوارض پسماند و غیره از جمله فاکتورهایی است که به تولید کشور تحمیل می شود و این در حالی است که اجاره مغازه ها در نقاط قابل دسترسی هم بسیار بالاست.

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان پوشاک در ادامه گفت: بخش مهمی از تولید تبلیغات است اما هزینه گزافی برای تولیدکنندگان دارد به همین دلیل صدا و سیما و رسانه های عمومی باید تلاش کنند تا هزینه های تبلیغات کاهش یابد.

وی عنوان کرد: تولید و توزیع دو بال یک پروازند و باید هر دو با هم رشد داشته باشند.

شیرازی درخصوص صلاحیت شریعتمداری برای گزینه پیشنهادی پست وزارت صنعت معدن و تجارت گفت: شریعتمداری وزیر توانمندی است که در وزارت بازرگانی به تولید و بنگاه های کوچک خدمات بسیاری داشته و به طور حتم به بحث بازرگانی نیز توجه خواهد داشت.

شیرازی با بیان اینکه 17 هزار واحد صنفی پروانه دار در صنعت پوشاک مشغول فعالیت هستند گفت: 5 هزار واحد غیرعضو نیز در این صنعت مشغول فعالیتند.

خواندن 1009 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395