شنبه, 04 شهریور 1396 ساعت 01:36

اصلاح سیستم مدیریت بیمارستان ها اولویت اصلی تامین اجتماعی

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

عصراقتصاد: مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی  گفت: جهت گیری سازمان تامین اجتماعی این است که سیستم مدیریتی همه بیمارستانهای سازمان اصلاح شود.

در آستانه هفته دولت و باحضور مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، دستگاه سی تی اسکن مولتی اسلایس در بیمارستان تامین اجتماعی شهید فیاض بخش تهران راه اندازی شد. همچنین در آستانه هفته دولت؛ پروژه ارتقای هتلینگ بخش های نوزادان و زنان بیمارستان تامین اجتماعی امام رضا(ع) اسلامشهر با حضور مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی به بهره برداری رسید.

سید تقی نوربخش پس از افتتاح دستگاه سی تی اسکن بیمارستان فیاض بخش، از دستگاههای جدید رادیولوژی و ماموگرافی این بیمارستان که اخیرا راه اندازی شده اند نیز بازدید کرد.

نوربخش مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، در جلسه ای که در بیمارستان فیاض بخش برگزار شد ، با تبریک هفته دولت گفت: خوشحالیم که دولت دکتر روحانی با رای مردم تداوم یافت و هیات وزیران نیز از مجلس رای اعتماد گرفت و دولت جدید استقرار یافت.

وی همچنین با اشاره به روز پزشک و تبریک این مناسبت افزود: حرفه پزشکی از حرف دارای حساسیت است و مردم به حق انتظار دریافت خدمات درمانی کامل دارند.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی تصریح کرد: باید شان و کرامت جامعه پزشکی حفظ شود و اعتماد بین پزشک و بیمار ارتقا یابد.

نوربخش با بیان اینکه مردم از خدمات و زحمات پزشکان آگاه هستند، گفت: آثار معنوی فعالیت در حرفه پزشکی جایگاه اصلی را دارد.

وی با اشاره به  تجربه بیش از یک دهه فعالیت حرفه ای در بیمارستان تامین اجتماعی فیاض بخش تهران افزود: خدمات بسیار ارزشمند تخصصی و فوق تخصصی از سوی این بیمارستان به اقشار محروم جامعه ارائه می شود.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به فضای فیزیکی این بیمارستان که مدرن نیست وو با مشکلاتی روبرو است، اظهار داشت: خدمت رسانی در این بیمارستان با محدودیت هایی روبرو است و کارکنان بویژه پزشکان در این بیمارستان تلاش مضاعفی انجام می دهند.

نوربخش با بیان اینکه برای بهبود خدمات رسانی در این بیمارستان اقدامات موثری انجام شد، گفت: اقدام اساسی که در این زمینه آغاز شد احداث ساختمان جدید بیمارستان است.

وی افزود: احداث ساختمان جدید بیمارستان تامین اجتماعی شهید فیاض بخش در سال 78 به تصویب هیات مدیره این سازمان رسید اما در سال 92 که در این سازمان شروع به کار کردیم هیچ اقدامی انجام نشده بود که پس از چند ماه از ورود تیم جدید مدیریتی، احداث آن آغاز شد.

نوربخش  با بیان اینکه امیدوارم پروژه این بیمارستان با سرعت بیشتر پیش برود و هرچه زودتر افتتاح شود، گفت: جهت گیری سازمان تامین اجتماعی این است که سیستم مدیریتی همه بیمارستانهای سازمان اصلاح شود.

مدیر کل درمان تامین اجتماعی استان تهران نیز در این جلسه گفت: 30 درصد درمان تامین اجتماعی در استان تهران انجام می شود و همه پروژه های ملی در مراکز درمانی تامین اجتماعی تهران اجرا می شود و با موفقیت در حال اجرای برنامه های سازمان هستیم.

محمد تقی خسروانی مقدم افزود: در موضوع اعتبار بخشی، 10 بیمارستان تامین اجتماعی استان تهران درجه یک شناخته شدند.

وی اظهار داشت: در اورژانس ها نیز مقام های اول، دوم و چهارم کشوری مربوط به بیمارستان های تامین اجتماعی استان تهران هستند.

خسروانی مقدم گفت: ساختمان جدید بیمارستان تامین اجتماعی فیاض بخش مطابق با برنامه در حال احداث است.

پروژه ارتقای هتلینگ بخش های نوزادان و زنان تامین اجتماعی اسلامشهر به بهره برداری رسید

همچنین در آستانه هفته دولت؛ پروژه ارتقای هتلینگ بخش های نوزادان و زنان بیمارستان تامین اجتماعی امام رضا(ع) اسلامشهر با حضور مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی به بهره برداری رسید.

سید تقی نوربخش پس از افتتاح هتلینگ این دو بخش که با در اختیار داشتن 28 تخت به بیمه شدگان خدمات ارائه می دهند، از شماری از بیماران بستری در بیمارستان تامین اجتماعی اسلامشهر عیادت کرد و در جریان روند خدمت رسانی به بیماران قرار گرفت.

مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی همچنین از بخش های مختلف بیمارستان امام رضا(ع) اسلامشهر  بازدید کرد و به ارزیابی تغییرات ایجاد شده پس از اجرای برنامه ارتقا هتلینگ در این بیمارستان پرداخت.

بهره برداری از ارتقای هتلینگ بیمارستان تامین اجتماعی شهر قدس در آستانه هفته دولت

محمد علی همتی در جلسه ای که در بیمارستان تامین اجتماعی شهر قدس برگزار شد، گفت: این سازمان در ٤ سال گذشته به ریل اصلی خدمت رسانی بازگشت که در اقدامات اجرا شده توسط این سازمان این خدمات نمود پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی جزو اولین سازمان هایی است که دارای برنامه استراتژیک است، افزود: اهداف، چشم انداز و برنامه های عملیاتی در این سازمان تعریف شده است.

 همتی ادامه داد: ٣٦ برنامه عملیاتی در بخش درمان سازمان تامین اجتماعی در حال اجرا دارد که یکی از این برنامه ها ارتقای هتلینگ بیمارستانهاست.

عضو هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی با اشاره به طرح تحول نظام سلامت گفت: سازمان تامین اجتماعی در اجرای این طرح همکاری و همراهی مناسبی داشته است.

وی با بیان اینکه در سازمان تامین اجتماعی ستاد ارتقای هتلینگ بیمارستانی تشکیل شده است، اظهار داشت: وضعیت بیمارستان ها ارزیابی و بودجه موردنظر برای اجرای این طرح به بیمارستان ها اختصاص یافت.

همتی افزود: در کل کشور در ٣ سال اجرای طرح ارتقای هتلینگ بیمارستانی، سازمان تامین اجتماعی ٢٤٠ میلیارد تومان هزینه کرده است.

وی با بیان اینکه کتاب ارتقای هتلینگ بیمارستانی توسط سازمان تامین اجتماعی تهیه شده است، گفت: همچنین کتاب نگهداشت هتلینگ نیز آماده و در مرحله چاپ است.

عضو هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اجرای طرح ارتقای هتلینگ در بیمارستان تامین اجتماعی شهر قدس گفت: این بیمارستان با دوسال قبل قابل مقایسه نیست و از نظر فضا و خدمات بهبود پیدا کرده است.

دانش معاون اداری مالی مدیریت درمان تامین اجتماعی استان تهران نیزدر این جلسه گفت: طرح ارتقای هتلینگ در تمامی بیمارستان های تامین اجتماعی تهران اجرا شد و در مناطق محروم نیز این طرح بسیار خوب خود را نشان داد.

خواندن 1060 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395