سه شنبه, 18 مهر 1396 ساعت 10:36

اطلاعات تکميلي

  • معاون دادستان کل کشور در حقوق عامه:

سازمان بازرسی و دادستانی کل کشور با جدیت با هر فسادی برخورد می‌کند

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

معاون دادستان کل کشور در حقوق عامه گفت: دستگاه قضایی جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با فساد عزم جدی دارد.

محمدجواد حشمتی صبح امروز در دیدار هیاتی از سازمان بازرسی کشور عراق با وی، در تشریح روند قضایی کشورمان گفت:  ما در ساختار قضایی دو تشکیلات منسجم نظارتی داریم، یکی از آن‌ها سازمان بازرسی کل کشور است که بر حسن اجرای قوانین نظارت دارند و در طول فعالیت این سازمان خدمات خوبی ارائه شده است.

حشمتی گفت: تشکیلات دیگر دیوان عدالت اداری است که بر مصوبات نهادها نظارت دارد. علاوه بر این دو مجموعه قضایی، دادستانی کل کشور هم در ایران وظایف خاص خود را دارد. وظایف دادستانی کل در قانون به صورت شفاف در حوزه های داخلی و بین المللی تعریف شده است.

وی افزود: دادستان کل کشور این وظیفه و اختیار را دارد که حقوق عامه را در ابعاد داخلی و بین المللی پیگیری کند.

حشمتی بیان کرد: در ایران عزم جدی برای مبارزه با فساد وجود دارد و سازمان بازرسی و دادستانی کل کشور با جدیت با هر فسادی در دستگاه‌ها برخورد می کنند.

حشمتی افزود: یکی از مطالبات جدی مردم ایران مبارزه با فساد است و ما هم در دستگاه قضا به این مطالبه مردم توجه داریم. در سفری که آیت الله آملی لاریجانی سال گذشته به کشور عراق داشتند، تفاهم نامه‌های خوبی میان ایران و کشور دوست و همسایه عراق امضاء شد که موجب تبادل نظر بیشتر میان دادستان های دو کشور خواهد شد.

در ادامه قاضی عزت توفیق معاون رئیس سازمان بازرسی کشور عراق ضمن تشکر از دعوت ایران گفت: با توجه به جدیت ایران در مبارزه با فساد قطعا تجربه های سازمان بازرسی این کشور برای عراق ارزشمند است.

وی گفت: بر اساس تفاهم نامه هایی که میان دو کشور امضا شده قطعا زمینه های همکاری قضایی خوبی برای ما فراهم خواهد شد و ما از آن استقبال می کنیم.

منبع: ایسنا

خواندن 702 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395