سه شنبه, 18 مهر 1396 ساعت 13:50

ایرانی‌ها ژن خوب دارند

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: کار و کارآفرینی در جامعه را باید با اقداماتی چون استارت‌آپ‌ها، فرهنگ‌سازی کنیم و به فرزندان خود بیاموزیم که دیگر استخدام دولتی، خلاقیت و اعتماد به نفس نمی‌آورد.
سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، امروز در نشست هم‌اندیشی با بخش خصوصی در اتاق بازرگانی اظهار کرد: با توجه به مذاکرات انجام شده با شهرداری تهران برای ایجاد شهرهای خلاق این شهرها طبق مکانیزمی برد - برد برای شهرداری نیز درآمد خواهد داشت.

وی افزود: در حال حاضر راه‌اندازی یک استارت‌آپ در حوزه حمل و نقل شهری در کنار اشتغالزایی که داشته هزینه مردم را کاهش داده که از این تکنولوژی‌ها می‌توان در سایر بخش‌ها بویژه خدمات و مناطق شهری از جمله تهران استفاده کرد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور ادامه داد: کار و کارآفرینی در جامعه را باید با اقداماتی چون استارت‌آپ‌ها، فرهنگ‌سازی کنیم و به فرزندان خود بیاموزیم که دیگر استخدام دولتی، خلاقیت و اعتماد به نفس نمی‌آورد.

استارت‌آپ‌ها باید هفته‌ای 10 درصد رشد خدمات‌رسانی داشته باشند

ستاری ادامه داد: استارت‌آپ‌هایی که در حوزه توزیع فعالیت می‌کنند اگر هفته‌ای حداقل 10 درصد رشد خدمات‌رسانی نداشته باشند یعنی مشکلاتی از ایده اولیه یا تیم دارد که باید رفع و بررسی شود اما در وضعیت عادی استارت‌آپ‌ها رشد وسیعی در کشور خواهند داشت.

ایرانی‌ها از پتانسیل ژنی خوبی برخوردارند

وی ادامه داد: در حوزه تکنولوژی‌های جدید اتفاقات مناسبی در کشور افتاده است به طوریکه در حوزه بیوتکنولوژی که ایرانی‌ها در  آن از پتانسیل ژنی خوبی برخوردار هستند در حوزه‌های دانش و ساخت و تجهیزات خیلی خوب با این دانش سازگار شده‌ایم.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور اظهار داشت: در حوزه تکنولوژی نانو ایران به لحاظ تولید مقالات علمی رتبه چهارم دنیا را به دست آورده است ضمن اینکه حجم فروش محصولات تولیدی این حوزه به حدود 900 میلیارد تومان رسیده که البته هنوز این رقم با دنیا فاصله دارد.

ستاری افزود: در شرایط فعلی ما بیش از آنکه به سرمایه‌های مغزی افراد توجه کنیم به سرمایه‌های مادی چون خانه و ماشین توجه می‌کنیم و به یک جوان 20 ساله که دارای ایده است اهمیتی نمی‌دهیم.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه با بخش خصوصی در یک جبهه فعالیت می‌کنیم و از یک جا تهدید می‌شویم، گفت: باید با یکدیگر متحد شویم تا بتوانیم ایده‌های خود را پیاده‌سازی کنیم.

وی افزود: در هیچ شهری در دنیا مانند تهران جمعیت 15 میلیون نفری و یک محیط بکر را نمی‌توان پیدا کرد که در حوزه خدمات این میزان درآمدزایی داشته باشد و هر کار اقتصادی به شرط آنکه زیست بوم آن شکل بگیرد سودآور و عملیاتی باشد.

منبع: تسنیم 

خواندن 569 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395