پنج شنبه, 20 مهر 1396 ساعت 09:20

پایبندی بیش از انتظار عربستان به توافق نفتی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

گزارش ها نشان می دهد که عربستان سعودی بیش از یک میلیون بشکه کمتر از سال گذشته فروش نفت داشته است.
عربستان سعودی وعده داده بود که برای افزایش قیمت نفت «هرکاری که بتواند انجام می دهد.» تا مازاد نفت در بازار از بین برود. از زمان توافق نوامبر سال گذشته که اعضای اوپک و غیر اوپک به این نتیجه رسیدند که تولیدات خود را کاهش دهند، صادرات عربستان سعودی بیش از یک میلیون بشکه در روز کاهش یافته است.

آرامکو شرکت نفت عربستان سعودی در بیانیه ای اعلام کرده است که می خواهد ماه آینده ۹.۷۷ میلیون بشکه در روز تولید داشته باشد که این کمترین میزان تولید نسبت به ژانویه ۲۰۱۵ این کشور بوده است. درواقع در نوامبر ۲۰۱۶، عربستان ۱۰.۷۲ میلیون بشکه در روز تولید می کرد که هم اکنون یک میلیون بشکه کاهش داده است.

مشتریان این شرکت نفت هم اعلام کرده اند که به ۷.۷ میلیون بشکه نفت خام در روز نیازمند هستند، اما فروشنده تنها ۷.۱۵ میلیون بشکه در روز می خواهد بفروشد. 

این در حالی است که عربستان سعودی در نوامبر ۲۰۱۶، ۸ میلیون بشکه در روز صادرات داشته است و این محموله ها تعدادشان در تابستان به دلیل استفاده بیشتر خود کشور، کاهش پیدا کرده است. مشتریان عربستان ۵۶۰ هزار بشکه در روز نیاز خود را باید از کشور دیگری خریداری کنند و باید به دنبال فروشنده خوب در بازار باشند.

منبع: خبرآنلاین 

خواندن 670 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395