پنج شنبه, 20 مهر 1396 ساعت 21:15

بازرسان سازمان ملل از پایگاه شعیرات سوریه بازدید می‌کنند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

برخی منابع دیپلماتیک اظهار داشتند، بازرسان سازمان ملل به زودی به منظور تحقیق در مورد اتهام استفاده دولت سوریه از گاز سایرین به پایگاه هوایی شعیرات در استان حمص سوریه می‌روند.

 به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، یکی از این منابع که خواست نامش فاش نشود، گفت: کارشناسان سازمان ملل دوشنبه به دمشق وارد شدند و قرار است طی روزهای آینده از پایگاه هوایی شعیرات سوریه واقع در استان حمص در مرکز این کشور  بازدید کنند.

این اظهارات در حالی بیان شد که طی هفته‌های گذشته سازمان ملل گزارشی را در مورد وقوع حمله شیمیایی در شهرک خان شیخون در ریف ادلب منتشر کرد که واشنگتن در واکنش به آن حمله موشکی بی‌سابقه‌ای را به پایگاه هوایی مذکور در سوریه انجام داد.

بازرسانی که به شعیرات خواهند رفت وابسته به تیم تحقیقاتی سازمان ملل در امور سلاح‌های شیمیایی هستند که کمیته مشترک سازمان ملل و سازمان بین‌المللی منع تسلیحات شیمیایی تشکیل داده است.

این سفر در پاسخ به درخواست روسیه است که انتقاداتی شدید از فعالیت کمیته تحقیقات مشترک صورت داد. روسیه این کمیته را به جانبداری متهم کرد چراکه درخواست دمشق مبنی بر بازدید از پایگاه شعیرات را رد کرده بود.

به گفته تحلیل‌گران، دیپلمات‌های غربی نگرانند که دمشق از این سفر استفاده کرده و بار دیگر تاکید کند که اتفاق رخ داده در خان شیخون در واقع اشاعه گاز سمی موجود در انبار تسلیحاتی تحت کنترل مخالفان مسلح بوده و در حمله هوایی این مخزن گاز سمی هدف قرار گرفته است.

منبع: ایسنا

خواندن 1169 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395