شنبه, 29 مهر 1396 ساعت 19:12

آخرین روز تبلیغات در آستانه انتخابات پارلمانی ژاپن

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نامزدهای انتخابات پارلمانی زودهنگام ژاپن امروز شنبه در آخرین روز تبلیغات برای جلب آرای رای‌دهندگان تلاش کردند. با این حال، انتظار می‌رود شینزو آبه با اکثریت نسبی در پست نخست‌وزیری ابقا شود.

 به نقل از خبرگزاری فرانسه، نتایج نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد شینزو آبه و حزب محافظه‌کار لیبرال دموکراتیک او در انتخابات فردا یکشنبه پیروز شوند و حکم جدیدی برای تحکیم موضع اقتدارگرایانه علیه کره‌شمالی و استراتژی رشد "آبه‌نومیکز" (ترکیب واژه‌های آبه و علم اقتصاد) دریافت کند.

نتایج نظرسنجی روزنامه اقتصادی نیکئی نشان می‌دهد، ائتلاف آبه در مسیر کسب حدود ۳۰۰ کرسی از مجموع ۴۶۵ کرسی در مجلس سفلی پارلمان ژاپن است. اگر نظرسنجی‌ها صحیح باشند، شینزو آبه ۶۳ ساله طولانی‌ترین دوره نخست‌وزیری را در دوره بعد از جنگ جهانی در ژاپن را برای خود رقم می‌زند. انتظار می‌رود دو حزب اپوزیسیون اصلی ژاپن هر کدام حدود ۵۰ کرسی به دست آورند.

ضعف و اختلافات درون حزبی میان اپوزیسیون، اصلی‌ترین عامل رشد شینزو آبه خواهد بود چرا که او اکنون از حمایت مردمی چندانی برخوردار نیست. یوریکو کویکه، فرماندار توکیو که ریاست حزب اپوزیسیون "امید" را بر عهده دارد، در سخنانی گفت: شما نباید به سیاست ناپایدار کنونی تکیه کنید که از اجرای اصلاحات ضروری و حیاتی ناکام مانده‌اند. اگر ما از این فرصت برای عزل آبه از قدرت استفاده نکنیم، اجرای اصلاحات واقعی به تاخیر می‌افتد.  

شینزو آبه با اعلام انتخابات پارلمانی، یکسال پیش از موعد مقرر موجب تعجب کشورش شد. او بر "بحران ملی‌ دوگانه" خصوصا خصومت از جانب کره‌شمالی اشاره کرده است. دولت کره‌شمالی به غرق کردن ژاپن و شلیک موشک علیه این کشور تهدید کرده است.

منبع: ایسنا

خواندن 348 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395