شنبه, 29 مهر 1396 ساعت 16:20

درخواستی از بانک‌ها جهت اعمال شرایط آسان به منظور پرداخت تسهیلات به مددجویان

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد گزارشی از فعالیت‌ها و برنامه‌های این نهاد برای ایجاد اشتغال مددجویان تحت حمایت ارائه کرد.

دکتر حجت الله عبدالملکی، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد با اشاره به اینکه سه میلیون نفر تحت حمایت مستمر کمیته امداد و حدود دو میلیون نفر از خدمات موردی این نهاد بهره‌مندند اعلام کرد: بر اساس استعدادسنجی انجام شده حدود ۹۰۰هزار مددجوی تحت حمایت مستمرکمیته‌امداد و حدود ۴۰۰ هزار نفر که از خدمات موردی این نهاد بهره‌مند هستند توانایی پذیرش شغل را دارند که برای اشتغال یک میلیون و ۳۰۰ هزار مددجوی مورد نظر نیاز به عزم و اراده ملی است.

 عبدالملکی حل معضل اشتغال در کشور را مشروط به اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی دانست و با تأکید بر اینکه سیاست‌های اقتصادی کلی کشور نباید منجر به تولید فقر و بیکاری شود گفت: با توجه به اینکه دولت امسال برنامه اشتغال فراگیر را در دستور کار دارد نباید منابع مصوب برای اشتغال مددجویان تحت حمایت کمیته امداد به سال آینده موکول شود.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد از بانک‌ها خواست برای پرداخت تسهیلات اشتغال به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد شرایط آسان تری را اعمال کنند، گفت: علاوه بر اینکه مددجویان این نهاد افراد آبرومندی هستند که اقساط خود را به موقع پرداخت می‌کنند، بازرسان کمیته امداد بر روند طرح‌های اشتغال‌زایی مددجویان نظارت دارند به‌طوری‌که تعداد طرح‌های کمی منجر به شکست می‌شود.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد با اعلام اینکه سال گذشته صد درصد اعتبار بانکی مصوب برای اشتغال‌زایی مددجویان تحت حمایت این نهاد محقق شد گفت: امسال بانک‌ها ۸۰ درصد اعتبار مصوب اشتغال‌زایی مددجویان را به استان‌ها ابلاغ کرده‌اند که تاکنون فقط ۲۴درصد از این رقم محقق شده است. 

 با بیان اینکه رویکرد کمیته امداد اشتغال پایدار و تلاش برای خودکفایی مددجویان است ،گفت بر این اساس این نهاد تلاش می‌کند تا زیرساخت‌های اشتغال مددجویان را فراهم کند و بر این اساس سال گذشته ۱۰۲ هزار فرصت شغلی برای مددجویان ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه تا پیش از سال ۸۹، سالانه ۱۰هزار تا ۲۰هزار فرصت شغلی برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد ایجاد می‌شد گفت: پس از آن با برنامه علمی و فعالیت جهادی، جهش خوبی در زمینه ایجاد اشتغال برای مددجویان تحت حمایت شکل گرفت به طوری‌که سالانه حداقل صد هزار شغل برای مددجویان ایجاد شده است.

عبدالملکی با اشاره به اینکه فرصت‌های شغلی ایجاد شده برای مددجویان تحت حمایت از سال ۹۰ تا کنون با کمک منابع دولتی و بانک‌ها به طور جدی پیگیری شده است ادامه داد: در شش سال گذشته بیش از ۹۵۰ هزار فرصت شغلی برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد ایجاد شده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد با اشاره به اینکه یکی از شروط موفقیت برنامه اشتغال‌زایی کمیته امداد برای مددجویان تحت حمایت همکاری با سایر دستگاه ها و قوای سه‌گانه است گفت: کمیته امداد یک نهاد عمومی و غیردولتی است که خوشبختانه دولت و مجلس همکاری موثری با این نهاد دارند.

عبدالملکی بابیان اینکه با همکاری مجلس اعتبارات قرض‌الحسنه اشتغال‌زایی تبصره۱۶ برای کمیته امداد به دو برابر افزایش‌یافته است گفت: سال گذشته اعتبار تسهیلات قرض‌الحسنه بانکی اشتغال مددجویان تحت حمایت کمیته امداد هزار میلیارد تومان بود که این رقم امسال به 2100 میلیارد تومان رسیده است.

منبع: ایسنا

خواندن 410 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395