سه شنبه, 09 آبان 1396 ساعت 09:12

اطلاعات تکميلي

  • سیف الله یزدانی:

رسانه‌ها برای پایش اقتصاد مقاومتی معیاری در اختیار ندارند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصراقتصاد: سیف الله یزدانی مدیر مسئول روزنامه عصر اقتصاد در گفتگو با رادیو ایران، عدم وجود برنامه مشخص و یکپارچه ملی در مورد مفاهیم اقتصاد مقاومتی را  مسبب مشخص نبودن  تکلیف رسانه ها در این حوزه عنوان کرد.

یزدانی خلا وجود برنامه های مشخص را تنها محدود در ستادفرماندهی اقتصاد مقاومتی ندانست و افزود : عدم لحاظ علم رسانه ای در سند اصلی اقتصاد مقاومتی  و خلا برنامه های مشخص در بخش های مختلف دیگر نیز به چشم میخورد .

وی یکی از اسناد بالادستی کشور  را سند اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و ادامه داد : از رسانه ها برای نخستین بار است که در این سند نام برده شده، اما متاسفانه رسانه  به تنهایی استقلال هویت ندارد و هویت خود را از مبدا و مقصد می گیرد.

یزدانی با بیان اینک هویت سازی فعالیتی ست که رسانه ها  انجام می دهند ، گفت: تقویت و فرهنگ سازی می بایست  در رسانه صورت پذیرد و این مهم جز  با وجود متخصصین امر در ان حوزه صورت نمیگیرد.

مدیرمسول روزنامه عصر اقتصاد با تاکید بر اینکه نخستین گام موثر در اقتصاد مقاومتی، تکلیف فرماندهی اقتصاد مقاومتی به رسانه ها در خصوص فعالیت در حوزه اقتصاد مقاومتی است،گفت: متاسفانه  از علم رسانه و اطلاع رسانی که  به عنوان یکی از بزرگترین ابزارهای حال حاضر و به گفته کارشناسان قرن شکاف تاریخ و انفجار اطلاعات است، استفاده مناسب در جهت تبادل اطلاعات ،فرهنگ سازی این اقتصاد و اطلاع رسانی صورت نپذیرفته است.

مدیرمسول روزنامه چهارزبانه عصر اقتصاد همچنین وظیفه رسانه را پایش عنوان کرد و افزود: رسانه ها اطلاعات واحد از اقتصاد مقاومتی ندارند تا بتوانند آن را پایش کنند؛ برخی رسانه ها اقتصاد مقاومتی را اقتصاد کوپنی و برخی دیگر اقتصاد جنگی  میدانند و متاسفانه در این بخش برداشت شخصی از اقتصاد مقاومتی در رسانه ها وجود دارد.

یزانی با عنوان اینکه سعی روزنامه عصر اقتصاد برآن بوده تا با سوالاتی چون اقتصاد مقاوتی چیست ؟گرانی دلار و کوبیدن پول ملی چقدر با اقتصاد مقاومتی تناسب دارد؟ این نوع صادرات منطبق با اقتصاد مقاومتی است یا خیر ؟در راستای شناخت این اقتصاد گام بردارد.

وی در پایان ضمن امیدواری در خصوص اینکه رسالت رسانه های مکتوب در تحقق اقتصاد مقاومتی مورد توجه در بخش کلان و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی قرار نگرفته است  ،گفت : رسانه های کشور توان بالایی دارند که متاسفانه با کارشکنی های مختلف  این امر محقق نشده است.

 

 

 

خواندن 915 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395