سه شنبه, 09 آبان 1396 ساعت 10:16

اطلاعات تکميلي

  • مدیر عامل منطقه آزاد:

اجرای توافق‌نامه چابهار بیکاری شرق کشور را حل می کند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مدیر عامل منطقه آزاد چابهار گفت: توافق نامه ایران، هند و افغانستان که با نام چابهار معروف شده، مسیر مطمئنی برای حل مشکل بیکاری منطقه شرق کشور است.

عبدالرحیم کردی افزود: هند سرمایه گذاری گسترده ای در حوزه معادن و زیر ساخت ها برای مدت 15 سال در افغانستان انجام داده است که با توجه به روابط ایران و پاکستان و ناامنی کشور پاکستان بهترین و سریع ترین مسیر برای حمل این مبادلات و کالاها، بندر چابهار در ایران است .

وی ادامه داد: این منطقه از خشکی و دریا بهترین مسیر برای ارتباط هند و افغانستان است و خوشبختانه روز گذشته نخستین محموله گندم از هند به مقصد افغانستان بارگیری و به سمت چاربهار حرکت کرد.
مدیر عامل منطقه آزاد چابهار گفت: با توجه به حجم مبادلات هند و افغانستان و توسعه روابط این دو کشور در آینده، چابهار مطمئن ترین راه برای این مبادلات محسوب می شود و می تواند موجب اشتغالزایی و توسعه منطقه شرق کشور شود.
کردی همچنین در خصوص پروژه 'چابهارپلاس ' نیز گفت: با توجه به ویژگی خاص بندر چابهار که چهار ابزار حمل و نقل را در اختیار دارد و در واقع یکی از معدود بنادر در سطح جهان است که از چنین ویژگی برخوردار است یکی از بهترین مسیرها برای حمل مبادلات آسیایی میانه و افغانستان محسوب می شود .
به گفته این مسئول چابهار علاوه بر حمل و نقل دریایی، با توجه به توسعه خط ریلی از طریق زاهدان به شبکه ریلی کشور و اجرای طرح پروژه فرودگاه بین المللی و مسیر جاده ای که از مهم ترین کریدورهای شرق کشور است، چابهار را منطقه ای مستعد برای مبادلات کشورهای این منطقه کرده و یک قدرت انتخاب خوب به صاحبان کالا با توجه به زمان، مسیر و ارزش کالاهای آنان می دهد.
وی در ادامه به اجلاس موزه های ایکوم در منطقه آزاد چابهار اشاره کرد و گفت: این اجلاس هم اکنون در حال اجرا در این منطقه است و ما در راستای افزایش حضور گردشگران و معرفی این منطقه خواستار برگزاری این اجلاس در چابهار شدیم .
کردی با بیان اینکه اجلاس موزه های ایکوم با همکاری منطقه آزاد چابهار، سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و ایکوم ایران در حال برگزاری است، گفت: این اجلاس موجب جذب مهمانان خارجی و داخلی می شود و ما در تلاشیم تا جاذبه های گردشگری این منطقه را معرفی کرده و این منطقه به یکی از قطب های گردشگری کشور مبدل شود.
وی افتتاح مجموعه موزه های چابهار را از برنامه های جنبی اجلاس ایکوم عنوان کرد و گفت:به دلیل توسعه سریع منطقه چابهار ، باید زمینه برای رفت و آمد خارجی ها به این منطقه زیاد شود و فرصتی برای معرفی فرهنگ و تمدن این منطقه به سایر نقاط جهان شود. 
مدیر عامل منطقه آزاد چابهار گفت: در راستای جذب گردشگران و فراهم کردن زمینه برای آسایش آنان در سال جاری پنج محل اقامتی شامل هتل های پنج و چهار ستاره ، مهمانپذیر و هتل آپارتمان راه اندازی کرده ایم و به دنبال فراهم کردن امکان و زیر ساخت های بیشتر نیز هستیم .
بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها از جمعه، 5 آبان ماه با شعار «رسانه های آزاد، انسجام اجتماعی و پیشرفت ملی» با حضور بیش از 940 رسانه در مصلای امام خمینی (ره) تهران گشایش یافته است و فعالیت آن تا 12 آبان ماه، همه روزه از ساعت 9:30 تا 20:30 ادامه دارد.
خبرگزاری جمهوری اسلامی در غرفه شماره 229 در ایام فعالیت نمایشگاه مطبوعات، پذیرای حضور بازدیدکنندگان است.

منبع: ایرنا

خواندن 613 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395