سه شنبه, 09 آبان 1396 ساعت 14:11

اطلاعات تکميلي

  • علی لاریجانی:

رسانه‌ها باید از دولت و مجلس مطالبه‌گری کنند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: رسانه ها نقش مهمی در ایجاد وفاق و همدلی بین مردم و مسئولان دارند و در عین حال باید در بخش های مختلف از دولت و مجلس مطالبه گری کنند.

علی لاریجانی روز سه شنبه در دیدار جمعی از خبرنگاران و مدیران رسانه های استان خراسان رضوی با وی در تهران اظهار کرد: مشکلات اقتصادی از چالش های پیش روی مردم ما است و از سوی دیگر دشمن با تحرکات و سروصدای زیاد قصد اخلال در این زمینه را دارد تا سرخوردگی، یاس و ترس در میان مردم ایجاد کند. 
وی بیان کرد: رسانه ها باید با دقت بیشتری به مسائل اقتصادی بپردازند و نباید اجازه دهند مناقشات سیاسی بر این مسائل سایه اندازد و از دولت و مجلس مطالبه گری کنند که در این زمینه چه اقداماتی انجام داده اند. 
وی ادامه داد: دغدغه کنونی همه جناح ها حل مشکلات اقتصادی در کشور است که در این زمینه برنامه اقتصاد مقاومتی مورد تاکید رهبر معظم انقلاب، راهکار خوبی برای رفع این مشکلات است. 
مشهد، مرکز مهم فرهنگی کشور 
رئیس مجلس شورای اسلامی در بخشی از سخنان خود با اشاره به اینکه مشهد مرکز مهم فرهنگی کشور است، افزود: باید زمینه رشد بیشتر این کلانشهر و استان خراسان رضوی فراهم شود. 
لاریجانی ادامه داد: اختصاص بودجه برای توسعه مشهد دنبال می شود که راه اندازی خط راه آهن پرسرعت مشهد- تهران از اقداماتی است که با سرمایه گذاری چند میلیارد دلاری انجام خواهد شد. 
وی همچنین گفت: حاشیه نشینی از مشکلاتی است که شهرهای بزرگ مانند مشهد و تهران را درگیر کرده است و این در حالی است که رهبر معظم انقلاب بر حل مشکلات حاشیه نشینی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی تاکید ویژه دارند. 
وی خاطرنشان کرد: پیشگیری از آسیب های اجتماعی؛ اشتغالزایی و توجه به مسکن مردم از برنامه های مورد نظر برای ساماندهی حاشیه نشینی است که در قانون برنامه و بودجه فصل مشخصی به آن اختصاص یافته است. 
پیشنهاد ایجاد واحد درسی فضای مجازی 
رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی در استان خراسان رضوی نیز در این نشست در سخنانی گفت: در دنیای امروز با افزایش سطح دسترسی و تمایل مخاطبان به فضای مجازی، تبادل اخبار و اطلاعات در فضای مجازی رو به گسترش است. 
شاهین فرشاد با اشاره به فعالیت های چندرسانه ای در عرصه ارتباطات افزود: مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی باید کارکرد رسانه های مکتوب و مجازی را در سطح جامعه مورد بررسی و واکاوی قرار داده و فضای روشن تری را برای تصمیم سازی و تصمیم گیری قانونگذاران و مجریان فراهم سازد. 
وی بیان کرد: از سویی باید میزان آگاهی و سواد رسانه ای والدین و دانش آموزان نیز به سطحی ارتقا یابد که کمترین آسیب در فضای مجازی متوجه فرزندان این مرز و بوم شود. 
فرشاد همچنین پیشنهاد ایجاد واحد درسی در خصوص آموزش فضای مجازی به دانش آموزان را داد که این پیشنهاد مورد استقبال رئیس مجلس شورای اسلامی قرار گرفت. 
رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی استان خراسان رضوی افزود: امروز فعالیت رسانه ها در فضای مجازی از جمله حساب کاربری توئیتر و فیس بوک نیازمند ساماندهی و چاره اندیشی است. 
وی گفت: در دنیای امروز جنگ سخت جای خود را به جنگ فرهنگ ها داده است که ابزار مهم رویارویی در این عرصه رسانه ها هستند، لذا توجه به رسانه ها برای تحقق اهداف و پیروزی در این میدان نقش بسزایی دارد. 
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی نیز گفت: استان خراسان رضوی هشت درصد مساحت کشور و 6درصد جمعیت کشور را دارد و هم مرز با کشورهای افغانستان و ترکمنستان است. 
حجت الاسلام نصرالله پژمانفر افزود: رفع مشکلات تولید و اشتغال در شرق کشور با توجه به وجود مراکز تولید و کارخانه های بسیار در استان خراسان رضوی حمایت بیشتری را می طلبد. 
وی بیان کرد: رسانه ها می توانند با هم افزایی، مشکلات اقتصادی استان خراسان رضوی را تا رفع سریعتر آنان انعکاس دهند. 
رئیس بسیج رسانه استان خراسان رضوی نیز گفت: خراسان رضوی قطب رسانه ای کشور بعد از تهران است و 2 روزنامه ملی و چهار روزنامه استانی در این خطه منتشر می شود. 
عباس محمدیان افزود: علی رغم وجود نمایندگی عمده خبرگزاری های معتبر و فعالیت 1800 نفر خبرنگار در این استان، تنها 17 درصد این افراد بیمه هستند که این موضوع باید مورد توجه بیشتر مسئولان قرار گیرد. 
جمعی از خبرنگاران و مدیران رسانه های استان خراسان رضوی برای بازدید از نمایشگاه مطبوعات به تهران سفر کرده اند. 

منبع: ایرنا

خواندن 671 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395