دوشنبه, 15 آبان 1396 ساعت 15:50

حضور نیروی انسانی بدون صلاحیت شهرداری‌ها را با مشکلات زیادی مواجه ساخته است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور گفت: شوراها و شهرداری ها به هیچ وجه به دنبال به کارگیری نیرو خارج از ضوابط و مقررات نباشند چون حضور نیروی انسانی بدون صلاحیت و تخصص شهرداریها را با مشکلات زیادی مواجه ساخته است.

روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، سید محمدعلی افشانی که در مراسم اعطای احکام انتصاب شهرداران تبریز، شیراز و ملارد در جمع شهرداران و روسای شوراهای این شهرها و معاونان عمرانی استانداری های مربوطه سخن می گفت، تصریح کرد: این نگاه که شهرداری اداره کاریابی است و افراد بیکار از روی دلسوزی در آن مشغول به کار شوند باید تغییر نماید چون به هیچ وجه خدمت به شهروندان نیست.
افشانی افزود: نیروهای غیرمتخصص شهرداری ها که از روی دلسوزی و اغماض استخدام شده اند، جای افراد متخصصی که می توانند با تعریف و اجرای پروژه های زیرساختی و طرحهای درآمدزا و اشتغال زا برای شهر مفید باشند را گرفته اند.
وی با انتقاد از مصرف بخش اعظم اعتبارات شهرداری شهرهای کوچک بابت پرداخت حقوق کارکنان گفت: با این رویه عملا پولی برای توسعه زیرساختها و برطریف ساختن انتظارات مردم در این شهرها باقی نمی ماند و با توجه به آسیب هایی که اضافه شدن نیروی انسانی مازاد به شهرداری ها وارد ساخته، از شوراها و شهرداری ها خواسته ایم که حتی یک نفر بدون داشتن تخصص و خارج از مقررات نباید در شهرداری ها به کار گرفته شود.
رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در ادامه بر ارائه آموزش های کاربردی و حرفه ای به کارکنان شهرداری ها تاکید نمود و گفت: در آینده از شهرداران نیز با توجه به وظایف حوزه کاری آنها امتحان خواهیم گرفت.
افشانی با بیان اینکه تعریف پروژه های شهری براساس نیازهای مردم، اولویتهای اداره شهر و درنظر گرفتن منابع مالی در اختیار و خاتمه آن درمهلت مقرر، باید از اولویتهای اصلی مدیریت شهری باشد، اظهار کرد: طولانی شدن زمان اتمام پروژه های شهرداری ها باعث سلب اعتماد مردم به شورا و شهرداری می شود.
وی تاکید نمود: شهروندان زمانی به شورا و شهرداری اعتماد و در برنامه های مورد نظر آنها مشارکت می نمایند که مطمئن شوند اعتبارات درست هزینه می شود
وی همچنین بر اعمال نظارت های دقیق از سوی شهرداران بر بدنه شهرداری و شوراها بر شهرداری و معاونتهای عمرانی استانداری ها بر عملکرد مجموعه مدیریت شهری تاکید نمود و گفت: طرح های جامع و تفصیلی باید مبنای عمل شهرداری ها باشد.
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور از پی گیری ها برای ایجاد درآمدهای پایدار شهری و افزایش سهم شهرداری ها از اعتبارات قانون مالیات بر ارزش افزوده خبر داد و گفت: لایحه درآمدهای پایدار شهرداری‌ها به طور همزمان در کمیسیون های دولت و مجلس شورای اسلامی در حال بررسی است.
افشانی همچنین از روسای شورا و شهرداران خواست منافع شهروندان را بر منافع فردی و گروهی ترجیح دهند و رعایت قانون، رعایت حقوق مردم و کسب رضایت آنان و تعامل با همه ذینفعان شورا وشهرداری را از اولویت های کاری خود قرار دهند.

منبع: ایرنا

خواندن 830 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395