سه شنبه, 23 آبان 1396 ساعت 10:17

ورود 128 میلیون دلار سرمایه خارجی به خراسان رضوی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رئیس سازمان امور اقتصادی و دارایی استان خراسان رضوی گفت: از ابتدای امسال تا نیمه آبان ماه 128 میلیون دلار سرمایه خارجی وارد استان شده است.

سیدمهدی رمضانی اظهار کرد: از این میزان سرمایه 94 میلیون دلار بدون تضمین دولت و 35 میلیون دلار با ضمانت دولتی است. 

وی با بیان اینکه خراسان رضوی رتبه نخست کشور از لحاظ تعداد طرح های سرمایه گذاری خارجی را دارد، افزود: امسال 22 طرح استان در هیات سرمایه گذاری خارجی مطرح شد که 16 مورد آن به تصویب رسید. 
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان رضوی گفت: میزان تکلیف شده سالانه جذب سرمایه گذاری خارجی مستقیم در کل کشور 15 میلیارد دلار و سهم این استان از این رقم یک میلیارد دلار تعیین شده است. 
وی مبلغ سرمایه گذاری خارجی مصوب استان را تا پایان آبان ماه امسال 578 میلیون دلار اعلام و بیان کرد: این رقم پارسال 162 میلیون دلار و در سال 94 معادل 32 میلیون دلار بوده است. 
تا کنون 159 مجوز سرمایه گذاری خارجی با سرمایه مصوب 516 میلیون دلار و سرمایه وارده 544 میلیون دلار در استان خراسان رضوی صادر شده است. 
270 فرصت سرمایه گذاری در خراسان رضوی شناسایی شده که از این تعداد 118 مورد دارای مطالعات توجیهی کامل برای معرفی به سرمایه گذاران است. 
فرصتهای شناسایی شده سرمایه گذاری در خراسان رضوی به صورت الکترونیکی و حضوری به متقاضیان سرمایه گذاری معرفی شده است. 

منبع: ایرنا

خواندن 2229 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395