سه شنبه, 23 آبان 1396 ساعت 15:15

حساب تجار ایرانی در امارات بسته نیست

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 به دنبال انتشار خبری در رابطه با بسته شدن حساب تجار ایرانی در امارات، رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و امارات این خبر را تکذیب کرد.

طی روزهای گذشته یکی از رسانه‌ها اعلام کرد که جمعی از تجار ایرانی می‎گویند بانک‎ «امارات ان‌بی‌دی» با ارسال نامه‌هایی مشترک به آنها اعلام کردند که از این پس حق مراودات اقتصادی و برداشت پول را در بانک‌های این کشور ندارند.
در این خصوص، مسعود دانشمند، رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و امارات در گفت‌وگو با خبرگزاری خبرآنلاین عنوان کرد: «ماجرایی که در رابطه با این نامه و بسته شدن حساب تجار ایرانی در امارات مطرح شده، درست نبوده است.»
وی افزود: «مساله از این قرار است که یک نامه‌ای به فردی داده شده و این نامه را نمی‌توان جنبه عام داد. اما این نامه در اختیار یکی از رسانه‌ها قرار داده شد و آن رسانه، آن را منتشر کرد و موضوع به صورت عام مطرح شد.»
رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و امارات تصریح کرد: «ما پس از انتشار این خبر، موضوع را پیگیری کردیم و مشخص شد فقط برای این فرد نامه رفته است و به عبارتی، هیچ ارتباطی با ایرانی بودن صاحب حساب ندارد.»
دانشمند با اشاره به این‌که این نامه ارتباط با قانون مبارزه با پولشویی و FATF دارد، عنوان کرد: «براساس قانون مبارزه با پولشویی، کسانی که از حد یک معینی نقل و انتقال مالی داشته باشند، مدارکی از آنها مطالبه می‌شود و اگر نتوانند مدارک مثبتی را ارائه دهند، به دادگاه ارجاع می‌شوند. همچنین اگر نتوانند مدارک و مستندات لازم را درباره نقل و انتقال مالی خود ارائه دهند و فعالیت‌های خود را اثبات کنند، حساب آنها بسته می‌شود.»
وی با بیان این‌که این کار را در ایران هم می‌کنند، خاطرنشان کرد: «ما با یک مساله کوچکی که کاملا شخصی است، نباید موج ایجاد کنیم و مشکل در روابط بازرگانی با امارات ایجاد شود.»
منبع: خبرآنلاین 
 
خواندن 372 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395