سه شنبه, 23 آبان 1396 ساعت 15:34

تولید محتوا در اولویت برنامه‌های سازمان تحقیقات کشاورزی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی با بیان این که به دنبال نسل جدیدی از تولید علم و کتاب هستیم، گفت: تولید محتوا در اولویت برنامه های سازمان تحقیقات کشاورزی قرار دارد.

'اسکندر زند' روز سه شنبه در آیین بزرگداشت بیست و پنجمین دوره هفته کتاب ضمن تسلیت به هموطنان و بازماندگان جان باختگان کرمانشاهی در زلزله اخیر افزود: کتاب، ماحصل تجربیات گذشته تا به امروز است که انسان را به فکر فرو می‌برد و بها دادن به آن، جامعه را به توسعه و پیشرفت خواهد رساند و این مسأله مهمی است. 
وی، شروع زنجیره‌ علم را از ایده به مقاله، مقالات مروری و فصول یک کتاب منتهی دانست و اظهار کرد: تاکنون در این سازمان به گزارش‌های نهایی و مقاله های خوب رسیده‌ایم اما در بخش مقالات مروری با مشکلات زیادی مواجه هستیم. 
** احیای مطالعات تحقیقاتی با استفاده از تالار ترویج کشاورزی 
زند تصریح کرد: تالار ترویج که توسط سازمان تحقیقات کشاورزی راه اندازی شده، فرصت مناسبی برای عرضه محتویات محققان و احیای مطالعات تحقیقاتی است تا محتوای تولید شده، آسان و بدون واسطه در اختیار مصرف کنندگان قرار گیرد و همه می توانند براحتی در اینترنت به آن دسترسی پیدا کنند. 
وی با اشاره به این که تالار ترویج از اقدامات اولیه سازمان تحقیقات است، افزود: تلاش داریم در این دوره به محتویات کار توجه بیشتری کنیم و امیدواریم سال آینده تحلیل و تولید محتوا را در گزارشهای ما داشته باشیم. 
رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی با اشاره به این که در این تالار بیش از دوهزار محتوا بارگزاری شده است، اضافه کرد: جدیدترین محتویاتی که در آنجا گذاشته ایم مجموعه ای از دست نوشته هاست که با کمک معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و بسیج آماده شده و مربوط به کارآفرینی است. 
به گفته وی، ما به دنبال اتفاقی در عمق بخشیدن و تولید محتوا مبتنی بر دانش و شیوه روز هستیم تا موجب تحرک و توسعه مجموعه تحقیقات کشاورزی کشور شود. 
زند گفت: در نظر داریم با ایجاد شرایط مناسب، علاوه بر خرید محتوای برخی ناشران، محققان و مروجان بتوانند از این سامانه استفاده کنند. 
** شورای انتشارات تحقیقات کشاورزی نیازمند تحول است 
معاون وزیر جهاد کشاورزی ضمن انتقاد از عملکرد شورای انتشارات سازمان تحقیقات، تصریح کرد: ایجاد تحول در شورای انتشارات سازمان تحقیقات کشاورزی ضروری است؛ در زمان حاضر کتاب‌هایی که در سازمان منتشر می‌شود از نظم و انضباط لازم برخوردار نیست و باید تلاش کنیم این بخش را سر وسامان دهیم زیرا ساز وکار نوشتن کتاب از خروجی مؤلفان است که باید فکری اساسی برای آ‌ن کرد. 
در این آئین ضمن معرفی کتاب جدید حوزه کشاورزی از برترین های کتاب تحقیقات کشاورزی تجلیل شد. 

منبع: ایرنا

خواندن 609 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395