سه شنبه, 23 آبان 1396 ساعت 15:36

نمایندگان صنایع روغنی 13 کشور به ایران می‌آیند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نمایندگان صنایع روغنی 13 کشور در نخستین نمایشگاه بین المللی روغن های خوراکی، دانه های روغنی، ماشین آلات و صنایع وابسته در تهران حضور می یابند.

نمایندگان صنعت روغن کشورهایی نظیر اسپانیا، هلند، پرتغال، روسیه، هند، یونان، مالزی، برزیل، آفریقای جنوبی، چین، اوکراین، تایوان و ویتنام آخرین فناوری روز دنیا در زمینه های ماشین آلات، مواد اولیه و تجارت غلات و روغنهای خوراکی ها را در این نمایشگاه عرضه می کنند.
این نمایشگاه با همکاری وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت و شهرداری تهران در محل دائمی نمایشگاه های تخصصی شهرداری تهران در بوستان گفت و گو برگزار می شود.
نخستین نمایشگاه بین المللی روغن های خوراکی، دانه های روغنی، ماشین آلات و صنایع وابسته هفتم تا 10 آذر ماه سال جاری در (بوستان گفتگو) تهران برگزار می شود.
طبق آمارها نزدیک یک میلیون و 500 هزارتن روغن خام مصرفی مورد نیاز کشور است که نزدیک یک میلیون 400 هزارتن آن از انواع روغن های خام آفتابگردان، سویا و پالم به ترتیب از اوکراین، آمریکای جنوبی و مالزی وارد و بقیه از تولیدات دانه های روغنی داخلی تامین می شود. 
سرانه مصرف روغن در ایران 20 کیلوگرم برآورد می شود که هفت کیلوگرم بیش از سرانه مصرف جهانی است.
به گفته برخی کارشناسان سالیانه چهار میلیارد دلار ارز کشور صرف واردات روغن خام، کنجاله و سویا می‌شود.

منبع: ایرنا

خواندن 443 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395