چهارشنبه, 24 آبان 1396 ساعت 09:11

اطلاعات تکميلي

  • معاون بیمه های زندگی بیمه میهن درگفت وگو با عصراقتصاد :

سهم بیمه های عمر 14 درصد افزایش یافت

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سمیرابابایی

عصراقتصاد: بیمه عمر، راهي مطمئن، آسان و قابل اعتماد براي محافظت و کمک به بیمه گذاران  و يک سرمايه گذاري بسيار سودآور است. بیمه عمر ضمن ارائه پوشش هاي کامل ، سود مشارکت بسيار بالايي نيز دارد.

بیمه نامه  عمر قراردادی است که میان یک شرکت بیمه و شخص بیمه شونده (یا ضامن وی) منعقد می‌شود که در آن بیمه شونده متعهد به پرداخت مبلغی به صورت تعیین شده در قرارداد بوده و این پرداخت‌ها تا زمانی معین، بسته به نوع قرارداد، ادامه خواهد داشت تا با بروز وقایعی مانند مرگ، ابتلا به بیماری لاعلاج یا نیاز افراد به مراقبتهای ویژه پزشکی، شرکت بیمه موظف شود ، سرمایه بیمه شده را به طور یکجا یا به صورت مستمری به بیمه‌گذار یا به شخص ثالثی که وی تعیین کرده، پرداخت کند.

به همین منظور به سراغ "ابوالحسن صدریه " معاون بیمه های زندگی بیمه میهن  رفتیم و نظراتشان را در خصوص بیمه عمر جویا شدیم که در ادامه می خوانید .

"ابولحسن صدریه " معاون  بیمه های زندگی بیمه میهن در خصوص رشد 35 درصدی بیمه نامه عمر در شش ماهه نخست سال جاری گفت : با توجه به اینکه محصول جدیدی ارائه نشده است و حتی شرکت تخصصی بیمه عمر هم هنوز فعالیت قابل ملاحظه ای  از خود نشان نداده است  ، سه دلیل قابل ذکر است . نکته اول ؛ نرخ سود بانکی به صورت قابل توجه کاهش ،  اما تعهدات بیمه گران کماکان بر اساس قبل استوار است . نکته دوم اینکه در سالهای اخیر سهم بیمه های عمر به صورت مداوم افزایش یافته و سال گذشته به 12 درصد و امسال به حدود14 درصد رسیده است . نکته سوم اینکه ؛ با توجه به بحران های موجود در نظام بانکداری و فقدان آن در نظام بیمه ای  حداقل برای چند سال اخیر گرایش به خرید بیمه بیشتر شده است .

صدریه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا در نیمه نخست امسال در حوزه بیمه عمر اتفاق خاصی رخ داده یا سیاست جدیدی اجرا شده که منجر به  رشد بیمه نامه عمر شده است ، افزود : تنها اتفاق خاص  کاهش سود بانکی است  بقیه موارد روند رو به رشدی است که از سالهای نیمه دهه هشتاد آغاز شده و بتدریج به نتیجه می رسد .

و ی ادامه داد : رشد بیمه نامه های عمر با مدیریت صحیح و پشتیبانی قابل توجه رئیس کل بیمه مرکزی ادامه خواهد داشت . چرا که تداوم روندی است که چندین سال از آن می گذرد. البته تاکید می کنم که اگر این روند با مشکلاتی مواجه نشود ، موجب افزایش اعتماد عمومی مردم خواهد شد.

معاون بیمه های زندگی بیمه میهن خاطر نشان کرد : رشد بیمه نامه ها  توسط نمایندگان و مدیریت فروش مناسب بوده ودرصورتی که اعتماد مردم به شرکت های بیمه خدشه دار نشود،  قطعا ادامه خواهد داشت.

وی در خصوص چالش های بیمه نامه ها  بیان داشت : فقدان آموزش کافی شبکه فروش از نظر تکنیکی وهم از نظر ارتباط سالم با بیمه گذاران ، شفافیت و صداقت نسبت به آنان مهم ترین چالش فراروی تمام رشته های خدماتی است . البته تعهد کامل نسبت به سرمایه گذاری و پاسخگویی مناسب‌در تبین این مورد از دیگر الزامات است .

معاون بیمه های زندگی بیمه میهن با اشاره به آینده بیمه‌  عمر در ایران یاد آور شد: بنده  نسبت به آینده بیمه های عمر امیدوارم و باید با تقویت دانش بیمه ای ، شفافیت در این رشته افزایش یابد.

مصرف کننده ایرانی اگر یک حداقل هایی برایش فراهم شود ، یعنی صداقت، شفافیت و مزایای بیمه های عمر را مشاهده کند، قطعا استقبال قابل توجهی از بیمه های عمر خواهد شد . باید ضرورت صداقت و شفافیت و دانش حرفه ای  نمایندگان و شبکه فروش رعایت شود.

خواندن 585 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395