چهارشنبه, 24 آبان 1396 ساعت 09:22

اطلاعات تکميلي

  • حیدر العبادی:

گذرگاه‌های مرزی با منطقه کردستان را بازپس می‌گیریم

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

«حیدرالعبادی» نخست وزیر عراق سه شنبه شب گفت: دولت مرکزی عراق بدون خشونت و تشدید تنش، گذرگاه های مرزی را از منطقه کردستان در شمال کشور بازپس می گیرد.

العبادی که در کنفرانس هفتگی در بغداد سخن می گفت با اشاره به این که همانگونه که بغداد برای کنترل مناطق مورد اختلاف با کردستان آمادگی پیدا کرد، برای بازپس گیری گذرگاه های مرزی نیز آماده می شود.
العبادی در بخش دیگری از سخنانش بار دیگر تاکید کرد: پس انصراف منطقه کردستان از پیش نویس توافق اخیر با دولت مرکزی، بغداد برای همیشه منتظر تصمیم گیری اربیل نخواهد ماند و اقدامات مقتضی درباره گذرگاه ها را اعمال می کند.
ارتش عراق و پلیس فدرال این کشور از 24 مهرماه 96 برای اجرای مصوبات پارلمان و دادگاه قانون اساسی به منطقه کرکوک اعزام شدند و توانستند به دلیل عقب نشینی پیشمرگه های وابسته به اتحادیه میهنی کردستان عراق به سرعت در تمامی این مناطق از جمله چاه های نفت و مراکز دولتی این منطقه مستقر شوند.
در پی برگزاری همه پرسی یکجانبه سوم مهرماه 96 در منطقه کردستان، و با وجود مخالفت سازمان ملل متحد، دولت مرکزی و کشورهای همسایه عراق، روابط میان بغداد و اربیل رو به تیرگی نهاد و دولت محلی منطقه کردستان مدعی شده بود، مناطق مورد اختلاف میان طرفین از جمله کرکوک وچاه های نفت آن، متعلق به کردستان است.

منبع: ایرنا

خواندن 392 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395