چهارشنبه, 24 آبان 1396 ساعت 09:30

سازمان ملل متحد پیش شرط ائتلاف عربی برای بازگشایی بندر الحدیده یمن را رد کرد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

پایگاه خبری عربی 21، سه شنبه شب گزارش کرد: سازمان ملل متحد پیش شرط ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان برای بازگشایی بندر «حدیده» در ساحل غربی یمن را رد کرد.

عربستان پیش شرط بازگشایی بندر الحدیده را تشدید عملیات بازرسی عنوان کرده بود، اقدامی که سازمان ملل متحد آن را نپذیرفت.
«جیمی مک گلولدریک» هماهنگ کننده امور بشر دوستانه سازمان ملل متحد در یمن نیز در این باره تاکید کرد: شرایط انسانی و بحرانی در یمن اجازه نمی دهد تا تدابیر جدیدی برای تشدید عملیات بازرسی این منطقه اتخاذ شود.
وی در جمع خبرنگاران در وین افزود: به باور من، مذاکره درباره ایجاد سیستم بازرسی جدید در بندر الحدیده نباید مانع از بازگشایی این بندر شود، چرا که الحدیده ورودی اصلی کمک های بشردوستانه به ساکنان این منطقه است.
«مارک لوکوک» معاون امور بشردوستانه دبیرکل سازمان ملل متحد نیز هفته گذشته ضمن درخواست از نیروهای ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان برای پایان دادن به محاصره یمن، گفته بود: سازمان ملل در تلاش است، کمک های بشر دوستانه را به نیازمندان یمنی برساند، در غیر اینصورت شاهد بزرگ ترین قحطی دهه های اخیر خواهیم بود.
لوکوک در بخش دیگری از اظهاراتش با تاکید بر این که خدمات بشر دوستانه در یمن نباید تعطیل شود، گفته بود: ما به مقام های سعودی اعلام کردیم، عواقب انسانی که آنها برای محاصره یمن در پیش گرفته اند، فوری پدیدار خواهد شد.
ائتلاف عربی در پاسخ به حمله اخیر موشکی گروه انصارالله یمن به فرودگاه ملک خالد ریاض، حملات هوایی به صنعا پایتخت یمن را افزایش داده و تمامی گذرگاه های هوایی، زمینی و دریایی یمن را مسدود کرده است.
ائتلاف به سرکردگی عربستان در سال 2015 (فروردین 94) به بهانه حمایت از «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن، تجاوز نظامی به این کشور را آغاز کرد.

منبع: ایرنا

خواندن 403 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395