چهارشنبه, 24 آبان 1396 ساعت 10:17

کره شمالی، محور صحبت های اجلاس گروه آ سه آن

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصراقتصاد: نخست وزیران ژاپن و چین بر سر مناسبات اقتصادی و کره شمالی مذاکره کردند

شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن، و لی کچیانگ  Li Keqiang)) نخست وزیر چین در نشستی در فیلیپین بر سر همکاری های اقتصادی دوجانبه، کره شمالی و دیگر موضوعات بحث و تبادل نظر کردند.

آبه و لی تایید کردند که چین و ژاپن در تاریخی دیگر، نشست سران سه جانبه ای را به همراه کره جنوبی برگزار کنند.

نخست وزیران دو کشور همچنین بر سر «مشارکت اقتصادی جامع منطقه ای» با شرکت ژاپن و چین، و نیز توافقنامه های تجارت آزاد میان این سه کشور تبادل نظر کردند. در ارتباط با توافقنامه های تجارت آزاد، آبه و لی توافق کردند تا همکاری ها را افزایش دهند با این هدف که هر چه سریعتر به معاهداتی با کیفیت بالا دست پیدا کنند.

آبه از اقدامات ملموسی که چین برای اجرای قطعنامه های تحریم های شورای امنیت سازمان ملل متحد بر ضد کره شمالی انجام داده است، استقبال کرد.

این دو رهبر تاکید کردند که عاری ساختن شبه جزیره کره از تسلیحات هسته ای، هدف مشترک هر دو کشور است.

آبه در بخش دیگری از صحبت های خود در اجلاس آ سه آن  گفت که ما نباید آنهایی باشیم که در پی گفت و گو با کره شمالی هستند و تا زمانی که دولت کره شمالی تشخیص دهد که هیچ گزینه ای جز کنار گذاشتن برنامه های هسته ای و موشکی وجود ندارد و مذاکره کند، ما باید فشار بر کره شمالی را به حداکثر برسانیم

آبه گفت کره شمالی با استفاده از منطقه آسه آن در مسیرهای تجاری و شبکه های مالی خود تحریم ها را دور قرار گرفته است.

وی خواستار تقویت اقدامات علیه کره شمالی شد. این اقدامات شامل مقررات تجاری، محدود کردن رفت و آمد افراد، نظارت بر دیپلمات های این کشور و مقررات در مورد کارگرانی که به خارج از کشور می روند، می باشد.

 

 

خواندن 444 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395