چهارشنبه, 08 آذر 1396 ساعت 12:00

تا 6 ماه آینده افق کوروش در بورس

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصراقتصاد: امیرخسرو فخریان مدیرعامل فروشگاه های زنجیره ای  افق کوروش در مراسم چهارمین سالگرد فعالیت این مجموعه گفت: سبقه فروشگاه های زنجیره ای در ایران به پنجاه سال پیش بر می گردد و در طول سالیان مراحل توسعه ای و گسترش خود را به خوبی طی کرده و همچنین با تشکیل اتحادیه فروشگاه های زنجیره ای این فروشگاه ها زیر چتر اتحادیه قرار گرفته اند تا بتوانند برنامه ها و اهداف خود با رعایت قوانین دولت پیش ببرند.

فخریان در رابطه با سهم فروشگاه های زنجیره ای گفت: در حال حاضر سهم فروشگاه های زنجیره ای زیر 10درصد است و مقرر شده است تا پایان برنامه ششم توسعه به 20درصد افزایش پیدا کند که با توجه به برنامه های سه چهار ساله شرکت ها به اتحادیه اعلام کرده اند به این 20درصد دست پیدا کنیم.

وی همچنین تنها دلیل متناسب بودن قیمت یک کالا در فروشگاه های زنجیره ای را افزایش سطح بهره وری از یک موضوع دانست و تمامی شبهات مربوطه در این مقوله از جمله کمتر بودن وزن کالا را تکذیب کرد.

مدیرعامل فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش ضمن بیان اینکه تسهیلاتی به صورت مجزا برای توسعه و ایجاد فروشگاه های زنجیره ای اختصاص داده نشده افزود: رقابت برای ما به دلیل وجود دفاتر قانونی، پرداخت کامل مالیات بر ارزش افزوده، پوشش بیمه ای تمامی پرسنل و موارد قنونی از این دست نسبت به دیگران سخت تر است.

وی افزود: کالاهایی که به فروشگاه های زنجیره ای ارسال می شود فارغ از مباحث استانداردی که تولید کنندگان رعایت می کنند به دلیل کنترل کیفیت کالا که به صورت مستقل در فروشگاه ها صورت می گیرد، از نظر بسته بندی و کیفیت در شرایط بهتری قرار دارند.

فخریان همچنین حضورفروشگاه های زنجیره ای خارجی را برای ایجاد فضای رقابتی و توسعه لازم دانست و افزود: حضور مجموعه هایی که زمینه فعالیت آنها در ایران وجود ندارد جهت ایجاد فضای رقابتی به مراتب مناسب تر است.

مدیرعامل فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش در رابطه با طرح های توسعه ای این مجموعه در سال آینده افزود:  افق کوروش صد در صد برنامه ها را در بحث فروش و توسعه عملی کرده و در حال حاضر نزدیک به 800شعبه در کشور دایر کرده ایم که در 300 شهر بزرگ با 7000نفر همکار در حال فعالیت هستند. برنامه آینده مجموعه این است که سالی 300فروشگاه اضافه کرده که در قالب فرانچایز یا اعطای نمایندگی فعالیت نمایند که شرایط خاصی نیز برای اخذ نمایندگی ندارد، برای مثال، محل می تواند اجاره ای باشد، برای تابلو هزینه ای پرداخت نمی شود و اهم امور از جمله آموزش پرسنل و عرضه و پخش بر عهده خودمان است و همچنین تصمیماتی در جهت تاسیس شعبه در کشورهای همسایه با مدیریت مستقیم داریم.

مدیرعامل فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش در پایان از افتتاح فروشگاه هایپری با برند "فامیلی" در شهر گنبد در آذر ماه و همچنین از ورود مجموعه به بورس تا شش ماه آینده نیز خبر داد.

 

خواندن 1417 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395