چهارشنبه, 08 آذر 1396 ساعت 12:59

اطلاعات تکميلي

  • طنز تلخ یار سفرکرده:

ما دیگر نماینده نداریم

این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)

دوسه جلسه آخر ماهانه انجمن را نیامد و  دوستان گفتند مریض احوال است.
علی آقای بهشتی جوان رعنای اصفهانی سال های دهه 50 و حال و روزی نگران کننده دارد. در 10 روز اخیر صحبت عیادتش بود ، اما من که نمیخواستم باور کنم، فکر میکردم علی اصفهونی حق ندارد برود.
تعبیر علی اصفهونی را دکتر فرشاد مومنی برایش بکار می برد و بعضی وقتا هم می گفت "علی آقای نماینده" چون دانشکده ما دو رشته اقتصاد و علوم سیاسی داشت و فرشاد همیشه در کرکری خونی های بین اصحاب این دورشته میگفت:علی آقا نماینده ماست.
علی می خندید و به شوخی قیافه نماینده اقتصادی ها را می گرفت با دوستان شوخی میکرد.
او فقط خاطرات دوران دانشجویی من نبود، بعد ازانقلاب در وزارت بازرگانی، در شهرداری ، در تامین اجتماعی ، در نفت و در همین جلسات ماهیانه ، با سادگی و تواضع، انسانی شیرین و دلنشین برایم بود.
او سادگی و صمیمیت را نه فقط برای دوستان ، حتی برای زیر دستان و کارگران هم بکار می بست تا جایی که یک از دوستان به او می گفت اینقدر با زیر دستان صمیمی نباش قدرت را نمی دانند و به اصطلاح سوء استفاده می کنند، اما جنس علی آقا با تکبر و خود بزرگ بینی جور نبود.
"علی آقای نماینده "با اینکه در حوزه هایی مانند اقتصاد بهداشت و اقتصاد انرژی از سرآمدان عالم و محقق و با تجربه بود ، در هیچ جایی فخر علمش را هم نفروخت و بیش از آن بگوید تلاش می کرد بپرسد و بشنود و بیاموزد.
اما از پریروز ما اقتصادی ها دیگر نماینده نداریم . به برادر بزرگوارش  از باب سر سلامتی گفتم:بی شیله پیله ترین و صادق ترین اصفهانی عالم از دستمان رفت!

مازان

خواندن 696 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395