پنج شنبه, 09 آذر 1396 ساعت 11:57

دفن بهداشتی دام های تلف شده در زلزله

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

۶۵ اکیپ دامپزشکی از استانهای کرمانشاه، لرستان، همدان، ایلام، کردستان در شهرستانهای زلزله زده حضور دارند به منظور دفن بهداشتی دام، طیور و آبزیان تلف شده در اثر زلزله مستندسازی و آمارگیری از خسارت وارد شده به واحدهای دامی و دامهای تلف شده در مناطق زلزله دیده را انجام می دهند.

این اکیپ ها با استفاده از ماشین آلات پیمانکاران سازمان جهادکشاورزی استان کرمانشاه شامل ۱۷ دستگاه بیل مکانیکی و ۷ دستگاه کمپرسی و نظارت دامپزشکان و کارشناسان اداره کل دامپزشکی نسبت به دفن بهداشتی دامهای تلف شده اقدام کرده تا از شیوع امراض و بیماریها جلوگیری نمایند.
در این این اکیپ ها که علاوه بر حضور نیروهای دامپزشکی ۵ استان غربی کمکهائی نیز از انجمن دامپزشکان و جامعه دامپزشکی ایران دریافت کرده و در کنار دفن بهداشتی دامهای تلف شده اقدام به معاینه ، پایش، درمان و ویزیت دامهای موجود و زنده عشایر و دامداران در منطقه می نمایند .
در حال حاضر اکثر دامها دفن شده اند و اکیپ ها در حال لکه گیری در مناطق بوده و در صورت مشاهده هرگونه تلفات دامی خواهشمندیم به همکاران ما در مراکز جهادکشاورزی ، دامپزشکی و یا شماره های ۱۳۱ و ۱۵۱۲ اطلاع داده و یا به سامانه ۱۰۰۰۱۰۰۰۱۵۱۲ پیامک ارسال کنند.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی دولت

خواندن 671 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395