سه شنبه, 21 آذر 1396 ساعت 16:06

طرح آهن اسفنجی شادگان پشتوانه تولید شمش در فولاد خوزستان است

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

به گفته رییس هیأت عامل ایمیدرو آهن اسفنجی شادگان، پشتوانه ای برای تأمین تولید شمش فولاد خوزستان خواهد بود.

مهدی کرباسیان در مراسم افتتاح فولاد شادگان که با حضور معاون اول رییس جمهوری و وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، گفت: این منطقه نیاز به اشتعالزایی و حمایت داشت و راه‌اندازی این کارخانه تحقق این مهم را ممکن کرد.

وی با بیان اینکه میزان اشتغال این کارخانه طبق برنامه ریزی‌ها تا 1000 نفر خواهد رسید، تصریح کرد: پروژه آهن اسفنجی شادگان با تکنولوژی پرد راه اندازی شد، ارزش پروژه در آهن اسفنجی ۴۱ میلیون یورو و در فولاد سازی ۱۲۱ میلیون یورو است.

کرباسیان راه اندازی آهن اسفنجی شادگان را پشتوانه ای برای تأمین تولید شمش فولاد خوزستان دانست و افزود: این پروژه در زنجیره فولاد و تحقق اقتصاد مقاومتی تاثیر قابل توجهی دارد و پیش از این یعنی تا سال ۹۱ صادرات آهن اسفنجی نیز نداشتیم اما در حال حاضر صادرات در دستور کار قرار گرفته است.

رییس هیأت عامل ایمیدرو با اعلام اینکه از ابتدای امسال 500 هزار تن صادرات آهن آسفنجی داشته ایم، ادامه داد: وزیر صنعت معدن و تجارت توجه خاصی به بخش معدن و صنایع معدنی دارد که این امر کمکی برای توسعه این بخش محسوب می شود.

منبع: شاتا

خواندن 417 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395