سه شنبه, 21 آذر 1396 ساعت 16:12

جی‌یی‌سی‌اف به یک نهاد با اعتبار جهانی تبدیل شد

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

امیرقطر در دیدار با دبیر کل مجمع کشورهای صادرکننده گاز (GECF) عنوان کرد: مجمع کشورهای صادرکننده گاز امروز به یک نهاد با اعتبار جهانی تبدیل شده است.

 شیخ تمیم بن حمد بن خلیفه آل ثانی، امیرقطر امروز (سه شنبه، ۲۱ آذرماه) در دیدار با محمد حسین عادلی، دبیرکل جی‌یی‌سی‌اف ضمن قدردانی از وی و دستاوردهای برجسته این نهاد در چهار سال اخیر اظهار کرد: مجمع کشورهای صادر کننده گاز در سال‌های اخیر هر روز پیشرفت کرده و امروز به یک سازمان جهانی با اعتبار بدل شده است.

وی همچنین از اقدام‌های مختلف دبیرخانه از جمله تولید بیش از ٦٠ گزارش و تحقیق در باره بازار گاز جهان و نیز چشم انداز بازار گاز دنیا قدردانی کرد.

عادلی نیز در این دیدار ضمن قدردانی از میزبانی قطر اظهار کرد: تهیه چشم انداز بازار جهانی گاز، بولتن سالانه آماری گاز، سند راهبردی سازمان، همکاری در تعیین شاخص قیمت گاز، راهبرد بازار و محیط زیست برخی از فعالیت‌های جی‌یی‌سی‌اف در سال‌های اخیر بوده است.

دوران دبیرکلی عادلی، ۳۰ دسامبر امسال به پایان می‌رسد و یوری سنتورین روسی از ابتدای سال ۲۰۱۸ به‌عنوان دبیرکل این مجمع کارش را آغاز می‌کند.

اعضای مجمع کشورهای صادرکننده گاز ۴۴ درصد از تولید گاز جهان، ٦٧ درصد از ذخایر گازی جهان، ۶۴ درصد از انتقال گاز با خط لوله و ۶۶ درصد از تجارت گاز طبیعی مایع شده (ال ان جی) را در اختیار دارند.

کشورهای الجزایر، بولیوی، مصر، گینه استوایی، ایران، لیبی، نیجریه، قطر، روسیه، ترینیداد و توباگو، ونزوئلا و امارات، ١٢ عضو اصلی جی‌یی‌سی‌اف هستند و هلند، نروژ، عراق، عمان، پرو و آذربایجان به عنوان اعضای ناظر در مجمع کشورهای صادرکننده گاز شرکت می‌کنند.

منبع:شانا

خواندن 407 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395