چهارشنبه, 22 آذر 1396 ساعت 12:32

اطلاعات تکميلي

  • مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران:

هدف بانک قرض‌الحسنه مهر ایران کسب درآمد نیست

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصر اقتصاد: مرتضی اکبری مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران در گفت وگو با عصراقتصاد در خصوص اهداف و برنامه‌های بانک، گفت : هدف بانک قرض الحسنه مهرایران توانمند سازی وکمک به اقشار ضعیف و نیازمند جامعه است.

وی بانک های کشور را دو مدل دانست و افزود: گروه اول بانک های تجاری هستند که وظیفه تجهیز منابع خرد و تخصیص آن به اشخاص حقوقی و واحدهای تولیدی، تجاری و خدماتی را برعهده دارند. متاسفانه در بانک های تجاری بخشی از جامعه مغفول واقع شده اند. افرادی درجامعه هستند که به تجهیز منابع بانک ها کمک کرده ولی در زمانی که برای رفع نیازهای ضروری خود از جمله معیشت، ازدواج، درمان، تعمیر مسکن و مواردی از این قبیل با مشکل مواجه می شوند، بانک ها  باید برای رفع مشکلات آن ها اقدام کنند. اما متاسفانه وظیفه بانک های تجاری در این قسمت شفاف نیست که آیا باید به رفع نیازهای خرد و ضروری مردم کمک کرده و یا اینکه فقط وظیفه جمع آوری منابع خرد و تخصیص آن به واحدهای تولیدی و خدماتی را برعهده دارند.

وظیفه بانک های قرض الحسنه تامین نیازهای ضروری مردم است

اکبری به پیشینه تاسیس بانک های قرض الحسنه در کشور اشاره داشت و عنوان کرد: حدود ده سال پیش بانک های قرض الحسنه در اقتصاد ایران رواج پیدا کرده و دو بانک قرض الحسنه با این رویکرد که بخشی از مسئولیت اجتماعی بانک ها را برعهده گیرند، تاسیس شدند.

وظیفه بانک های قرض الحسنه این است که در کنار بانک های تجاری، انتظارات بخشی از جامعه و نیازهای ضروری مردم و به خصوص اقشار ضعیف تر را با وام های قرض الحسنه برطرف کنند.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران در ادامه به دهمین سالگرد تاسیس بانک قرض الحسنه مهر ایران اشاره کرد و گفت: این بانک در 10 سال گذشته توانسته به اهداف مدنظر خود، مسئولیت های اجتماعی و وظیفه ای که در اساسنامه بانک برایش تعریف شده است که همان تامین نیازهای ضروری و مایحتاج اقشار ضعیف و نیازمند جامعه در حوزه های کارگری و کارمندی است، ورود کرده و عملکرد موفقی داشته باشد. این در شرایطی است که بانک قرض الحسنه مهرایران در شرایط نوپایی بوده و سال های اولیه فعالیت خود را می گذراند و امیدواریم به مرور زمان بتوانیم وظایف خود را با شیوه های بسیار بالاتری گسترش داده و کارهای بزرگ تری انجام دهیم.

بانک‌ها در کشور واسط مالی هستند

اکبری در پاسخ به این پرسش که با توجه به اینکه فعالیت این بانک بر اساس سود سپرده و تسهیلات نیست در تامین هزینه ها با مشکل مواجه نشده اید، گفت: بانک ها درکشور واسط مالی هستند که از یک سو به جذب سپرده پرداخته و از سوی دیگر این سپرده ها را به مشتری تسهیلات می دهند و یک مارجی برایشان در نظر گرفته می شود که حدود 3 تا 4 درصد است.

حال با توجه به اینکه در بانک های تجاری حجم معوقات به شدت بالا رفته است و بسیاری از واحدهای تولیدی و بازرگانی که تسهیلات را دریافت و به دلیل شرایط اقتصادی کشور نتوانسته اند در زمان مقرر آن را بازپرداخت کنند، به همین دلیل عمدتا هزینه های بانک از آن 3 تا4 درصد مارجی که برایش تعریف شده است بیشتر می‌شود.

معوقات بانک قرض الحسنه مهر ایران یک درصد است

اکبری ضمن اشاره به حجم اندک مطالبات معوق در بانک قرض الحسنه مهرایران، گفت: معوقات این بانک بسیار پایین است ودرحال حاضرحدود یک درصد است و این امر نشان دهنده گردش بالای مطالبات در بانک قرض الحسنه مهر ایران است. یعنی وقتی نقدینگی از بانک خارج شود در زمان مقرر به بانک بر می گردد، بنابراین هزینه ای بابت مطالبات مشکوک الوصول و سوخت شده که موجب افزایش هزینه ها شود، تا این لحظه به بانک تحمیل نشده است.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهرایران اشاره ای به هزینه های ثابت بانک مانند اجاره، استهلاک و هزینه های پرسنل داشت و افزود: با دریافت کارمزد صفر تا چهار صد عملا هزینه های اداری و پرسنلی را جبران می کنیم. البته با گسترش فعالیت های بانک ، درآمد حاصل از دریافت کارمزد نیز افزایش یافته و توانستیم هزینه ها را به طور کامل پوشش داده و امسال خوشبختانه مساوی شده است و ازمحل دریافت کارمزد کل هزینه های بانک پوشش داده شده است که امیدواریم در سال آینده دراین بخش موفق تر عمل کنیم.

پرداخت تسهیلات ارزی نوسانات ریسک بالایی است

موضوع بعدی خدمات تجاری و ارزی بانک ها بود که اکبری در این خصوص گفت: با توجه به اینکه در اساسنامه بانک جامعه هدف مشخص شده و افرادی هستند که نیازهای مالی محدود داشته به همین خاطر وارد مسائل ارزی نشدیم ، ضمن اینکه طبق اساسنامه بانک اجازه ورود به فعالیت های ارزی را نداریم. دریافت سپرده و پرداخت تسهیلات ارزی دارای نوسانات ریسک بالایی است و اگر وارد این حوزه شویم عملا مفهوم  3 تا 4 درصد کارمزد از بین می رود. همچنین  نوسانات نرخ ارز را دریافت کننده تسهیلات متحمل می شود که نرخ بالایی است.

منابع بانک قرض الحسنه مهر ایران دولتی نیست

وی در پاسخ به این سوال که آیا بانک در مسائلی مانند پرداخت یارانه ها و سایر خدمات دولتی وارد می شود، اظهار کرد : مشتریانی که در بانک قرض الحسنه مهر ایران حساب سپرده ای و یا حساب جاری داشته و آن را به عنوان حساب یارانه خود معرفی کرده باشند ، آن را وصول و پرداخت می کنیم ، اما هیچ سازمان و شرکت دولتی نزد ما حساب نداشته و حتی یک ریال از منابع دولتی نزد ما سپرده گذاری نشده است.

رونمایی از طرح اندوخته قرض الحسنه خانواده

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهرایران  به رونمایی از طرح جدید این بانک با عنوان «ساماندهی صندوق‌های قرض‌الحسنه خانگی»  همزمان با سالگرد تاسیس بانک اشاره و اظهارداشت: یکی از برنامه های امسال در سالگرد تاسیس بانک رونمایی از" طرح اندوخته قرض الحسنه خانواده" است. دراین راستا مدت هاست سپرده گذاری در این صندوق ها در میان خانواده ها مرسوم است. افراد خانواده به دور هم جمع شده و مبلغی را هر ماهه مشخص و از انباشت آن مبلغ وام دریافت می کنند ."طرح اندوخته قرض الحسنه خانواده" به این صورت  است که به صندوق های خانوادگی کمک کرده و هر مبلغی که خانواده ها در بانک سپرده گذاری کنند، معادل آن را نیز بانک تقبل کرده و با برنامه ریزی انجام شده طی مدت  10 ماه وام پرداخت شده و بازپرداخت آن نیز 22 ماه تقسیط می شود . این روش به نوعی هم افزایی با صندوق های خانوادگی است و موجودی خانواده از این طریق عملا 2 برابر شده تا قدرت انجام تعهدات بیشتری را داشته باشند. مدیریت این صندوق ها از جمله عقد قرارداد، وصول اقساط و بانکداری الکترونیکی برعهده بانک است که به زودی جزییات آن اعلام خواهد شد.

افزایش سرمایه بانک قرض الحسنه مهرایران در دستور کار

اکبری ضمن اشاره به موضوع افزایش سرمایه بانک و اینکه افزایش سرمایه لازمه برطرف شدن بسیاری از مشکلات فعلی بانک های کشور است، تصریح کرد: در حال حاضر سرمایه بانک بالغ بر 15 هزار میلیارد ریال است و مقرر شده است تا طی مذاکره با بانک مرکزی و سهامداران ، 5 هزار میلیارد ریال دیگر نیز به سرمایه بانک افزوده و این میزان  به 20 هزارمیلیارد ریال برسد.

حرکت به سمت بانکداری الکترونیکی با حذف فیزیکی شعب

وی در خصوص توسعه فیزیکی شعب بانک بیان داشت : توسعه فیزیکی شعب به دلیل هزینه زا بودن برای بانک ها جذابیت ندارد. با توجه به اینکه شرایط محیطی به سمت الکترونیکی شدن امور و حذف رفت و آمدهای اضافی و تلاش برای کاهش آلودگی و کمک به مسائل محیط زیستی است، بنابراین نیازی به خرید ساختمان و افزایش تعداد پرسنل بانک نیست. درتلاش هستیم تا توسعه فیزیکی شعب را حذف کرده  و به سمت بانکداری الکترونیکی حرکت کنیم.

اکبری اشاره ای به توسعه بانکداری الکترونیک در بانک متبوع خود داشت و عنوان کرد: در 8 ماه گذشته چندین طرح در حوزه بانکداری الکترونیک رونمایی کردیم. یکی از این موارد" موبایل بانک " است که در آن تمام خدمات بانکی طراحی شده است تا مشتریان بسیاری از کارهای خود را به راحتی و از این طریق انجام دهند.

افتتاح حساب آنلاین بدون حضور مشتری در شعبه

افتتاح حساب آنلاین از دیگر مواردی است که مشتری می تواند بدون مراجعه فیزیکی به شعب افتتاح حساب و حتی احراز هویت شخص نیز درب منزل و یا به تشخیص مشتری در شعبه انجام شود و مدارک وی از طریق اینترنت بانک تکمیل می شود.

همچنین پرداخت تسهیلات نیز در این بانک به صورت انلاین انجام می شود . به دلیل اینکه دریافت تسهیلات بانکی و مراجعه به شعب و همراه داشتن ضامن از مسائلی است که وقت و انرژی زیادی از مشتری گرفته و موجبات نارضایتی وی را فراهم می کند، بنابراین از ابتدای امسال تصمیم بر آن شد تا درخواست تسهیلات، ارسال فرم و قراردادها به صورت اینترنتی انجام شده و این روش به حذف فیزیکی شعب نیز کمک می کند . بنابراین تمام موارد از جمله افتتاح حساب، محاسبه امتیازها ، اولویت بندی و دریافت تسهیلات همه به صورت انلاین و از طریق بانکداری الکترونیکی انجام و فقط در زمان امضای قرارداد مشتری و ضامن وی به بانک مراجعه کرده و طی مدت کمتر از 2 روز تسهیلات پرداخت می شود.

عملکرد بانک ها در بخش قرض الحسنه شفاف نیست

پرداخت خدمات قرض الحسنه در سایر بانک های کشور موضوعی بود که اکبری در این خصوص گفت: تمام بانک های کشور موظفند منابع قرض الحسنه خود را صرف پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ای کنند ، ولی اینکه درعمل تا چه میزان  این کار انجام می شود، شفاف نیست. یکی از انتقادات افراد به سیستم بانکی این است که منابع قرض الحسنه ای لزوما به پرداخت تسهیلات قرض الحسنه منجر نمی شود.

وی ضمن اشاره به اینکه در بانک قرض الحسنه مهر ایران تمام منابع و تسهیلات به صورت قرض الحسنه به مشتریان پرداخت می شود، عنوان کرد: آمارهای بانک نشان می دهد 90 درصد منابع این بانک صرف تسهیلات قرض الحسنه شده و فقط 10  درصد آن سپرده قانونی است که امکان پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ندارد.

اکبری اشاره ای به دو بانک قرض الحسنه مهرایران و قرض الحسنه رسالت داشت و تصریح کرد: این دو بانک با توجه به رویکردی که داشته و یک هدف بیشتر برایشان متصور نیست، بنابراین عملکرد شفافی داشته و نسبت به سایر بانک ها که عملکرد مبهمی دارند و ردیابی وجوه قرض الحسنه به پرداخت تسهیلات شفاف نیست، موفق تر هستند.

رشد 50 درصدی منابع بانک قرض الحسنه مهر ایران در سال جاری

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهرایران درخصوص سهم سپرده های مردمی در این بانک، اظهار داشت: به دلیل اینکه بانک های قرض الحسنه ای در کشور خیلی شناخته شده نیستند، بنابراین سهم ناچیزی از سپرده های مردمی در اختیار آن ها است، اما خوشبختانه این سهم در سال های اخیر روند تصاعدی داشته و رو به رشد است  . روند فعالیت بانک قرض الحسنه مهر ایران طی سال های اخیر نشان می دهد که در سال 93  حدود 33 درصد، سال 94 حدود 35 درصد و سال 95 ، 38 درصد از سپرده های مردمی را به خود اختصاص داده است. همچنین در 8 ماه ابتدای امسال نیز حدود 50 درصد رشد منابع داشتیم. این درحالی است که بسیاری از بانک ها با کاهش منابع قرض الحسنه مواجه هستند  و این نشان دهنده عملکرد مناسب بانک های قرض الحسنه در جذب منابع است.

اکبری در ادامه به سهامداران بزرگ این بانک اشاره داشت و تصریح کرد: 10 بانک بزرگ کشور از سهامداران بانک قرض الحسنه مهر ایران هستند، این بانک خوشبختانه سرمایه بالایی داشته که بالغ بر 1500 میلیارد تومان است و مقرر شده است تا با افزایش سرمایه این میزان  به 2 هزار میلیارد تومان برسد. بنابراین این میزان سرمایه برای بانک قرض الحسنه کم نیست و در تلاشیم تا طی 5 سال آینده یکی از بانک های بزرگ کشور در بخش تخصیص منابع قرض الحسنه باشیم.

هدف بانک قرض الحسنه مهر ایران کسب درآمد نیست

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران تاکید کرد: تنها هدف بانک، فعالیت در حوزه قرض الحسنه است ، بنابراین کارهای پرریسک برای بانک تعریف نشده و ما نیز راغب به انجام آن ها نیستیم . چون ورود به موضوعاتی از قبیل ال سی و ضمانت نامه وکارمزدهایی از این قبیل بانک را از رسالت اصلی خود دور کرده و به سمت کسب درآمد رفته و این امر برای بانک قرض الحسنه مهر ایران مناسب نبوده و در اساسنامه بانک هم اجازه ورود به این فعالیت ها داده نشده است.

جایگاه تسهیلات قرض الحسنه در اقتصاد ملی موضوع دیگری بود که اکبری در این خصوص، اظهار کرد: اگر اقتصاد را دو بخش در نظر بگیریم، یک بخش اشخاص حقوقی هستند که فعالیت تولیدی انجام می دهند و بخش دیگر نیروی انسانی است که اقتصاد را می گرداند. بانک های قرض الحسنه تاسیس  شده اند تا به توانمند سازی مالی نیروی انسانی کمک کنند.

طرح حمایتی بانک قرض الحسنه مهر ایران از کارگران واحدهای تولیدی

وی اشاره ای به طرح حمایتی بانک قرض الحسنه مهر ایران داشت و گفت : بانک در این طرح قراردادی را با اشخاص حقوقی می بندد و طبق آن مبلغی را مشتری در بانک گذاشته و معادل آن را نیز بانک درنظر گرفته و به کارگران آن شرکت و واحد تولیدی تسهیلات پرداخت می شود . بنابراین زمانی که مشکلات مالی کارگر برطرف شود ، می تواند با انگیزه بیشتری به فعالیت خود ادامه دهد  و این نوعی مسولیت اجتماعی برای بانک است.

پرداخت وام های خود اشتغالی با کارمزد اندک

اکبری اضافه کرد : به دلیل اینکه اشتغال های کوچک خیلی سود آور نبوده و افراد عمدتا  نمی تواند از پس وام های 20 درصدی سایر بانک ها برآیند ، بنابراین بانک های قرض الحسنه در بحث توانمند سازی و راه اندازی بنگاه های کوچک با توجه به کارمزدکم حدود 4 درصد می توانند مناسب باشند. همچنین اشخاصی که می خواهند بنگاه ،کارگاه کوچک و یا مشاغل خانگی راه اندازی کنند می توانند از تسهیلات بانک های قرض الحسنه با سود پایین تر استفاده کرده و توانایی بازپرداخت اقساط را نیز داشته باشند.بانک قرض الحسنه مهر ایران از سال گذشته تاکنون به سمت پرداخت وام های خود اشتغالی و وام های کوچک، مانند قالی بافی ، آرایشگری و... با کارمزد کم رفته است که حدود 50 درصد تسهیلات بانک در این قسمت پرداخت می شود .

رویکرد بانک پرداخت سود سپرده به مشتریان نیست

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران در پاسخ به این پرسش که وقتی انگیزه سود از سپرده گذار گرفته شود آیا به تقویت بازار ربوی درکشور کمک نمی کنیم، گفت: تفاوت بانک قرض الحسنه مهرایران با سایر بانک های تجاری دراین است که رویکرد ما در بانک براساس پرداخت سود سپرده به مشتریان سیستم بانکی نیست. مشتری نقدینگی خود را نزد ما قرارداده و بانک نیز از طریق این منابع به نیازمندان تسهیلات پرداخت می کند و زمانی که سپرده گذار نیز با مشکل مواجه شود می تواند از این منابع استفاده کند . ممکن است که این امر به صورت قرارداد مکتوبی در بانک نباشد اما از نظر عرفی کاملا اتفاق می افتد.

پرداخت تسهیلات به اقشار کم درآمد در راستای اقتصاد مقاومتی

وی در ادامه به آثار مخرب دریافت سود سپرده که می تواند برای اقتصادکشور بسیار خطرناک باشد، اشاره داشت و افزود: بانک های قرض الحسنه به جای پرداخت سود سپرده، به مشتریان خود تسهیلات داده تا از طریق آن به اشتغال افراد کمک شده و از محل آن فعالیت سود به دست آورند. بنابراین با این روش به توانمندسازی افراد ، ایجاد مشاغل کوچک و رفع نیازهای مالی که موجب رفع نیازهای روحی و روانی آن ها نیز می شود،کمک و این امر به ایجاد شوق، انگیزه و امید به زندگی افراد می انجامد. در نتیجه این روحیه شاداب ، محیط فعال تر در اقتصاد کشور ایجاد و کمک به اقتصاد مقاومتی می شود.

بی اعتمادی مردم به سیستم بانکی

وی در خصوص راهکارها و ابزارهای نهادینه شدن سنت قرض الحسنه در بانک ها، خاطرنشان کرد: سنت قرض الحسنه به شرایط اقتصادی کشور برمی گردد و اینکه مردم چه میزان از نظر اقتصادی توانایی کمک به یکدیگر را داشته باشند. درشرایطی که افراد از لحاظ اقتصادی شرایط مناسبی داشته باشند، علاقه مند کمک به یکدیگر هستند. با توجه به بی اعتمادی مردم به سیستم بانکی و اتفاقاتی مانند اختلاس ، وضعیت معوقات نظام بانکی و باتوجه به اینکه بسیاری از مردم رویکردشان سپرده گذاری در بانک و گرفتن سود نیست،  اگر احساس کنند بانکی حاضر است تا منابع آن ها را به صورت قرض الحسنه در اختیار افراد نیازمند قراردهد، مبالغ اندک خود را در اختیار این بانک ها برای کمک به هموطنان قرار می دهند.

اعطای سه هزار وام قرض الحسنه به آسیب دیدگان زلزله کرمانشاه

اکبری در ادامه در خصوص فعالیت های بانک درحوزه مسئولیت اجتماعی، اظهار کرد: در زلزله استان خراسان رضوی به 500خانواده تسهیلات با مبلغ 5 میلیون تومان پرداخت و همچنین مبلغ 500هزار تومان وام بلاعوض به هرفرد پرداخت شد.

همچنین بانک قرض الحسنه مهرایران در راستای حمایت از آسیب‌دیدگان زلزله استان کرمانشاه و کمک به رفع نیازهای ضروری آنها، تسهیلات قرض الحسنه ویژه‌ای را برای هریك از سرپرستان خانوارهای آسیب‌دیده پرداخت و در کنار كمك رسانی و توزیع اقلام امدادی خود به آسیب دیدگان برای بازسازی مناطق زلزله زده و محل مسكونی هموطنان، بیش از سه هزار تسهیلات قرض الحسنه درنظرگرفته است که در اسرع وقت و با معرفی افراد به استانداری ها این کار انجام می شود.

مشارکت در ساخت و بازسازی مدارس مناطق آسیب دیده روستایی و توزیع کمک‌های امدادی میان هموطنان، ساخت 3 خانه بهداشت و 3 مدرسه روستایی، از دیگر اقدامات موثر بانک قرض الحسنه مهر ایران برای یاری رساندن به زلزله زدگان استان كرمانشاه است.

اهدا بسته های آموزشی و بهداشتی به مناطق محروم

وی در ادامه به دیگر مسئولیت های اجتماعی بانک اشاره داشت و افزود: با هماهنگی وزارت آموزش و پرورش به 33 هزار دانش اموز مناطق محروم بسته آموزشی و بهداشتی پرداخت که مورد استقبال سازمان آموزش و پرورش نیز واقع شد.درحوزه بهداشت و درمان نیز ساخت یک بیمارستان روان درمانی با همکاری وزارت بهداشت و درمان  و با بودجه دو نیم میلیارد تومانی در دستورکار است.

اختصاص 100 میلیارد تومان وام قرض الحسنه به زنان سرپرست خانوار

همچنین اختصاص 100 میلیارد تومان وام قرض الحسنه با کارمزد 4 درصد به زنان سرپرست خانوار با هماهنگی معاونت زنان ریاست جمهوری در دستورکار است که همزمان با سالگرد تاسیس بانک از این طرح رونمایی خواهد شد.

پرداخت۳ میليون تسهيلات قرض الحسنه طی 10 سال

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهرایران در پایان گزارشی از آمار و عملکرد بانک طی ده سال گذشته ارائه و خاطرنشان کرد : طی ۱۰ سال گذشته، بالغ بر ۳ میليون تسهيلات قرض الحسنه در سراسر کشور توسط اين بانک پرداخت شده است که در 8 ماه گذشته نیز 500هزار نفر از این تسهیلات استفاده کردند. میزان این تسهیلات  پرداختی حدود 20 هزار میلیارد تومان است که 5 هزار و 400هزار میلیارد تومان آن در 8 ماه گذشته پرداخت شده است. همچنین نسبت معوقات بانک قرض الحسنه مهرایران درطول همه سال ها یک درصد بوده است.

 لازم به ذکراست طی ده سال گذشته هزار میلیارد تومان وام ازدواج پرداخت که 26 درصد این مبلغ در 8 ماهه بوده است که رکورد بالایی است. درحوزه بهزیستی و کمیته امداد نیز تمام تکالیفی که از طریق قانون بودجه کشور و بانک مرکزی برعهده بانک بوده است درتمام سال ها صددرصد محقق شده است.

خواندن 388 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395