چهارشنبه, 22 آذر 1396 ساعت 15:57

اطلاعیه سفارت ایران در پکن در مورد حل مشکلات بانکی ایرانیان مقیم چین

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سفارت جمهوری اسلامی ایران در پکن در خصوص ادامه پیگیری ها به منظور حل مشکلات بانکی هموطنان مقیم چین اطلاعیه ای صادر کرد.

در این اطلاعیه که نسخه ای از آن امروز چهارشنبه در اختیار خبرنگار ایرنا قرار گرفت، آمده است: پیرو اطلاعیه مورخ 5 آبان 1396 به اطلاع هموطنان گرامی می رساند در ادامه پیگیری های مستمر، تماس ها و مذاکرات سفارت جمهوری اسلامی ایران در چین با مقامات سیاسی و بانکی این کشور، در خصوص حل مشکلات بانکی ایرانیان عزیز مقیم، روز گذشته مقامات مسئول دولت چین به این سفارت اعلام کردند که به موجب تصمیمات متخذه توسط ارگان های ذیربط، دستورالعملی به بانک های این کشور صادر شده تا اتباع ایرانی بتوانند از خدمات معمول بانکی بهره مند شده و محدودیت ها و تضییقات بانکی پیشین مرتفع گردد.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: به نظر می رسد رویه اداری ابلاغ دستورالعمل فوق از سوی شعبات مرکزی بانک ها به سایر شعب زمانبر خواهد بود؛ بدیهی است ابلاغ و حسن اجرای دستور العمل مذکور و رفع محدودیت های بانکی هموطنان عزیز همچون گذشته با اولویت بالا در دستور کار این سفارت بوده و افتتاح مجدد حساب برای هموطنانی که حساب بانکی آنها مسدود شده است در دست پیگیری است.
پیگیری مشکلات بانکی هموطنان ایرانی مقیم چین که از زمان تحریم های ناعادلانه هسته ای وجود داشته و تاکنون ادامه یافته ، همواره از اولویت های سفارت جمهوری اسلامی ایران در پکن بوده است.

منبع: ایرنا

خواندن 401 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395