پنج شنبه, 23 آذر 1396 ساعت 09:36

19 میلیارد تومان کمک‌های اصناف به مناطق زلزله زده

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

ساناز بردبار

 عصراقتصاد: نشست خبری رییس بسیج اصناف، بازاریان  و تجار کشور ، مسول کمیته اصناف و خیرین قرارگاه مرکزی خدمات رسانی شهید جعفری سپاه و بسیج برگزار شد.

در این مراسم غلامرضا حسن پور با بیان اینکه متولی امر کمک به زلزله زدگان بزرگان اصناف کشور بوده اند، گفت : بسیج اصناف به عنوان هماهنگ کننده در این امر عمل کرده و تاکنون 19 میلیارد تومان توسط اصناف کشور به منطق زلزله زده کمک شده است.

رئیس بسیج اصناف با بیان اینکه 716 کانکس از طرف بسیج اصناف به مناطق زلزله زده ارسال شده است ، ادامه داد: با توجه به جمع شدن اولیه ، تاکنون کمک‌های نقدی و غیر نقدی بسیج اصناف سراسر کشور به همت اتاق‌های اصناف ، اتحادیه‌های صنفی ، خیرین بازار ، اصناف و برخی تجار کشور در مجموع به 19 میلیارد تومان رسیده است.

وی از جمله فعالیت‌های صورت پذیرفته در مناطق زلزله زده را راه اندازی آشپزخانه مرکزی شهید عراقی و توزیع غذای گرم ، ارسال واحد سیار نانوایی ، ارسال چادر ، لوازم اولیه و در مرحله بعدی کانکس عنوان کرد و افزود: همچنین اردوهای جهادی خیرین اصناف و بازار با محوریت بسیج اصناف استان‌ها ، حضور در مناطقی که سپاه هر استان در آن مستقر بوده و بازدید بازاریان از مناطق  از جمله این فعالیت‌ها بوده است  که تاکنون استان‌های البرز، قزوین، تهران و قم در صدر برگزاری اردوهای جهادی خیرین بوده‌اند. حسن پور همچنین انعقاد تفاهم نامه بین بسیج اصناف استان‌ها ،خیرین ،اتحادیه‌ها و اتاق اصناف را به منظور ساخت خانه‌های مسکونی را مورد تاکید قرار داد  و گفت: اتاق اصناف و خیرین قزوین تعهد کرده اند جند باب منزل برای مددجویان بهزیستی ساخته شود.

حسن پور با تاکید بر اینکه آمار کمک اصناف صرفا اطلاعاتی است که توسط بسیج اصناف استان‌ها ارسال و مورد جمع بندی قرار گرفته است ، گفت : این آمار با کمک سایر نهادها در اختیار بسیج اصناف قرار گرفته است

وی همچنین تشکیل کمیته اصناف و خیرین قرارگاه مرکزی شهید جعفری را به منظور مدیریت یکپارچه کمک‌ها اصناف و خیرین را مورد تاکید قرار داد و افزود: تلاش در جهت ساخت منازل مسکونی به همت اتاق‌های اصناف ، اتحادیه‌های و خیرین تشکیل شده است.

وی در پایان گفت :جلسه کمیته اصناف و خیرین قرارگاه در 28 آذر ماه در محل قرارگاه واقع در سر پل ذهاب با حضور روسای اتاق‌های اصناف و بازرگانی مراکز استان‌ها و خیرین بازار سراسر کشور با هدف ارایه گزارش استان‌ها ، انعقاد تفاهم نامه با استان‌ها برای ارایه وام کار و ساخت و ساز مناطق مسکونی برگزار خواهد شد.

 

 

 

 

 

 

 

خواندن 947 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395