دوشنبه, 27 آذر 1396 ساعت 12:49

ورود شورای رقابت به قیمت‌گذاری بازارهای استراتژیک

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رییس شورای رقابت درباره برنامه های مهم این نهاد تا پایان سال ۹۶ گفت: این شورا برای بازارهای استراتژیک و حساسی مانند آلومینیوم، پتروشیمی، فولاد و مس برنامه های گسترده ای دارد و با رصد دایمی، فعالیت های این بازارها را از نظر تولید و قیمت گذاری زیر نظر دارد.

رییس شورای رقابت با اشاره به ورود این شورا به بازارهای استراتژیک مانند آلومینیوم، اعلام کرد: این شورا طبق قانون در برابر همه فشارها و حاشیه‌سازی‌ها مقاومت می‌کند.

رضا شیوا درباره برنامه این شورا در قیمت گذاری خودروهای وارداتی اظهارداشت: فعلا دولت برنامه های دیگری برای قیمت گذاری خودروهای وارداتی دارد و به همین دلیل شورای رقابت در این زمینه برنامه ای ندارد چون در حال حاضر ثبت سفارش خودروهای وارداتی متوقف شده و برای بازار داخل نیز برنامه های فعلی دنبال می شود.

رییس شورای رقابت درباره برنامه های مهم این نهاد تا پایان سال ۹۶ گفتاین شورا برای بازارهای استراتژیک و حساسی مانند آلومینیوم، پتروشیمی، فولاد و مس برنامه های گسترده ای دارد و با رصد دایمی، فعالیت های این بازارها را از نظر تولید و قیمت گذاری زیر نظر دارد.

مقابله با فشارها و حاشیه‌های بیرونی

رییس شورای رقابت درباره حاشیه سازی و فشارهای بیرونی که معمولا بر علیه شورای رقابت در زمینه شفاف سازی قیمت ها وجود دارد نیز افزود:‌ در حال حاضر هیچ حاشیه ای وجود ندارد چرا که بر اساس قوانین و مقررات معمولا اینگونه اختلال و سنگ اندازی ها نمی تواند در کارکرد این شورا تاثیر منفی بگذارند، اما به هر حال رانت خوارها و ویژه خوارها ممکن است در برخی زمان ها مقاومت هایی در راستای فعالیت های این نهاد انجام دهند، اما در نهایت همه اینگونه فشارها بر اساس قوانین و مقرارات فعلی بی اثر خواهد شد.

منبع: ایبنا

خواندن 870 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395