چهارشنبه, 29 آذر 1396 ساعت 23:00

اطلاعات تکميلي

  • نهاوندیان:

بانک مرکزی را حمایت کنید

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

مرضیه صدری

عصراقتصاد: آلودگی هوا، افزایش قیمت حامل‌های انرژی و شیوه‌های پرداخت یارانه در بودجه 97 سرفصل اظهارات اعضای هیات دولت در حاشیه نشست روز گذشته در جمع خبرنگاران بود. بر اساس توضیحات ارائه شده یارانه هیچ یک از نیازمندان قطع نمی شود. هیچ عددی برای قیمت بنزین نهایی نشده و تصمیمات سخت و بزرگی برای مقابله با آلودگی هوا در راه است.

محمد نهاوندیان، معاون اقتصادی رئیس جمهور نیز با حضور کوتاهی در جمع خبرنگاران از شایعه‌های بی اساس از جمله برکناری سیف از ریاست بانک مرکزی گله کرد و گفت: باید از بانک مرکزی به عنوان مسئول ساماندهی موسسات غیر مجاز حمایت کرد.

وی افزود: امروز در شرایطی هستیم که در امر اصلاح سیستم بانکی و مقابله با بی انضباطی‌هایی که در سال‌های گذشته ایجاد شده، نیاز به بانک مرکزی توانا و مورد حمایت همه نهادها داریم و با تصمیماتی که شورای عالی امنیت ملی و سران سه قوه گرفته شد، کمیته منتخب نمایندگان سران سه قوه به مسئله موسسات اعتباری غیرمجاز رسیدگی کرده و اقدام شده و امروز باید از تصمیماتی که گرفته شده و بانک مرکزی که مسئول اجرای آن است، حمایت کنند.

با توجه به برگزاری همایش حقوق شهروندی در روز سه شنبه و حضور هیات دولت در این همایش، نشست خبری سخنگوی دولت طبق موعد همیشه برگزار نشد و به همین دلیل نوبخت با حضور در جمع خبرنگاران با ارائه توضیحاتی از لایحه بودجه 97 به تعدادی از سوالات نیز پاسخ داد.

نوبخت در واکنش به اظهارات دادستان کل:

قوه قضائیه امان به خطاکاران  ندهد

سخنگوی دولت همچنین به سخنان اخیر دادستان کل کشور درباره حضور برخی اعضای خانواده و وابستگان مسئولان در قاچاق، اظهار داشت: ما همین انتظار داریم و این پرسش مطرح می شود که این سخن در فضای مجازی یا رسانه مطرح نشده است بلکه توسط دادستان کل کشور مطرح شده است که مسئولیت قضایی دارد .

انتظار می رود بجای گفتن این مسئله حتی یک لحظه هم به کسی که خطا کار کرده است و در ارتباط با قاچاق فعال است، امان ندهند و آنها را دستگیر کنند و اقدامات قضایی را در مورد وی انجام دهند و به این ترتیب همه مقامات و مسئولین قضاییه، مقننه و مجریه در مضان این اتهام قرار می گیرند.

این سخن از سوی شخصیت محترمی که دادستانی کل کشور را برعهده دارد، زیبنده نیست و من از سوی دولت این اعلام را به قوه قضاییه می کنم برای این که همه مقامات و مسئولان کشور از این اتهامی که به همه روا شد مبرا شوند و به سمت کسانی بروند که این جرم را انجام دادند و دادستان محترم کل نسبت به آنها این برخورد را داشته باشد.

ریالی از منابع پرداخت یارانه‌ها به خزانه واریز نمی شود

دولت به هیچ وجه ریالی از منابعی که برای اجرای پرداخت یارانه‌ها است، تصمیم ندارد آن را به خزانه واریز کند و همچنان تاکید می کنم و در هر محفلی باشد این را اعلام خواهم کرد و مستندات را ارایه می کنم که سال آینده هم ما همه یارانه‌هایی که دریافت می کنیم باز به جامعه بر می گردانیم ولی شکل آن عوض می شود و می خواهیم به نیازمندان بدهیم و حتی درباره کاهش فقر مطلق عمل کنیم.

در سال آینده به همه نیازمندان یارانه خواهیم داد و همه کسانی که یارانه می گیرند ولی دریافت یارانه آنها کمتر از خط مستمری که امروز درآن به آنها پرداخت می شود، مجددا یک یارانه دیگر پرداخت خواهد شد و تصمیم داریم شیوه پرداخت یارانه را به سمت عدالت و افرادی که نیازمند هستند تغییر دهیم.

مردم به خدمتگزاران خود اعتماد کنند

ما تحت هیچ شرایطی به ناراضی شدن مردم از خود نیستم و می فهمیم که شرافت، موفقیت و سرمایه اجتماعی ما در رضایت مردم است و آنان به ما اعتماد کنند و در راستای این که برای فرزندان آنها بتوانیم شغل ایجاد کنیم و در کنار آن کاهش تورم است و بتوانیم این افتخار را داشته باشیم که نرخ بیکاری را هم کاهش دهیم، این اقدامات را انجام می دهیم، بنابراین هیچ اقدامی در جهت عدم رفاه مردم انجام نمی شود.

همه نیازمندان سال آینده هم یارانه خود را دریافت می کنند و شیوه پرداخت یارانه به سمت عدالت و افرادی که نیازمند هستند، تغییر می یابد. سیاست عمومی بودجه که به مثابه برنامه یک ساله است اهدافی را باید برای سال مالی آتی دنبال کند و آنچه در سال آینده دنبال می شود، مشابه آنچه در طول دولت یازدهم و سال‌های قبل بود، مهار تورم و کنار آن موضوع اشتغال، تولید و کاهش فقر مطلق است.

در سال جاری و سال قبل دولت از دو مسیر موضوع اشتغال و تولید را دنبال می کردیم و یکی از مسیر تسهیلات غیردولتی که عموما بانکی بود برای واحدهای تولیدی بخش خصوصی پرداخت وام می شد . 17 هزار 900 میلیارد تومان تسهیلات به حدود 24 هزار واحد تولیدی ارایه شده است و از مسیر دیگر 42 هزار میلیارد تومان اعتبارات دولتی را از خزانه به طرح‌های عمرانی پرداخت کردیم و نتیجه آن را نیز برای رشد اقتصادی و اشتغال را در سال گذشته و در نیمه اول امسال مشاهده کردیم که رشد حدود 6.5 درصدی تا 7 درصد بدون نفت و با نفت و همچنین کاهش یک واحد درصدی نرخ بیکاری داشتیم.

برای بودجه سال آینده مصمم هستیم 17 هزار و 900 میلیارد تومان به 75 هزار میلیارد تومان افزایش دهیم که بخش کوچکی از آن در حدود 17 هزار میلیارد تومان از مسیر اصلاح حامل‌های انرژی بدست می آید و بقیه آن از منابع مختلف برای اشتغال بزرگ تامین می کنیم و تصمیم داریم که انشاالله سال آینده سال اشتغال جوانان باشد و همانطوریکه در هدف مهار تورم موفق بودیم، امیدواریم خانوارها شاهد خواهند بود که این کار را انجام خواهیم داد. دولت سیاست مهار تورم را دنبال می کند و حتی عده ای تاکید داشتند دولت می تواند آنقدر به کاهش قیمت عمومی و یک رقمی شدن نرخ تورم تاکید نکند و نرخ تورم می تواند چند درصد بیشتر باشد ولی در ازای آن رونق به وجود آید، خوب دولت مقاومت می کند و اکنون هم مردم باید بدانند دولت تحت هیچ شرایطی آماده نیست که کالایی را گران کند یا اجازه گران فروشی به کسی را بدهد و باید این اعتماد را به دولت خدمتگزار داشته باشید برای تحقق خواسته‌هایی که شما دارید و آن افزایش اشتغال هست این اقدام را انجام دهد.

هیچ عددی برای قیمت حامل‌های انرژی نهایی نشده است

همانگونه که توسط مجامع جهانی گزارش شده است، نرخ تورم در ایران امسال 9.9 درصد یعنی یک رقمی است و محاسبات صورت گرفته است که ما در سناریوهای مختلف اگر بخواهیم اصلاح قیمت حامل‌های انرژی را داشته باشیم به ازای هر مقدار افزایش چقدر نرخ تورم تغییر خواهد کرد و بزرگترین عددی که در محاسباتی ما است بین 2 تا 2.4 واحد در سطح است.

این که دوباره تورم کشور 40 درصدی شود درست نیست و حداکثر تورم در کشور 10.5 تا 11 درصد می شود و ما غیر از آن اجازه نمی دهیم عده ای به این بهانه اقدام به گران فروشی کنند و این مسئله ای است که در افزایش قیمت‌های انرژی مطرح است، گران فروشی است و عده ای به این بهانه انتظارات تورمی را بالا می برند و دولت قویا در این زمینه در عرصه حضور و نظارت خواهد داشت.  درباره قیمت حامل‌های انرژی هنوز عددی نهایی نشده و درصورت جمع بندی به اطلاع ملت خواهیم رساند.

مجوز کلی از مجلس داشتیم که بتوانیم حداکثر تا حدود 17 هزار میلیارد تومان از اصلاح قیمت حامل‌های انرژی برای بحث اشتغال بکار بگیریم و برای این کار همانطور گفتم حدود 75 هزار میلیارد تومان نیاز منابع مالی داریم که طی چهارسال آینده ما که این دولت دوازدهم برای اشتغال صرف خواهد کرد حدود 300 هزار میلیارد تومان خواهد بود.

اصلاح قیمت حامل‌های انرژی فقط یک سال صورت می گیرد

سیاست دولت نیست که هر سال اصلاح قیمت حامل‌های انرژی انجام شود و همانطور که از دو سال پیش این اقدام انجام نشد و مطمئنا این اقدام فقط یکبار است و اجازه نخواهیم هر سال مثل گذشته بگوییم درصدی قیمت حامل‌های انرژی بالا رود و فقط یکبار این کار صورت می گیرد.

قانون پرداخت یارانه‌ها را منوط به اصلاح 95 درصد کرده که به قیمت فوب خلیج فارس برسانیم و با همه این موارد این اقدام را در دولت گذشته یک بار انجام دادیم و امروز رقمی قطعی برای قیمت حامل‌های انرژی وجود ندارد.

رحمانی فضلی:

نیروی انتظامی تنها دستگاه اجرای امنیت

مسئولیت حفظ امنیت و انتظامات شهرها و روستاها کاملا بر عهده نیروی انتظامی است و این نیرو در مواقع خاص با توجه به شرایطی که پیش می‌آید پس از تشکیل یک قرارگاه در صورت نیاز از سایر دستگاه‌های نظامی و امنیتی نیز استفاده می‌کند.

پس از تشکیل قرارگاه‌ها، ناجا بنا به نیازی که دارد از سایر دستگاه‌های نظامی و امنیتی استفاده می‌کند. در این زمینه به طور مثال در برگزاری مراسم 22 بهمن نیاز است که درجه حفاظت افزایش یابد بنابراین نیروی انتظامی به عنوان مسئول از سپاه و بسیج و وزارت اطلاعات تقاضای نیرو می‌کند و فرماندهی کار را بر عهده می‌گیرد. همچنین در برخی مواقع مانند 15 خرداد مجبور هستیم برای پاسخگویی به تهدیدات موجود درجه هوشیاری را افزایش دهیم. در این زمینه نیز مسئولیت کار بر عهده نیروی انتظامی است و این نیرو از سایر نیروها استفاده می‌کند.  بیان این مساله که یک نیرویی بخواهد در کار سایر نیروها تداخل داشته باشد اصلا مطرح نیست و همه نیروها با توجه به مقررات و شرایط که تشخیص آن در پایتخت بر عهده شورای امنیت و سایر استان‌ها بر عهده شورای تامین است، عمل می‌کنند. در موضوع آلودگی هوا آنچه که به وزارت کشور مربوط می‌شود، با توجه به اعلام نظر وزارت بهداشت و سازمان محیط زیست، موضوع تعطیل کردن مراکز فعال صنعتی آلوده‌کننده هوا است که در این چند روز جلسات مربوطه مرتبا برگزار و اقدامات مقتضی انجام شده است. مسئول حفاظت از مقامات کارگروهی در زیرمجموعه شورای امنیت ملی است که وزارت کشور مسئول آن کارگروه است. در این کارگروه از دستگاه‌های مختلف امنیتی، انتظامی و قضایی نمایندگانی عضویت دارند و بنابر گزارشاتی که آنها می‌دهند سطح و نوع حفاظت از شخصیت‌ها مشخص می‌شود.

اخیرا گزارش‌هایی درباره برخی شخصیت‌ها و رده‌های حفاظتی در این کارگروه مطرح شده و در پی آن تصمیماتی درباره تغییر سطوح حفاظتی اتخاذ شده که آنها را به دستگاه‌های مرتبط یعنی نیروی انتظامی و سپاه ابلاغ کرده‌ایم. وزارت کشور اعلام نکرده که فعالیت کوله‌برها ممنوع است. در دولت طرحی برای کوله‌برها و ته‌لنجی‌ها تصویب شد تا بتوانیم با اعمال برخی سیاست‌ها و حمایت‌ها و نظام‌مند کردن فعالیت این افراد به گونه‌ای عمل کنیم تا هم این افراد دارای شغل باشند و هم قوانین و مقررات به طور کامل رعایت شود.

بر اساس این مصوبه مقرر شد که در غرب کشور از مرز تا محدوده 30 کیلومتری و در شرق کشور از مرز تا محدوده 50 کیلومتری کسانی که حداقل سه سال در جوار مرز زندگی کرده‌اند کارت‌هایی تحت عنوان کارت پیله‌وری دریافت کنند و با در اختیار داشتن این کارت از تخفیفات خاصی در سود بازرگانی و گمرکی برخوردار شوند تا درآمدی حداقلی داشته باشند. نوع کالاهایی که کوله‌برها با کارت در اختیار خود امکان وارد کردن آنها را دارند را وزارت اقتصاد و دارایی مشخص خواهد کرد. در این طرح هم کرامت انسان‌ها مورد توجه قرار می‌گیرد و هم جلوی خطرات ناشی از برخی درگیری‌های مرزی گرفته می‌شود. انتظار داریم که همه سازمان‌ها و نهادها در این زمینه کمک کنند تا موضوع کوله‌بری هر چه سریعتر ساماندهی شود. در این کارگروه جلسات متعددی برگزار شد و امیدوار هستیم که با اجرای این طرح، منافع واقعی به کوله‌برها برسد چرا که می‌دانیم جریان قاچاقی پشت کوله‌بری قرار دارد و کوله‌بران حداقل سهم را از این کار می‌برند.

محدودیت برای تردد خودروهای سنگین و دولتی در راه است

دولت می تواند تمامی ناوگان حمل و نقل عمومی را به دلیل آلاینده کردن هوا متوقف کند، اما باید تصمیمات سختی اتخاذ کنیم و خودروسازان دیگر نتوانند با تکنولوژی 30 سال قبل خودرو بسازند.

تهران آلوده ترین شهر کشور نیست بلکه امروز تبریز، ارومیه، اهواز و همدان آلودگی بیشتر از تهران دارند و علت آن وجود ذرات ریز کمتر از 2.5 میکرون است که حاصل مصرف سوخت و احتراق ناقص است. این تنها عامل آلودگی شهرها محسوب می‌شود، یعنی اکسید‌های ازت، اکسید‌های گوگرد و اوزن هیچ کدام عامل آلودگی هوا نیستند.

به دلیل فناوری موجود در خودروها و موتورها و همچنین وضعیت بسیار بد سوخت گازوئیل، شاهد احتراق ناقص سوخت توسط وسایل نقلیه هستیم

خودروهای سنگین، کامیون‌های فرسوده، اتوبوس‌ها و موتورسیکلت‌ها که وارد شهرهای بزرگ می شوند از اصلی‌ترین مشکلات وجود آلودگی در هوای تهران است که با احتراق ناقص سوخت موجب ایجاد آلودگی هوا می‌شوند.

در جلسه دولت تصمیم گرفته شد که از هفته آینده بررسی‌های لازم را درباره تردد خودروهای آلوده ‌کننده هوا در شهرها انجام بدهیم و برای ورود این خودروها از جمله خودروهای سنگین و خودروهای دولتی محدودیت‌هایی اعمال شود. واقعیت این است که باید تصمیمات سختی اتخاذ شود گرچه که ممکن است برخی نارضایتی‌هایی ایجاد شود و نمی توانیم در کوتاه مدت همه مشکلات را حل کنیم.

صنعت خودروسازی باید متحول شود

صنعت خودروسازی باید خود را متحول کند و نمی‌تواند با تکنولوژی 20، 30 سال پیش کار خود را ادامه دهد.

گزارش‌های ارائه شده از سوی دستگاه‌های مختلف در زمینه مبارزه با آلودگی هوا نشان میدهد اقدامات انجام شده برای کاهش آلودگی هوا نتوانسته مشکلات موجود را حل کند. صنعت خودروسازی نمی‌تواند یک شبه ساخت موتورها را ارتقا دهد یا فعالیت خود را متوقف کند اما باید تلاش کند که در زمانی مشخص خود را متحول کند.

گزارشاتی که دستگاه‌های مختلف برای کاهش آلودگی هوا می دهند مشکل را حل نمی کند و باید خودروسازان مشکلات را برطرف کنند.

دولت می‌تواند کل حمل و نقل را به دلیل ایجاد آلودگی متوقف کند اما این کار امکان‌پذیر نیست.  دولت امروز با ایجاد محدودیت‌هایی در حمل و نقل و رفت و آمد خودروها تلاش می‌کند تا موضوع آلودگی هوا را کنترل کند ولی مردم از این کار لطمه خواهند دید. خودروهای داخلی ما پاسخگوی استاندارد روز نیست و از طرف دیگر خودروهای قدیمی یکی از عوامل اصلی آلودگی هوا در وارونگی هوا است . افزون بر همه این موارد احتراق ناقص در موتورها است .

همه موتورهای موجود در هوای سرد آلاینده است و باید تصمیمات سختی بگیریم و نمی توانیم همه را راضی نگه داریم.

غیر از دو روز آلودگی هوای تهران بالای 150 میکرون نبوده و فقط برای افراد مسن و کودکان خطرناک است به همین دلیل ادارات تعطیل نشده است.

قیمت  بنزین نهایی نشده است

 مجموع قیمت بنزین و گازوئیل باید نصف قیمت جهانی باشد و امروز قیمت این دو محصول در بازار جهانی بهم نزدیک است و در جهان حدود 4 هزار تومان است.

هنوز تصمیم نهایی درباره میزان قیمتی هرکدام نگرفته ایم و دولت هر زمان تصمیم گرفت به ما ابلاغ شد، ما اجرا می کنیم. در شهرهای بزرگ کشور بنزین یورو 4 توزیع می شود که بنزین استانداردی است و درباره گازوییل نیز ما تا انجایی که سعی می کنیم بنزین و گازوییل بدون گوگرد و یا با گوگرد بسیارکم توزیع می کنیم.

البته برخی از خودروها از خارج شهرهای بزرگ وارد می شود و از جای دیگر سوخت استفاده کنند و گازوییل کهنه‌های قدیمی که آلودگی بیشتری داشته باشند، مصرف می کنند. بیشتر آلودگی‌های هوا، به ذرات معلق در هوا بر می گردد نه به ترکیبات گازهای خروجی از خودروها، ولی بخشی از این موارد به دلیل عدم صحیح احتراق در موتورها است.  میلیون‌ها خودرو در تهران داریم و میلیون‌ها موتورسیکلتی که بسیاری از آنها آلاینده هستند و شب‌ها در تهران کامیون‌هایی تردد می کنند که آنها اکثرا عمر بالایی دارند و فرسوده هستند. آنچه ما می توانیم انجام دهیم این است که بنزین مناسب و گازوییل سلفور یا گوگرد کم آن هم برای شهرهای بزرگ بدهیم.

شرکت گاز قطعا این حکم دیوان عدالت اداری در خصوص اصلاح آبونمان را اجرا می کند و اگر کسی طلبکار شود بعدا به وی برمی گردانیم چون مشترکان ما سالیان سال با ما کار دارند و البته ما از شورای اقتصاد خواسته ایم موضوع دریافت آبونمان را تصویب کند ولی اشکالی که شورای اقتصاد گرفته این است که مرجع تصویب، مرجع درستی نبوده است. به نظر ما باید موضوع آبونمان باید در قبض‌های مشترکان آورده شود، البته قیمت زیادی نیست.

آغاز روند مهر چاه رگ سفید از پایین

دو روش برای خاموش کردن چاه رگ سفید وجود دارد، یکی از بالا و دیگری از پایین و عمق زمین و در محلی که نفت وارد چاه می شود، این کار صورت می گیرد.

ما به دلیل اینکه اطمینان کامل از اجرای موفق کار داشته باشیم، از روزهای اول هر دو روش را در نظر گرفتیم و ضمن اینکه تمهیدات لازم برای اینکه عملیات از بالا برای مهار چاه انجام شود، دو چاه در کنار آن شروع به حفاری شد که یکی از این چاه‌ها بسیار نزدیک به نقطه تلاقی با تغذیه این چاه در حال فوران و آتش سوزی حفر شده که انشاالله ظرف مدت کوتاهی و کمتر از یک هفته به آن نقطه اصلی نزدیک می شویم.

 در آنجا اول آب تزریق می کنند و بعد از اطمینان، شروع به تزریق گل و مواد دیگر می شود تا چاه کنترل شود البته در این مدت چندین بار از بالا برای کنترل چاه تلاش شد ولی این تلاش‌ها به دلیل فشار زیاد بالای 200 اتمسفر فشار سیال در آن مکان تاکنون موفق نبوده است و دوستان قصد دارند دوباره ادامه دهند.  من تاکید کرده ام اقداماتی که انجام می شود با رعایت ایمنی باشد تا افراد کشته نشوند و آسیب غیرقابل بازگشتی نبینند. البته نمی توانم بگویم که طی یک هفته دیگر این چاه خاموش شود ولی قول دادند که این چاه موربی که حفر شده به نقطه تغذیه چاه برسد و از آنجا اقدامات خود را برای خاموش کردن و کنترل چاه انجام می شود. البته این اولین بار در ایران است که ما از پایین یک چاه فوران کرده را کنترل می کنیم. کنترل این فوران‌ها کارهای دشواری است و ما بیشترین و همه ظرفیت کشوری خود را در آنجا مستقر کردیم و تعداد زیاد نیرو در آنجا به دلیل حفاری دو چاه در کنار چاه اصلی است و هر چاهی نزدیک 200 تا 250 نفر برای حفاری در آن کار می کنند و امیدواریم اواخر کار باشد.

افزایش قیمت ارز خلاف سیاست های دولت

قطعا در صورتی که در اظهارات اخیر ترامپ و بیانات استراتژی‌های او موضوع جدیدی وجود داشت، منطقه خاورمیانه که بحران‌های بین‌المللی زیادی در آن وجود دارد نسبت به آن از خود عکس العملی نشان می داد وتحلیل‌هایی در این مورد مطرح می شد اما مشاهده کردیم که هیچ اتفاقی در این زمینه نیفتاد.

دو ماه پیش ترامپ طرح بررسی پایبندی ایران به برجام را به کنگره ارجاع کرد و تبلیغات بسیاری در این زمینه انجام داد. ما چند روز پیش دو ماه مهلت کنگره تمام شد و هیچ اتفاقی نیز نیفتاد و امروز شرایط به دو ماه قبل بازگشته است. این بدان معنا است که رئیس جمهور آمریکا و هر رئیس جمهور دیگری می تواند از تصمیمات قبلی خود عقب نشینی کند. امروز شرایط به گونه‌ای شده که برجام باعث ایجاد وحدتی میان امضاکنندگان آن و حتی کسانی که از امضا کنندگان برجام نیستند، ایجاد شده است.

 برجام چارچوبی میان ایران، اتحادیه اروپا وکشورهای بزرگی که در سازمان ملل حق وتو دارند است و این انتخاب رئیس جمهوری آمریکا است که آیا می خواهد در عرصه بین‌المللی به امضاها و تعهداتی که می دهد وفادار بماند یا اینکه می خواهد آمریکا را کشوری متزلزل نشان دهد. ایران در حال حاضر در حال همکاری با دنیا، کشورهای اروپایی و کشورهای منطقه است و فکر می‌کنم که این مسیر ادامه خواهد یافت.

برخلاف سیاست‌های دولت و تصمیمات رئیس جمهوری قیمت ارز بالا رفته است

امروز اتفاقاتی برخلاف سیاست‌های دولت و تصمیمات رئیس جمهوری افتاده و قیمت ارز از حدی بالا رفته است. به همین دلیل نیز آقای سیف هم از سوی جامعه و هم از سمت بخش‌های مختلف تحت فشار قرار گرفته‌اند تا قیمت ارز را تعدیل کنند. در این شرایط به یکباره خبری بی‌پایه و اساس مبنی بر برکناری آقای سیف مطرح شده که ما بارها نادرستی آن را اعلام کردیم اما متاسفانه برخی مجدداً به آن دامن می زنند.

در طرح سلامت براساس آمار مراجعات مردم به پزشک و آزمایشگاه‌ها پیش بینی‌هایی انجام شده بود اما با اجرای آن تعداد مراجعات به پزشکان و آزمایشگاه به طور قابل توجهی افزایش یافت و از طرف مقابل نیز پرداختی‌ها با کاهش قابل توجهی مواجه شد و شرایط به گونه‌ای رخ دادکه به هیچ وجه متناسب و قابل مقایسه با شرایط روز اول اجرای این طرح نیست و باید مقداری ساماندهی شود تا دولت تعهدات خود را به طور کامل اجرایی نماید.

خواندن 927 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395