دوشنبه, 04 دی 1396 ساعت 16:21

اطلاعات تکميلي

  • علی فاضلی خبر داد:

19 رسته صنفی تحت تاثیر افزایش قیمت حامل‌های انرژی

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

رئیس اتاق اصناف در نشست کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد: با افزایش نرخ حامل‌های انرژی در لایحه بودجه سال 97، حداقل 19 رسته بزرگ صنفی تحت تاثیر افزایش قیمت های انرژی قرار می گیرند.

علی فاضلی روز دوشنبه در نشست کمیسیون اقتصادی مجلس که با حضور محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییسان اتاق های اصناف، بازرگانی و تعاون برگزار شد، با تاکید بر اصلاح فوری قوانین و مقررات برای حمایت از تولید داخلی، گفت: کسی نمی تواند مشکلات موجود در بخش تولید و توزیع را انکار کند و پیشنهاد می کنم مشکلات این حوزه را با برگزاری جلسات مشترک بین مجلس، دولت و رییسان سه اتاق به نتیجه برسانیم.
وی افزود: در بیرون از این اتاق فعالان اقتصادی بسیار نگران هستند و نمایندگان و مسئولان بیشتر بر علل این نگرانی واقف هستند و باید مسایل را به صورت شفاف به بحث گذاشت.
رییس اتاق اصناف ادامه داد: بنده در تمامی نشست ها دغدعه ها و مشکلات جدی اصناف را مطرح کرده ام و در جلسه هفته قبل با معاون اول رییس جمهور اظهار داشتم که باید به فوریت به مشکلات اصناف رسیدگی کرد.
فاضلی با بیان اینکه قطعا برای حل این مشکل وزارت صنعت، معدن و تجارت و رییسان سه اتاق تجربیات بسیاری در اختیار دارند و انگیزه های آنها برای عبور از سرایط فعلی بسیار قوی است، یادآور شد: مشکلات اقتصادی باعث نگرانی در حوزه بازرگانی داخلی شده است که باید به جد به آن پرداخته شود و نباید با برخی صحبت های غیر مسولانه سعی در تضعیف دولت داشت، چرا که با این کار تنها تیشه به ریشه نظام می زنیم وبه جای آن باید اقدامات موثرتر وگام های مثبت برداریم.
وی درباره افزایش نرخ حامل های انرژی در لایحه بودجه سال 97، افزود: حداقل 19 رسته بزرگ صنفی تحت تاثیر افزایش قیمت های انرژی هستند و باید برای آن فکری کرد، البته نسبت به مساله بودجه نیز که بسیار مساله مهمی است بحث زیادی دارم که در جلسه دیگر بیان خواهم کرد و باید در کمیسیون مشترک مجلس و دولت و سه اتاق این مباحث مطرح و حل شود.
رییس اتاق اصناف تصریح کرد: دولت باید نسبت به پرداخت بودجه حوزه نظارت و بازرسی که در بودجه های سالانه تصویب می شود، اقدام کند تا تنظیم بازار به درستی صورت گیرد.

منبع: خانه ملت 

خواندن 905 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395