سه شنبه, 04 آبان 1395 ساعت 09:34

گزارش موفقیت‌های دولت در زادگاه بنیانگذار جمهوری اسلامی

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

عصر اقتصاد: رئیس جمهور کشورمان که دوم آبان  ماه عازم استان مرکزی شده بود در دومین روز سفر خود میهمان مردم شهرهای اراک و خمین زادگاه بنیانگذار انقلاب، بود.

حسن روحانی طی سخنرانی در جمع مردم خمین به ارائه گزارش موفقیت های دولت در عرصه های مختلف پرداخت و سیاست ها و رویکردهای امام خمینی مبنی بر اعتدال و دوری از افراط و تفریط  را یادآور شد.

رئیس دولت یازدهم در آخرین روز سفر خود پس از حضور در جلسه شورای اداری استان مرکزی در یک نشست خبری به سوالات خبرنگاران پاسخ داد و از استقبال با شکوه مردم اراک قدردانی کرد.

رییس جمهوری روز دوشنبه در اجتماع بزرگ و پرشور مردم خمین، با بیان اینکه نام خمین با شخصیت بزرگی چون امام جاودانه است، اظهارداشت: امام خمینی پرچمی را به اهتزاز در آورد که با پیشگامی نخبگان و جوانان موجب تحقق حکومت دینی و مردمی شد.

روحانی خاطر نشان کرد: اگر فکر و اندیشه امام(ره)، نبود، امروز بعد از گذشت بیش از 30 سال از پیروزی انقلاب، ‏‏‌این نظام پابرجا نبود و جمهوری اسلامی ایران به عنوان حکومتی الگو در جهان مطرح نمی‌شد.‏

روحانی ادامه داد: متحجرین و آنان که اندیشه واپسگرا داشتند، به رأی مردم معتقد نبودند و در حالی که ‏ممکن بود حکومت اسلامی را فریاد بزنند، اما هیچگاه جمهوری اسلامی را نمی‌پسندیدند و اینکه صندوق آراء و ‏رأی مردم بتواند کشور را اداره کرده و قانون خدا به عنوان قانون کشور باشد از دید آنها قابل اجرا نبود.‏

رییس‌ جمهوری با بیان اینکه امروز با برقراری ارتباط بانک‌های کشور با سیستم بانکی دنیا، 10 تا 20 درصد ‏هزینه انتقالی که برای هر حواله بانکی به جیب صراف‌ها و دلالان می‌رفت برطرف شده است، گفت: امروز ‏می‌توانیم محصولات خودرویی و پتروشیمی که پیش از این در تحریم قرار داشت را به راحتی به دیگر کشورها ‏صادر کنیم و این آزادی تجارت برای ملت ایران  و جمهوری اسلامی افتخار بزرگ است.‏

روحانی اظهارداشت: می‌گویند دولت یازدهم چشم به غرب و دنیای خارج دوخته است و این در حالی ‏است که پیش از آنکه توافق برجام حاصل شود، دولت توانست تورم را در کشور کاهش و رشد منفی ‏‏6.8 در سال 92 را در سال 93 به رشد 3 درصدی برساند.‏

روحانی با اشاره به گزارش رییس کل بانک مرکزی در جلسه توسعه و سرمایه‌گذاری استان مرکزی مبنی بر ‏فعال شدن 12 هزار واحد صنعتی کوچک و بزرگ با استفاده از تسهیلات بانکی، گفت: استان مرکزی استعداد  ‏جذب گردشگر داخلی و خارجی را دارد و مردم ایران علاقمند به زیارت زادگاه امام هستند باید به گونه‌ای ‏برنامه‌ریزی کنیم که این شهر تبدیل به زیارتگاهی بزرگ برای همه مردم از سراسر کشور شود.‏

رییس جمهوری در جلسه شورای اداری استان مرکزی، تعامل سازنده، تبدیل شدن به قدرت اقتصادی منطقه و رشد 8 درصدی را از اهداف سند چشم انداز و فرمان رهبر انقلاب دانست و تاکید کرد : کاستی های ده سال اول اجرای سند چشم انداز باید در دهسال دوم جبران شود. 

حسن روحانی با بیان اینکه برای اشتغال راهی جز رونق اقتصادی وجود ندارد، گفت: تعامل با جهان در حوزه فناوری ما را سریعتر به اهداف توسعه ای می رساند.

رییس‌ جمهوری با بیان اینکه راه امام(ره) همواره اعتدال بود، تأکید کرد: نباید اصول فراموش شود، اما شیوه‌ها را برای پیشرفت کشور، بروز رسانی کنیم.

رییس‌ جمهوری خاطر نشان کرد: امام(ره) در تمام طول زندگی پربرکتشان  در مسیر اعتدال بود و هیچگاه به سمت افراط و تفریط حرکت نکرد.

رییس‌ جمهوری ادامه داد: در اوایل انقلاب عده‌ای در مجلس خواهان قطع رابطه خارجی با دولت‌ها و برقراری رابطه با ملت‌ها بودند، اما امام(ره) تعبیری داشتند که این طرز تفکر و رابطه شیطانی است و با همه دولت‌ها خواهان رابطه هستیم به جز رژیم غاصب صهیونیستی و آمریکا تا زمانی که آدم شود.

روحانی گفت: اگر این حرف معتدل و میانه امام نبود، تمام روابط خارجی کشور تخریب می‌شد و ایشان جلوی آنان را گرفت و مسیر درست را پیش پای کشور قرار داد که چگونه اصول حفظ شود و در عین حال از شیوه‌های مختلف که به نفع کشور است به درستی استفاده کنیم.

روحانی سپس به تعیین رشد حداقل 8 درصدی سالیانه در چشم‌انداز بیست ساله اشاره کرد و گفت: اما الان 10 سال پس از اجرایی شدن این سند چشم‌انداز، رشد اقتصادی به جای 8 درصد به زیر 3 درصد رسیده است.

رییس‌ جمهوری با تأکید بر اینکه اگر به دنبال اجرای فرمان ولی فقیه هستیم باید چشم‌انداز را اجرا کنیم، اظهار داشت: ادامه این حرکت بزرگ در ده ساله دوم با افراط و تفریط امکان‌پذیر نیست.

روحانی با بیان اینکه بسیار مهم است که چگونه از امکانات منطقه، جهان و داخلی بهره ببریم، اظهار داشت: برای اشتغال‌زایی راهی جز رونق اقتصادی وجود ندارد. باید شرکت‌های دانش‌بنیان رشد یابند. صنایع حرکت کند و کشاورزی مدرن شود.

روحانی با اشاره به اینکه تنازع خوب نیست، اما اختلاف‌نظر اشکالی ندارد، تصریح کرد: انتقاد و اختلاف سلیقه پذیرفتنی است اما نباید موجب تنازع و شکاف و از دست رفتن فرصتها شود .

رییس‌ جمهوری تأکید کرد: اگر رو در روی هم بایستیم فرصت‌ها از دست می‌رود.

پول و دلارها رفت و مشخص نیست کجا هزینه شد

رییس‌ جمهوری افزود: عده‌ای نیز در داخل به بهانه دور زدن تحریم‌ها نفت را بردند تا بفروشند، اما الان در دستان ما چیزی وجود ندارد. پول و دلار رفت و مشخص نیست در کجا هزینه شد.

رییس جمهوری در نشست خبری با خبرنگاران و اصحاب رسانه این استان از استقبال مردم استان مرکزی از کاروان تدبیر و امید تقدیر کرد و گفت: مردم به مسئولان نظام و خادمان خود محبت داشته و در سفرهای مختلف از آنان استقبال می‌کنند که امیدوارم بتوانیم پاسخگوی لطف و محبت مردم بوده و در انجام وظایف مردم به بهترین شکل عمل کنیم.

حسن روحانی، با بیان اینکه استان مرکزی قابلیت‌ها و ظرفیت‌های فراوانی علاوه بر منابع طبیعی خود دارد، گفت: سرمایه‌گذاری‌های بسیار خوبی در صنایع استان صورت گرفته که البته این صنایع باید به روز شده تا از همه ظرفیت آن به خوبی استفاده شود.

رییس جمهوری، رونق اقتصادی و خروج اقتصاد از رکود را به عنوان برنامه اصلی دولت، در سال‌های اخیر عنوان کرد و افزود: ما به مردم قول دادیم که به هدف رشد اقتصادی 5 درصدی برسیم که با تلاش دولت تا پایان سال، شاید بیش از این رقم حاصل شود.

خواندن 2262 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395