چهارشنبه, 06 دی 1396 ساعت 14:11

اطلاعات تکميلي

  • وزیرکشور:

چک سفید امضا برای انتصاب فرمانداران نمی‌دهیم

این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)

دومین همایش استانداران سراسر کشور در دو نوبت صبح و عصر امروز سه شنبه به ریاست وزیر کشور در محل این وزارتخانه برگزار شد.

عبدالرضا رحمانی فضلی در این نشست با تاکید بر تعیین تکلیف هرچه زود‌تر انتصاب فرمانداران گفت: انتصاب فرمانداران باید طبق بخشنامه‌های وزارت کشور انجام شود همچنین هیچکس حق تحمیل نیرو به استانداری‌ها و وزارت کشور را ندارد.

وی از تاکید رئیس جمهور بر استفاده از نیروهای جوان، خلاق و مبتکر در فرمانداری‌ها خبر داد و افزود: استانداران از جوانان برای نقش آفرینی در فرمانداری‌ها استفاده کند.

وزیر کشور با بیان اینکه فرمانداران باید قدرت تعامل و هماهنگی در استان داشته باشند، اظهار داشت: ما چک سفید امضاء برای انتصاب فرمانداران به کسی نداده و نمی‌دهیم. همچنین به استانداران توصیه می‌شود تا حد امکان از استفاده از نیروهای بازنشسته خودداری کنند.

رحمانی فضلی درباره حضور گشت‌های ویژه در برخی مناطق تصریح کرد: نیروی انتظامی طبق قانون مسئول امنیت شهر‌ها و روستا‌ها است بنابراین در موارد خاص با درخواست نیروی انتظامی و موافقت شورای امنیت کشور و شورای تامین استان‌ها می‌توانید اقدام به ایجاد قرارگاه کنید که البته مسئولیت آن هم برعهده نیروی انتظامی است که در این شرایط می‌توانند از سایر نیرو‌ها از جمله بسیج و... استفاده کنند.

وی با تاکید بر حمایت جدی دولت از سازمان‌های مردم نهاد خاطرنشان کرد: نحوه هزینه کرد سمن‌ها باید از سوی سازمان اجتماعی نظارت شود همچنین اجرای طرح‌های مورد نظر سمن‌ها هم باید به تصویب شورای برنامه ریزی و توسعه استان‌ها برسد.

وزیر کشور با بیان اینکه هیچ یک از دستگاه‌ها حق ندارند وارد حریم خصوصی مردم شوند، ابراز داشت: اگر در مجامع عمومی با ناهنجارهای اجتماعی مواجه شدیم باید با امر به معروف و نهی از منکر آن‌ها را از اقدامات خود آگاه و هدایت کرده و اقناع سازی صورت بگیرد اما اگر با ناهنجاری‌های اجتماعی و فسادهای اخلاقی سازمان یافته روبرو شدید باید طبق قانون برخورد شود.

رحمانی فضلی تاکید کرد: میزان رشد طلاق در برخی از استان های کشور متوقف و در برخی استان‌ها هم رو به کاهش بوده است.

وی از برنامه ویژه برای شرایط خاص و زلزله در تهران خبر داد و بیان کرد: ۲۲ استان برای پشتیبانی و ارائه خدمات از مناطق ۲۲ گانه تهران در شرایط خاص و ویژه تعیین شده‌اند. همچنین در مناطقی که پیش بینی می‌شود میزان تخریب‌ها زیاد است باید مسئولیت پشتیبانی و خدمات رسانی با استان های نزدیک‌تر و توانمند‌تر باشد.

وزیر کشور از رئیس سازمان مدیریت بحران خواست ضمن برگزاری مانور در تهران نسبت به نحوه پشتیبانی و خدمات رسانی استان‌ها در تهران در شرایط خاص پروتکل مشخصی تهیه کند.

منبع: ایلنا 

خواندن 921 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395