یکشنبه, 10 دی 1396 ساعت 14:54

اطلاعات تکميلي

  • فخاری:

مدیران قبل با آن همه بریز و بپاش، زیرساخت‌های حداقلی را برای شرایط بحران تدارک ندیدند

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

عضو شورای شهر تهران گفت: نقد اساسی و اصلی در زمین‌لرزه تهران به مدیران گذشته وارد است که با آن همه نمایش و بریز و بپاش، زیرساخت‌های حداقلی را برای شرایط بحران تدارک ندیدند.

الهام فخاری در سی و چهارمین جلسه شورای شهر تهران با اشاره به مدیریت شهری گذشته، گفت: متاسفانه حاصل مدیریت جهادی وضعیتی است که هیچ آمادگی برای مدیریت بحران در حداقلیترین وضعیت دیده نشده و نقص کار آن‌ها به وضوح پیداست و مردم آن را تجربه کردند اما مسئله مهم این است که امروز ما چه تضمینی می‌توانیم به مردم بدهیم؟

وی افزود: اکثر برنامه‌های میان مدت و بلندمدتی که مطرح شد؛ نیازمند تامین بودجه از دولت است. در کنار این برنامه‌ها راه و روش‌های نوآورانه کوتاه‌مدت نیاز است و می‌توانیم از نهادهای دانشگاهی و نوآور کمک بخواهیم.

فخاری گفت: در شرایط فعلی با کمترین مداخله می‌شود پروژه‌ای مشترک بین شهرداری و هلال احمر تعریف کرد که به عنوان نهاد دست‌اندرکار شرایط بحران طراحی شده و طی آن منازل مورد ارزیابی قرار گرفته و مکان‌های امن آن مشخص شود. در حقیقت شهروندان تهرانی به‌طور داوطلب (درخواست کننده) اعلام کنند و تیم متخصص (با ترکیبی از کار‌شناسان شهرداری و هلال احمر) بتوانند در هر خانه امن‌ترین بخش را برای اهالی خانه یا ساکنان ساختمان مشخص کنند.

رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران با اشاره به این مطلب که استرس یک عامل بیرونی است، تاکید کرد: اضطراب و تنش تجربه انسانی-هیجانی درونی است که انکار آن کمکی به ما نمی‌کند. درست است که سعی می‌کنیم مردم را آرام کنیم ولی با توصیه نمی‌شود مردم را آرام کرد. مهم این است که در آموزش شهروندی مهارت‌های مردم را افزایش دهیم. بخشی از آن هم راهبردهای اداره شرایط در اضطرار است.

فخاری با بیان اینکه نیازمند تیم آماده‌باش فضای مجازی هستیم، گفت: این فضا وجود دارد و برخی هم شایعه پخش می‌کنند. ما باید یک تیم آماده‌باش در فضای مجازی شرایط بحران و شرایط ویژه (مثبت یا منفی) داشته باشیم به گونه‌ای که کنشگر باشیم نه واکنش‌گر. چراکه بعد از اشاعه شایعات یا آگاهی‌های اشتباه به شهروندان، واکنش کم‌اثر خواهد بود.

وی در پایان گفت: سختگیری بیشتر در مورد اجرای قوانین هم لازم است. ما به عنوان اعضای شورای شهر برای اجرای کاملا سختگیرانه قوانین در شهر، پشتیبان شهردار محترم و مسئولان شهرداری در بخش‌های مختلف هستیم.

منبع:ایلنا

خواندن 462 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395