سه شنبه, 12 دی 1396 ساعت 10:52

مکانی برای گفت‌وشنود مردم ایجاد شود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عضو شورای شهر تهران، ری و تجریش گفت: مجوز برای اعتراض سازوکاری دارد که مربوط به وزارت کشور است. شهرداری تهران هم می‌تواند در راستای تحقق منشور حقوق شهروندی جایی برای گفت و شنود فراهم کند.

احمد مسجدجامعی، عضو شورای شهر تهران، ری و تجریش در سی و پنجمین جلسه علنی شورای شهر تهران در تذکری بیان داشت: در سال 94 منشور حقوق شهروندی در شورای شهر تهران به تصویب رسید. شهرداری در راستای تحقق مصوبه منشور حقوق شهروندی مکانی را برای گفت‌وشنود ایجاد کند.

وی افزود: با توجه به اتفاقاتی که رخ داده است، صحبت‌هایی در خصوص حق به رسمیت شناختن اعتراضات مطرح می‌شود و این مسئله مطرح است که افراد باید اعتراض کنند و اعتراضات آ‌نها به چه روشی باشد. این در حالی است که با توجه به حق به رسمیت شناختن اعتراضات باید شرایط و امکاناتی فراهم شود که این حق در جای خود به درستی دیده شود.

وی افزود: مجوز برای اعتراض سازوکاری دارد که مربوط به وزارت کشور است اما شهرداری هم می‌تواند در راستای تحقق منشور حقوق شهروندی جایی برای گفت و شنود فراهم کند.

مسجد جامعی پارک گفت‌وگو یا خیابان مردم را برای این کار پیشنهاد کرد تا این فضا فراهم شود.

وی گفت: شهرداری در این زمینه پیش‌قدم باشند تا هرچه سریع‌تر به مصوبه حقوق شهروندی نزدیک‌تر شوند.

منبع:ایلنا

خواندن 360 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395