سه شنبه, 12 دی 1396 ساعت 14:49

گلایه فراهانی از بی اطلاعی شورا درباره طرح ترافیکی جدید شهرداری

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رییس کمیته بودجه شورای شهر تهران از بی‌اطلاعی شورا درباره طرح ترافیکی جدید پایتخت گلایه کرد.

مجید فراهانی صبح امروز در تذکر پیش از دستور خود در جلسه شورای شهر تهران نسبت به طرح ترافیکی جدید معاونت حمل و نقل شهرداری تهران گله کرد و گفت:‌ بر اساس بند 16 ماده 71 قانون تشکیلات شوراهای اسلامی کشور موضوع تصویب لوایح، برقراری و لغو هر گونه عوارض شهری و همچنین تغییر نوع و میزان آن از اختیار شورای شهر است و شهرداری موظف است هر گونه تغییر در نرخ و یا نوع عوارض را به تصویب شورای شهر برساند.

وی با بیان اینکه در هفته‌ای که گذشت شاهد اعلام رسمی تغییر نوع نرخ عوارض طرح ترافیک در سال 97 از سوی شهرداری بوده‌ایم، افزود: به گونه‌ای این تغییر اعلام شده است که ابهامات و مباحث متعددی را در رسانه‌ها ایجاد کرده و اساسا موفقیت و شکست این طرح بر وضعیت ترافیکی شهر تهران جای سوال است و رسانه‌ها  و مردم هم مدام از اعضای شورای شهر که در بی اطلاعی هستند سوال می پرسند.

وی با بیان اینکه لازم است هر چه  زودتر لایحه شهرداری برای تغییر نرخ و عوارض تردد در طرح ترافیک به شورای شهر واصل شود گفت: شهرداری این بار در رویه غیر معمول بدون اطلاع شورا  اقدام به اعلام سراسری تغییر نرخ و نوع عوارض در سال جدید کرده است و به همین دلیل باید شهرداری تهران در موعد مقرر لایحه اصلاحیه میزان و نوع عوارض مذکور را به همراه طرح های توجیه کارشناسی به صحن شورای شهر ارائه دهد.

پس از این تذکر علیخانی رییس کمسیون حمل و نقل از ریاست شورا درخواست کرد که در پاسخ به این تذکر توضیحاتی را ارائه کند اما  محسن هاشمی رییس شورای شهر گفت که تذکر این عضو به شهرداری بوده و لزومی ندارد شما پاسخ دهید.

منبع:ایسنا

خواندن 350 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395