سه شنبه, 12 دی 1396 ساعت 23:30

امنیت ملی؛ یا برای همه یا هیچکس

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

مرضیه صدری

عصراقتصاد:حوادث اخیر می تواند نقطه عطفی در تعاملات  سیاسی و حزبی جناح های مختلف کشور باشد چرا که نشان داد استفاده از خیابان برای منازعات سیاسی برای هیچ جناحی از جناح های داخلی امنیت به دنبال ندارد.

خوش خیالان سیاسی باید طی چند روز اخیر متوجه شده باشند که امروز، دوران صفویه و زندیه و قاجاریه نیست و سرعت رو به تزایدی که با اختراع ماشین بخار در اوایل قرن 18  شروع شده است، امروزه در دنیای ارتباطات به سرعت نور نزدیک می شود.

دیگر دوران اسب و درشکه و پیاده نظام نیست که ناپلئون در اروپا با همسایگان خود به جنگ و گریز بپردازد و ما در اینجا طی کمتر از یک قرن چهار سلسله حکومتی عوض کنیم و کسی کاری به کارمان نداشته باشد.

جناح های سیاسی، چه آنها که متهم به غرب گرایی هستند و چه آنها که به توانایی های خود بیش از حد اعتماد دارند باید در این چند روز متوجه شده باشند که اگر در اتاق دربسته به یکدیگر پرخاش کنند، سرو کله ترامپ و نتانیاهو و بن سلمان و امثال آنها پیدا خواهد شد و با توان ارتباطی خود اطراف خانه ما به یارگیری و دامن زدن به تنش ها خواهند پرداخت.

آن هایی که فکر می کردند در یک فضای ایزوله می توانند با جو سازی ها و زمینه چینی ها مردم را به خیابان ها بکشانند و دولت را به عنوان رقیب منکوب کنند، به چشم خود دیده اند که در کمتر از یک ساعت اختیار خیابان ها را از دست می دهند و شرایط به گونه ای رقم می خورد که موج سواران فرصت طلب برای هیچ کس حریم قائل نمی شوند.

امیدواریم پایان این تنش ها آغاز راه جدیدی در جامعه باشد، به گونه ای که اولا مردم بتوانند مستقیما از خادمان خود در حکومت حساب کشی کنند. ثانیا چارچوب های ملی و منسجم برای تعامل بین دیدگاههای مختلف در مدیریت کشور به گونه ای فراهم شود که به تضعیف توان ملی و فرصت سازی برای دشمنان منجر نشود. ثالثا به بازگرداندن اعتماد ملی به عنوان ارزشمند ترین و گرانقدر ترین سرمایه کشور کمک کند.

به هرحال دیدیم که امنیت کشور در گرو همت همه و فرا تر از تعلقات حزبی است و عده ای در داخل و خارج در کمین نشسته اند تا از هر روزنه ای که بنام هر حزب و گروه وطنی باز شود، به صلابت و امنیت ایران اسلامی از آن روزنه ضربه بزنند.

 

 

خواندن 879 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395