چهارشنبه, 13 دی 1396 ساعت 10:27

توسعه صنعت بیمه با کمک استارتاپ‌ها

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سمیرا بابایی
عصراقتصاد: صنعت بیمه در کنار صنعت بانکداری به عنوان دو بازوی مدیریتی در هر اقتصادی محسوب می‌‌شوند. به گونه ‌ای که عملکرد مناسب آن ‌ها می‌ تواند رشد متوازن و حرکت آرام اقتصاد را تضمین کند. از سوی دیگر، صنعت بیمه از نظر اجتماعی نیز از جایگاه مهمی برخوردار است و توسعه مناسب آن می‌ تواند زمینه‌ساز توسعه پایدار در جامعه باشد. در شرایط حاضر و با توجه به پیچیدگی‌ های اقتصاد جهانی و توسعه روزافزون فناوری اطلاعات در اقتصاد، صنعت بیمه نیز به عنوان یک صنعت پویا باید زمینه رشد خود را با سایر شاخه‌های اقتصاد فراهم آورد.

استفاده از تکنولوژی های نوظهور نه تنها در صنعت بیمه، بلکه در تمامی صنایع جهانی به یک ضرورت انکارناپذیر تبدیل شده است. فناورى اطلاعات اکنون یکی از مسیرهای توزیع و گسترش صنعت بیمه در جهان است.

نقش فناوری اطلاعات در صنعت بیمه از منظر فرآیند انجام عملیات بیمه‌گری،  تاثیر آن در ضریب نفوذ بیمه و نقش اطلاعات و آمار دقیق و به موقع در کیفیت اداره امور شرکت‌های بیمه حائز اهمیت است.

در سالهای اخیر استفاده از فناوری اطلاعات به عنوان محور بسیاری از تحولات جهانی امری انکار ناپذیر بوده و این امر موجب سرعت در انجام امور شده است و گسترش اینترنت باعث شده که شرایط و روش های کسب و کار نیز مدام در حال تغییر و تحول قرار گیرد. صنعت بیمه نیز همانند تمام صنایع دیگر نیاز مند انطبا ق با دگرگونی های جدید شکل گرفته جهانی در ارتباط با کسب و کار است. شرکت های بیمه ای که توانسته اند در رویکردهای کسب و کار و استراتژی های خود تحول ایجاد کنند و بهره مناسبی از فناوری اطلاعات گرفته اند از رشد مناسبی نیز برخوردار شده اند.

مزایاى استفاده از فناورى اطلاعات باعث شده است بخش عظیمى از سرمایه گذارى هاى بیمه گران در این حوزه به کار گرفته شود. بسیاری از مدیران شرکت های بیمه بر این باورند که فناورى اطلاعات نباید جایگزین روش سنتى فروش بیمه شود، بلکه باید به عنوان یک کانال توزیع در کنار دیگر کانال هاى توزیع قرار بگیرد. به همین دلیل شركت‌ های بیمه دولتی و خصوصی ضرورت استفاده از فناوری اطلاعات را در صنعت بیمه احساس كرده و به این سمت و سو گرایش یافته ‌اند،  اما هنوز تا رس یدن به جایگاه ایده ‌آل در این عرصه فاصله زیادی باقی مانده است.

در حقیقت  فناوری اطلاعات در صنعت بیمه نقش حامی را دارد. برای توسعه فناوری اطلاعات در صنعت بیمه باید مجموعه متنوعی از اقدامات در زمینه ‌های مختلف زیرساختی، فنی و مدیریتی، مسائل فرهنگی و نرم‌افزارهای كاربردی صورت گیرد؛ زیرا بدون یك الگوی یكپارچه این اقدامات دشوار است.

"محمد کمائی" مدیر فناوری اطلاعات شرکت ارزیابی خسارت ایرانیان پوشش در خصوص نقش فن آوری اطلاعات در توسعه فرهنگ بیمه به خبرنگار ما گفت: برای توسعه فرهنگ بیمه باید استعلام، خرید بیمه نامه، صدور الحاقیه، اعلام خسارت و سایر خدمات بیمه ای به صورت الکترونیکی و با سهولت کامل به عنوان مثال  از طریق تنها یک اپ موبایلی انجام شود.

وی با اشاره به ورود استارتاپ ها به صنعت بیمه افزود:  ورود استارت آپ ها به شرط انجام خدمات بیمه ای با سرعت بالا و سهولت کامل برای مردم بسیار واجب است و عدم وجود برنامه های کاربردی کاملا ملموس است.

مدیر فناوری اطلاعات شرکت ارزیابی خسارت ایرانیان پوشش ادامه داد:  از لحاظ تکنولوژی سخت افزاری و نرم افزاری هیچ محدودیتی در کشور مشاهده نمی شود و تنها به جمع آوری it man های حرفه ای برای ایجاد و توسعه نرم افزارها نیاز است.

کمائی در پاسخ به خبرنگار ما مبنی بر اینکه عده ای از کارشناسان معتقدند ظرفیت وتوان لازم در حوزه فناوری اطلاعات درصنعت بیمه وجود دارد، اما متاسفانه منابع مالی برای ایجاد زیرساخت ها ی فن آوری درکشور فراهم نیست ، اظهار داشت: بله کاملا  موافقم و علت آن این است  که در این صنعت هنوز به نقش  فناوری اطلاعات اهمیت کافی داده نمی شود. به عنوان مثال ؛ تا قبل از سیستم سنهاب بیمه مرکزی به صورت گسترده کاغذ از شرکت های بیمه ای به بیمه مرکزی ارسال می شد.

وی با اشاره به عملکرد شرکت های بیمه در حوزه فن آوری اطلاعات تصریح کرد: شرکت هایی که از برنامه شرکت فناوران استفاده می کنند، تقریبا جنبه فرمالیته دارند و به سیستم های داخلی شرکت از جمله حقوق و دستمزد می پردازند.

کمائی درخصوص نقش وجایگاه IT وتاثیرآن برصنعت بیمه کشور بیان داشت: نقش IT و همه سازمان های خصوصی و دولتی در این حد مهم است که در کشورهای پیشرفته این فناوری اطلاعات  است که سیستم و  چارت سازمانی شرکت را تعریف می کند.

مدیر فناوری اطلاعات شرکت ارزیابی خسارت ایرانیان پوشش در پایان با اشاره به نقش فن آوری اطلاعات در نتیجه عملیات بیمه گری وتاثیر آن در ضریب نفوذ بیمه یاد آور شد: مهمترین نقش فناوری اطلاعات سهولت در کار مردم است تا بدون حضور فیزیکی بتوانند همه امور بیمه ای خود را از طریق اینترنت انجام دهند. در نهایت نتیجه رضایت مندی مشتری، فروش تعداد بیشتری بیمه نامه خواهد بود.

در ادامه  "حمید حاجی اشرفی " کارشناس مدیریت ریسک و بیمه گفت: یکی ازدلایل عدم نوآوری در پوشش ها و روش های بازاریابی در بازار بیمه، فقدان انگیزه لازم در نزد مدیران وکارشناسان شرکت های بیمه و نیز انفصال بین شبکه فروش با بدنه شرکت های بیمه است که موجب عدم درک مشترک وتلاش های بازاریابی یک پارچه در تولید وعرضه خدمات نوین بیمه در جامعه بیمه گذاران بازار می شود.

حاجی اشرفی با اشاره به نقش استارتاپ ها افزود: اشخاص وشرکت ها در کسب وکارهای امروزی نقشی مانند کاتالیزور در علم شیمی را در بخش اقتصادی وکسب وکارها ایفا می کنند.

وی  در خصوص ضرورت نیاز به استارتاپ ها درکشور ادامه داد: در دوران انقلاب چهارم صنعتی که ده سال از شروع آن می گذرد، در زمانی که رشته های شغلی فوق تخصصی شده اند و در دوران رقابت شدید اقتصادی فعلی در سطح دنیا برای متحول نمودن کسب وکارها بدون کمترین شک دولت ها، سرمایه گذاران، کارفرمایان، بانک ها وشرکت های بیمه  همه به خدمات ودانش مهارت استارتا پ ها برای توسعه اقتصای وهدایت اثر بخش وکارایی مناسب اقتصادی ورسیدن به بهره وری به اشخاص وشرکت های استارتاپ نیاز دارند.

خواندن 391 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395