پنج شنبه, 14 دی 1396 ساعت 09:32

اطلاعات تکميلي

  • وزیر آموزش و پرورش در گفت و گو با عصر اقتصاد:

پیگیری آزادی دانش آموزان بازداشت شده هستیم

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مرضیه صدری

عصر اقتصاد:در پی اعتراضات و ناآرامی های اخیر خبرهایی مبنی بر حضور افراد زیر 18 سال و دانش آموز در جمع بازداشتی ها منتشر شد که پس از آن اعلام شده قرار است افراد زیر 18 سال که طفل محسوب می شوند، آزاد شوند.

در خصوص صحت این اخبار و اطلاع از اینکه آیا وزارت آموزش و پرورش قرار است به این موضوع ورود کند یا نه از محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش سوال کردیم.

بطحایی در پاسخ به عصر اقتصاد با اشاره به اینکه هنوز خبر موثقی دراین زمینه در اختیار من قرار نگرفته گفت: نمی توانم آمار دقیق و از اینکه چند نفر دانش آموز بازداشت شده اند، اعلام کنم.

وی ادامه داد: البته در گزارش هایی که از وزارت کشور در اختیار من قرار گرفته است اعلام شده دانش آموزانی که جز اعتراض کننده ها و یا تظاهرات کننده ها نبوده اند و بازداشت شده اند ، آزاد شده اند.

وزیر آموزش و پرورش افزود: من در حال پیگیری ام که اگر هنوز دانش آموزی داریم که در بازداشت به سر می برد با مساعدت مراجع قضایی و همکارانمان در وزارت کشور و نیروی انتظامی زودتر آزاد شوند.

به دنبال کاستن فشار بخش دانشی بر ذهن دانش آموزان هستیم

همچنین وی در حاشیه جلسه هیات دولت و در جمع خبرنگاران گفت: درصددیم برای کاستن از فشارهای بخش دانشی در ذهن دانش آموزان اقدامات موثری انجام دهیم و در همین راستا امروز و دیروز سمینار مدیران کل آموزش و پرورش در تهران در حال برگزاری است تا طرح هایی که در سال تحصیلی جاری شروع شده را برای آنکه با قدرت بیشتری اجرایی شوند، تشریح کنیم.

وی همچنین در پاسخ به سوالی درباره پرداخت هرگونه وجه به مدارس اظهار داشت: تاکید می کنم که هیچ کمکی نباید از سوی خانواده ها به مدارس شود، ولی از طرف دیگر مدارس برای اداره خود احتیاج به کمک مردمی دارند. 

 

 

خواندن 883 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395