شنبه, 16 دی 1396 ساعت 15:55

عدم پرداخت خسارت از سوی دولت به مرغداران

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

رئیس اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران گفت: طبق آخرین گزارش‌ها اکنون 130 میلیارد تومان برای جبران خسارات به مرغ‌داران پرداخت شده و حدود 140 میلیارد تومان دیگر هم باید اختصاص یابد.

ناصر نبی‌پور، رئیس اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران ، در خصوص کاهش قیمت تخم مرغ درب مرغداری‌ها اظهار کرد: قیمت تخم مرغ  درب مرغداری از کیلویی 7 هزار و 100 تومان به 5 هزار و 300 تومان کاهش یافته است. در میادین هم قیمت به همین صورت است و در صورت گران بودن، بار را تحویل نمی گیرند.

وی افزود: با وجود اینکه مرغداری‌ها دچار مشکل هستند و با تلفات شدید مواجه شده اند اما به دستور تعزیرات مرغ باید به این قیمت به فروش برسد.

نبی‌پور در رابطه با مشکلات مرغداران خاطر نشان کرد: مشکل مرغداران و ورشکستگی آنها به خاطر بیماری آنفولانزا است. زمانی که مرغ‌های یک مرغداری معدوم شود عملا مرغداری از رده خارج می‌شود. مسئولان باید به فکر رفع این بیماری باشند تا مرغداری‌ها بتوانند دوباره فعالیت کنند.

وی با اشاره به عدم پرداخت خسارت از سوی دولت تصریح کرد: ما هنوز هیچ تسهیلات دولتی دریافت نکرده‌ایم و خسارتی هم از سوی دولت پرداخت نشده است. از تصویب تا پرداخت خسارت یک پروسه طولانی وجود دارد اما در جلسه هفته گذشته اعلام شد 130 میلیارد تومان پرداخت شده و حدود 140 میلیارد تومان دیگر باید پرداخت شود.

رئیس اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران در رابطه با خسارت وارده به واحد تولیدی خود عنوان کرد: در واحد تولید خود ما هم تا هفته گذشته 260 هزار عدد مرغ معدوم شد که خسارت بالایی بود.

نبی پور در پایان گفت: دولت نباید در خصوص قیمت تخم مرغ به تولید کنندگان فشار بیاورد. قیمت تخم مرغ اگر بالاتر  برود باعث می‌شود تولید کنندگان به تولید ادامه دهند اما اگر برای کنترل دستوری قیمت، فشار بیاورند، اوضاع بدتر می شود و دو طرف ضرر می‌کنند.  قیمت 5 هزار و 300 برای وارد کننده هم صرف نمی‌کند و متضرر خواهد شد. برای وارد کننده بیشتر از 6 هزار تومان تمام شده است و این امر باعث می‌شود وارد کننده هم دیگر تخم مرغ وارد نکند و دوباره قیمت آن بالا می‌رود.

منبع:ایلنا

خواندن 576 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395