دوشنبه, 18 دی 1396 ساعت 11:17

تمام سرحلقه‌های اغتشاش شناسایی شده‌اند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معاون رئیس قوه قضائیه گفت: تمام افرادی که سرحلقه اغتشاش‌ ها و آشوب ‌های اخیر در کشور بوده ‌اند، شناسایی و یا دستگیر شده ‌اند.

حجت‌الاسلام والمسلمین حمید شهریاری در آبیک قزوین اظهارداشت: با اغتشاشگران، سردمداران اغتشاش و کسانی که آشوب و اغتشاش‌ های روزهای اخیر را مدیریت و ساماندهی کرده‌اند، به طور قاطع برخورد شده و اشد مجازات برای آنان تعیین می‌شود.
وی افزود: هنوز آمار دقیقی از تعداد فتنه ‌گران و آشوبگرانی که دستگیر شده ‌اند، ندارم اما تمام افرادی که سرحلقه آشوب ‌های اخیر بوده‌اند، شناسایی و دستگیر شده‌اند.
رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه ادامه داد: آشوبگران و فتنه‌گران در صدد هستند اندکی ابزارهای رسانه‌ای پیدا کرده و تبلیغات سوء علیه نظام جمهوری اسلامی شکل دهند.
شهریاری اضافه کرد: آنها تصور می‌ کنند با تبلیغات سوء می ‌توانند ایده، افکار و عقاید پاک و سلیم جوانان را منحرف کنند.
وی گفت: به نظر بنده دشمنان و آشوبگران جز اهداف تبلیغاتی علیه نظام جمهوری اسلامی، امر دیگری ندارند و خودشان می‌دانند با انجام کارها و رفتارهای ناچیز و کوچک نمی‌توانند اثربخشی جدی در صحنه ملی کشور داشته باشند.
این مسئول قضایی تصریح کرد: دشمنان تلاش می‌کنند در رسانه‌ های خود با تبلیغات علیه نظام کارهای زشت خود را بپوشانند که به انجام مسائلی همچون آشوب ‌های خیابانی و تخریب اموال عمومی پرداخته و آن را عرضه می‌کنند.
معاون رئیس قوه قضائیه در پاسخ به این سؤال که آیا قوه قضائیه و دولت برنامه‌ای برای شبکه‌های اجتماعی دارند، توضیح داد: در این خصوص جلساتی برگزار و مقرر شده از شبکه‌ های داخلی حمایت کنیم تا مردم بتوانند از زمینه مناسبی برای ارتباطات خود به نحو احسن استفاده کنند.
در روزهای گذشته، تهران و برخی از کلانشهرها و شهرهای کشور در اعتراض به آنچه مشکلات معیشتی و اقتصادی نام برده می شد، شاهد برخی ناآرامی ها بود.
حسن روحانی رئیس جمهوری، یازدهم دی درجلسه هیات دولت، در واکنش به ناآرامی های اخیر در کشور گفت: فضای نقد، انتقاد و اعتراض درچارچوب قانون کاملا آزاد است و مردم ما فضای تخریب و اغتشاش را نمی پذیرند.
دادستان تهران دیروز(یکشنبه) گفت: قضات لازم است میان افراد فریب‌خورده که درخیابان‌ها دستگیر شده‌اند‌ و عوامل اصلی این جریانات تفکیک قائل شوند.
عباس جعفری دولت آبادی با بیان اینکه ظرف 48 ساعت اخیر 70نفر از متهمان آشوب‌ها با تکمیل تحقیقات و اخذ ضمانت آزاد شدند، افزود: روند آزادی سایر متهمان به استثنای عوامل اصلی آشوب‌ها، پس از اخذ سوابق آنان از نهادهای امنیتی و ارزیابی دلایل تحصیل شده، ادامه خواهد یافت و با عوامل اصلی این آشوب‌ها برخورد جدی خواهد شد.

منبع: ایرنا

خواندن 1068 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395