دوشنبه, 18 دی 1396 ساعت 13:08

معاون شهردار تهران: پروژه احداث ساختمان جدید پلاسکو 29 دی ماه آغاز می شود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران گفت: عملیات اجرایی احداث ساختمان جدید پلاسکو 29 دی ماه آغاز و براساس برنامه ریزی انجام شده ظرف مدت 3 سال تکمیل و به بهره برداری می رسد

مهدی حجت روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: با توجه به طرح تفصیلی، مدرسه ژاندارک( که ثبت میراث است) و حقوق مکتسبه، ساختمان جدید پلاسکو در 10 طبقه احداث خواهد شد.
وی اظهار کرد: تعداد پارکینگ های مورد نیاز برای ساختمان پلاسکو 2300 واحد است که با توجه به مسائل فنی امکان ایجاد و تامین 1300 پارکینگ در ساختمان جدید وجود دارد.
به گفته وی، با هماهنگی بنیاد مستضعفان مقرر شده که مجموعه پارکینگ مقابل ساختمان پلاسکو برای تامین نیاز این ساختمان تجاری، مرمت و هوشمندسازی شود.
معاون شهردار تهران با اشاره به اینکه همچنین قرار است یک خط ال آر تی(اتوبوسرانی) از خیابان جمهوری(مقابل ساختمان پلاسکو) عبور کند، خاطرنشان کرد: دراین زمینه نیز هماهنگی های لازم با بنیاد مستضعفان به ع نوان مالک ساختمان پلاسکو انجام شده است.

تراکم فروشی برای کسب درآمد 
معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران در ادامه به موضوع درآمدهای شهرداری اشاره و اظهار کرد: از مجموع ۱۸ هزار میلیارد تومان درآمد شهرداری، ۱۱ هزار میلیارد آن مربوط به حوزه معماری و شهرسازی بوده که نشاندهنده حجم وسیع تراکم فروشی است.
حجت تصریح کرد:مردم تهران آمادگی این را دارند که مخارج زندگی خود را تا حدی پرداخت کنند که تاکنون در حوزه مدیریت شهری به این موضوع توجه نشده است.
وی تاکید کرد: ظرفیت مناسبی برای کسب درآمدهای پایدار در شهر تهران وجود دارد که متاسفانه ناشناخته مانده است.

مجوزهای صادره برای بلندمرتبه سازی 
معاون شهرسازی و معماری یادآور شد: مجوز ساختمان های بلندمرتبه در کوچه های باریک که در دوره گذشته صادر شده باید انجام شود.
وی با بیان اینکه تعداد این مجوزها کم نیست افزود: از نظر درون سازمانی می توان در این مجوزها ارزیابی مجدد انجام داد اما ارزش حقوقی و اثبات ندارد.
حجت با اشاره به اینکه مجوزهای صادر شده در حوزه بلندمرتبه سازی شرایط کاملا متفاوتی دارند، خاطرنشان کرد: آن دسته از مجوزهایی که قبل از اعلام شورای عالی شهرسازی و معماری مبنی بر ممنوعیت ساخت بیش از ۱۱ طبقه صادر و مدت پروانه آن تمام نشده اما کار ساخت و ساز را انجام نداده اند، راه حقوقی برای مقابله با آنها وجود ندارد‌.
وی با بیان اینکه تعداد مجوزهای دسته نخست کمتر از ۱۰۰ مورد است افزود: اما شاید بتوان در مورد آن دسته از مجوزهایی که تاریخ پروانه آنها تمام شده، کارهایی را انجام داد.
معاون شهرسازی و معماری شهردای تهران تصریح کرد: مواردی نیز مجوز دریافت و مبالغ علی الحسابی پرداخت کرده اند که در حال شناسایی هستند و باید راه برون رفت معقولی برای آنها اندیشیده شود.
وی گفت: اخطارهای متعددی نیز به شهرداری مناطق مختلف تهران داده شده تا هیچ اقدامی به صورت دستی دراین زمینه انجام نشود.
حجت اظهار کرد: هیچ حرکتی نباید به صورت پنهانی انجام شود.

گودهای رها شده در پایتخت 
معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه بیش از ۳۴۰ گود رها شده در تهران وجود دارد گفت: گود کنار برج میلاد و گود فرهنگ (کنار کتابخانه ملی) ۲ گود خطرناک رها شده هستند که مقرر شده درخصوص گود برج میلاد که مشکلات حقوقی نیز دارد در جهت تثبیت اقدام شود.
وی اضافه کرد: گود فرهنگ نیز در حال انجام نیلینگ (استحکام بخشی دیواره )است که تا خرداد ماه سال آینده این گود به نحوی تثبیت شود که نگرانی ها در مورد آن برطرف شود.

حریم تهران 
معاون شهردار تهران درخصوص مساله حریم شهر نیز گفت: میزان استقرار جمعیت حریم تهران بیشتر از جمعیت شهر است که این موضوع در آینده پایتخت را با مشکل جدی مواجه خواهد کرد.
معاون شهردار تهران تصریح کرد: متاسفانه حوزه خدمات و نفوذ شهرداری و فرمانداری ها در این بخش مشخص نیست.
وی با اشاره به اینکه در زمینه موضوع حریم شهر تهران نیازمند قانون مجلس و قواعد تعیین حریم هستیم گفت: در همین راستا طرح حاشیه سبز دور حریم به شورای شهر پیشنهاد می شود.
حجت اضافه کرد: در حال حاضر از طریق مذاکره با وزارت راه و شهرسازی و استانداری تهران تلاش می‌کنیم کنترل شهرداری در این بخش را افزایش دهیم.

بازنگری درطرح تفصیلی 
وی در ادامه با اشاره به اینکه طرح تفصیلی و جامع شهر تهران نیازمند بازنگری است اظهار کرد: تلاش می کنیم تا پایان سال ۹۷ این طرح بازنگری شود تا الگوی جدیدی برای زندگی در شهر تهران داشته باشیم.
معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران همچنین از کاهش زمان صدور پروانه خبر داد و خاطرنشان کرد: با هماهنگی های انجام شده این زمان در بعضی مناطق تا یک هفته کاهش پیدا کرده است.

منبع:ایرنا

خواندن 389 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395