دوشنبه, 18 دی 1396 ساعت 13:52

عوامل اصلی ناآرامی‌های کرمان دستگیر شدند

این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)

رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: با هوشیاری دستگاه های اطلاعاتی، امنیتی و انتظامی عوامل اصلی ناآرامی های اخیر در استان که در شبکه های مجازی نیز فعال بودند، شناسایی و دستگیر شدند.

یدالله موحد روز دوشنبه در نشست با روسا و دادستان های حوزه های قضائی استان کرمان افزود: هوشیاری، بصیرت و دشمن شناسی ملت شریف ایران فتنه و توطئه را به شکستی مفتضحانه کشاند. 
وی تصریح کرد: مردم نجیب استان کرمان مثل همیشه در خنثی سازی و ناکام ماندن این توطئه نقش فوق العاده ایفا کردند. 
رئیس کل دادگستری استان کرمان اظهار کرد: مردم به رغم مشکلاتی که در عرصه های مختلف دارند و در تنگناهایی به سر می برند نه تنها فتنه را همراهی نکردند، بلکه میثاق و پشتیبانی از ولایت امر مسلمین مقام معظم رهبری و وفاداری خود را به نظام مقدس جمهوری اسلامی، خون شهدا و راه امام خمینی (ره) اعلام داشتند. 
این مقام ارشد قضائی در استان کرمان بیان کرد: کشور ظرف چند روز گذشته وقایع تلخی را تجربه کرد و ملت ایران یکبار دیگر هوشمندانه فتنه را پشت سر گذاشت. 
نماینده عالی قوه قضائیه در استان کرمان افزود: در وقایع اخیر عده ای به صورت سازماندهی و هدایت شده و برخی از روی غفلت در بستر مطالبات مردمی حضور یافتند و دست به اغتشاش و آسیب زدند. 
موحد گفت: هدف این تحریکات توهین به مقدس ترین ارزش های دینی سیاسی و ملی ملت شریف ایران بود و هنجارشکنی و ساختارشکنی را شیوه خود قرار دادند، پرچم کشور و حسینیه ها را که قرآن و مفاتیح در آن بود به آتش کشیدند، اموال عمومی را تخریب کردند و انسان های بی گناه را کشتند. 
وی تصریح کرد: کارکنان قضائی سراسر استان، بخصوص دادستان ها در کنار نیروهای انتظامی و دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی در کوتاهترین زمان ممکن با تدبیر و هوشمندانه بر اوضاع استان مسلط شدند. 
وی با اشاره به اینکه کرمان از بهترین استان ها به لحاظ عملکرد در حوادث اخیر بود تصریح کرد: اقدامات انجام شده موجب تنگ شدن عرصه بر فتنه گران شد و اجازه هر گونه تحرکی از آنها سلب شد. 
رئیس شورای قضائی استان کرمان تاکید کرد: یک نکته را نباید فراموش کرد و آن این است که پایان این آشوب ها و اقدامات مخرب پایان فتنه و توطئه نیست. 
وی با بیان اینکه راهبرد جدید معاندان، ضربه به اتحاد و یکدلی و بهره برداری از نارضایتی های عمومی است گفت: امروز بیش از گذشته دشمنان این ملت دست به دست یکدیگر داده و با به کارگیری تمام ابزارها و توان لجستیکی خود و تعریف راهبردهای جدید و کنار گذاردن تمام اختلاف ها، مقابله با ملت ایران را در اولویت کار خود قرار دادند و مترصد فرصت هستند. 
موحد افزود: ضرورت دارد مدیران قضائی در حوزه ماموریتی خود با تسلط و اشراف بر اوضاع و کنترل هوشمندانه،تحرکات را دنبال کنند و یقینا اقدامات بهنگام و پیشگیرانه فرصت تحریکات موذیانه را از دشمن خواهد گرفت. 
رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: اعتماد عمومی سرمایه اصلی انقلاب و نظام است و در آسیب دیدن این اعتماد و تنگناها و تضییقاتی که امروز مبتلابه مردم است همه سهیم هستند. 
وی بیان کرد: فرافکنی، پاس دادن مردم و مشکلاتشان به یکدیگر عین بی تدبیری است همه مدیرانی که بر کشتی این نظام نشسته اند در هر جایگاهی باید مسئولیت خود را بپذیرند زیرا مردم تفکیک نمی کنند و همه را در مشکلاتشان دخیل می دانند. 
وی گفت: مشکلاتی نظیر فساد،بیکاری و دشواری های اقتصادی مردم را رنج می دهد و باید با خدمت سریع و به موقع به مردم به مقابله با دشمنان رفت و در وضعیت کنونی فرصت غفلت و آزمون و خطا نداریم، دشمنان در کمین نشسته اند و باید بیدار باشیم. 

منبع: ایرنا

خواندن 581 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395