چهارشنبه, 20 دی 1396 ساعت 15:09

اطلاعات تکميلي

  • مدیرکل دفتر برنامه ریزی و نظارت بر امور جوانان وزارت ورزش و جوانان خبرداد؛

پرداخت 998 هزار فقره وام ازدواج تا پایان آذرماه سال جاری

این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و نظارت بر امور جوانان کشور از پرداخت 998 هزار وام ازدواج از ابتدای سال جاری تا پایان آذرماه امسال به زوج‌های جوان در سطح کشور خبر داد.

سید جواد رضوی روز چهارشنبه در ششمین گردهمایی مسئولین امور جوانان سراسر کشور به میزبانی استان یزد برگزار می شود، گفت: مطابق سرشماری سال 95 در سطح کشور، جمعیت جوان کشوری 25 و یک دهم درصد معادل 20 میلیون نفر است که براساس این گزارش 476 هزار واقعه ازدواج ثبت شده است.
وی افزود: بر اساس آمارهای سرشماری، سیستان و بلوچستان و هرمزگان جوان‌ترین استان های کشور هستند و گیلان و مازندران دارای بالاترین افراد مسن هستند.
مدیر کل دفتر برنامه ریزی و نظارت بر امور جوانان کشور افزود: تا پایان آذرماه امسال به تفکیک استان 998 هزار فقره وام ازدواج 10 میلیون تومانی پرداخت کرده ایم که از این تعداد اردبیل بیشترین آمار را دارد و سیستان و بلوچستان نیز کمترین دریافتی را داشته است.
رضوی تصریح کرد: در لایجه بودجه 97 وام ازدواج از قلم افتاده بود که با پیگیری ها دوباره این امر انجام شد و رئیس جمهور دستور داد این میزان به 15 میلیون تومان برسد.
وی ادامه داد: در 9 ماهه امسال 133 هزار نفر در انتظار دریافت وام ازدواج هستند که حدود 70 هزار نفر در مرحله ثبت کد ملی و معرفی به شعبه هستند.
وی گفت: مطابق سرشماری سال 95 در سطح کشور جمعیت جوان کشوری 25 و یک دهم درصد معادل 20 میلیون نفر است که بنا بر گزارش آن تعداد 476 هزار واقعه ازدواج ثبت شده است.
مدیر کل دفتر برنامه ریزی و نظارت بر امور جوانان کشور بیان کرد: امروز مراکز مشاوره به عنوان مراکز معتبر و برند مورد اعتماد مردم است و بر اساس ارزیابی ها برخی از دستگاه ها نیز ترجیح می دهند که این افراد را به مراکز دارنده مجوز ورزش و جوانان ارائه دهند.
رضوی گفت: استان تهران با 76 مرکز مشاوره، بیشترین آمار تعداد این مراکز را در اختیار دارد و تمامی استان ها نیز این مراکز را دارا هستند که اکنون 174 مرکز در کشور داریم و تا پایان سال به 200 مورد نیز می رسد.
وی ادامه داد: ما باید به تجهیز و توسعه مراکز مشاوره به صورت مشوقانه عمل کنیم و با هزینه کم خدمات به آنها ارائه شود.
مدیر کل دفتر برنامه ریزی و نظارت بر امور جوانان کشور تصریح کرد: بر اساس آمارها، تعداد مراجعه کنندگان به مراکز تخصصی مشاوره در شش ماه اول سال 96 به نوعی بوده است که حدود 26 درصد از مراجعان در رده های 25 تا 30 سال بوده اند.
وی گفت: حدود 36 درصد این افراد برای مشکلات خانوادگی، 36 درصد به منظور مشکلات رفتاری، 10 درصد مشکلات زوجین و 19 درصد در زمینه مشاوره پیش از ازدواج به این مراکز مراجعه کرده اند که باید بر مبنای آن برنامه ریزی کنیم.
رضوی خاطرنشان کرد: آموزش و مشاوره مستمر جوانان و نوجوانان، ترویج مراکز تخصصی مشاوره خانواده، برگزاری کارگاه های آموزشی در دوره های مختلف ازدواج از جمله اقداماتی است که باید به خوبی برای آن برنامه ریزی کنیم.

منبع: ایرنا

خواندن 633 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395