پنج شنبه, 21 دی 1396 ساعت 03:00

اطلاعات تکميلي

  • سیف:

هیچکس دردنیا بیت کوین را ضمانت نمی کند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

بیت کوین، کم آبی، بودجه دفاعی و وضعیت دانشجویان بازداشتی از جمله موضوعاتی بود که در حاشیه نشست روز گذشته هیات دولت توسط اعضای دولت مطرح شد.

رییس بانک مرکزی در جمع خبرنگاران ضمن توصیه به پرهیز مردم از سرمایه گذاری در موقعیت های پر خطر مثل بیت کوین گفت: نه تنها بانک مرکزی بلکه هیچ کجای دنیا بیت کوین را ضمانت نمی کند.

ولی‌الله سیف تاکید کرد: سابقه‌ای وجود ندارد که بانک‌های مرکزی بیت کوین را تضمین کرده و نظر مثبتی درباره آن داشته باشند.

رییس کل بانک مرکزی خاطر نشان کرد: با توجه به بالا بودن ریسک سرمایه گذاری در بیت کوین توصیه می کنم مردم تجربه سرمایه گذاری در موقعیت های پر ریسک مانند موسسات مالی غیرمجاز را در نظر گرفته و در بیت کوین

سرمایه گذاری نکنند.

وی در پاسخ به سوالی درخصوص اعتبار بیت کوین گفت: به معاونانم دستور داده بودم که مواضع بانک‌های مرکزی کشورهای اروپایی و مرکزی را در این باره را بررسی کنند و طبق بررسی‌ها هیچ بانک مرکزی نتوانسته است بیت کوین را تایید کند، اظهار داشت: در زمینه پول‌های دیجیتال کارهایی در حال انجام شدن است و برخی از بانک‌های مرکزی هم ذهنیت‌هایی دارند که ممکن است بعضی تصمیمات را بگیرند.

رییس بانک مرکزی افزود: سابقه‌ای وجود ندارد که بانک‌های مرکزی بیت کوین را تضمین کرده و نظر مثبتی درباره آن داشته باشند و بانک مرکزی در آینده در این زمینه دقیق تر اظهار نظر خواهد کرد.

خواندن 552 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395